3
eskiden..
eskiden kafirleri müslüman yapardık,şimdi müslümanları müslüman yapmaya çalışıyoruz..eskiden açık giyinenleri kapatmaya çalışırdık, şimdi kapalıları kapatmaya çalışıyoruz..

-anonim

yukarıdaki yazı bu yaşadığımız günü çok güzel özetliyor.. tabi herkes farklı yorumlaya bilir ama benim buradan çıkarttığım sonuç; ne müslüman gibi yaşıyoruz,ne türk gibi yaşıyoruz,ne de kültürümüze, gelenek ve göreneklerimize sahip çıkıyoruz yani bir şeyler yaşıyoruz ama asla tam yaşamıyoruz..
 • 2
  roxic7 1 yıl önce
  suç yeni nesilde değil, yeni nesili yetiştiren eski nesilde.
  0
  gaddarus 1 yıl önce
  aynen
 • 1
  lethe 1 yıl önce
  kimse kimseyi bir şey yapmasa daha doğru olmaz mı? bu sözü yazanın baskıcı ve insanlara saygısı olmayan biri olduğunu düşünüyorum. ama senin çıkardığın sonuç üzerinde tartışılabilir benim için. bana göre ülkedeki insanlar birbirine düşman olmasaydı -ırklar ve inançlar kimse için fark etmeseydi- eski gelenek görenek ve kültürümüzün bir kısmından uzaklaşsak bile yenisi oluşacaktı. bu o kadar da kötü görünmüyor bana. ancak şu anda senin dediğin gibi (benim anladığım kadarıyla) birlik olamama söz konusu. ülkenin her yeri farklı bir kültürü yaşıyor, dünyanın farklı yerlerini örnek alıyor. sonuçta da bu insanlar gerek internet ortamında gerek istanbul gibi sürekli göç alan her kesimden insanın olduğu bir şehirde buluşunca ortaya bir kaos çıkıyor. bunun önlenmesinin tek yolu -benim için- dil, din, ırk, görüş ayrılıklarının önemsenmediği bir zihniyet oluşturmaktır. bunu yapmak zor değil. sadece insanlara küçüklükten başlayarak verilen bu ayrımcılıkların oluşmasına sebep olan bilgilerin verilmeyip bireyin yetişkinliğinde bunları kendi görmesi sağlanması gerekiyor. aksi takdirde her aile kendi toplumuna savaş açacak bir asker yetiştirmiş olur.

  bunlar aşılırsa gerek kültür birliği, gerek insanların birbirine bağlığı sağlanır. şu an oluşturulmuş ve oluşturulmaya çalışılan zihniyette zor görünüyor.
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  ben bu metni örnek olarak aldım.. tabi ki dünya da din,dil,renk gibi ırkçılıklar olmasa dünya daha güzel daha yaşanır bir yer olur.. tabi bunların olması için kaliteli bir eğitim gerekli insanları sürekli bir yarışın içinde tutan değilde herkes yapmak istediği şeyleri yapabilse insanlar daha fazla mutlu olur,stres olmaz kendisine ve çevresine daha fazla zaman ayırabilir..kültür,gelenek ve göreneklerimizin ne kadar değerli olduğunu bir kural şart olarak değilde,bir aktivite,bir sosyal birleşme olarak anlatırsak gelecek nesillere bu değerleri daha iyi koruyabiliriz..


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...