• 0
  ofsaytsizburak 4.10.2019 21:39
  bu kim,iki üç takipçi kasan kendini siyaset bilimci ilan ediyor memlekette.
  o kadar popülist zırvalar ki söyledikleri,aralıklarla dinledim daha fazla dayanamadım. daha fazla popülist yorumları kaldıramıyor bünyem.

  en komiği de politikacılar halkın içinden çıkmıyormuş gibi konuşuyorlar. o makama gelip o güç sarhoşluğunu yaşamayacak gibi konuşuyor herkes. tarih okumamak böyle bir şey işte. her zaman diyorum kendini aydın zannedip bir şey bilmeyen insanlar bir toplumun önündeki engeldir. bu tip insanlar her zaman kendi düşüncelerini ön plana koyarlar. demokrasi,gelişmişlik,insan hakları bunların kılıfıdır. en çok bu lafları kullanıp farklı ve aykırı görünüp insanlar tarafından pohpohlanmak isterler.
  kısaca tepedekiler niye böyle,sistem niye işlemiyor,niye ilerleyemiyoruz gibi soruların cevaplarının kaynağında o coğrafyanın halkı vardır. sen de ben de o halkın bir parçasıyız. ideolojiler halkı bölmez,bölmüşse ortada resmen demokrasi diye bir şey kalmaz zaten. halk bir bütündür. farklı düşünüyorsun diye kendini soyutlayamazsın.
  0
  tomclancy 4.10.2019 21:54
  o adam kanada'da eğitim görüyor diye biliyorum. uzun süredir devletin izlediği bazı politikları eleştiriyor. yeni biri değil. haklı mı haksız mı onu ben söylemeyim tabii
  0
  ofsaytsizburak 4.10.2019 21:57
  bir konuda konuşmak için illa eğitim görmek gerekmiyor, internet bilgi deryası. her insan okuduğu,araştırdığı kadar yorum yapsın. ama bu popülizm öyle bir şey ki azcık okuduğunu zanneden büyük büyük konuşuyor.
  zaten eleştirdiği nokta da iktidar partisi politikaları,devlet değil. daha devlet tanımı oturmamış bizde. ne diyebilirim ki.
  0
  hitus 4.10.2019 22:46
  1-popülizm'le ne alakası var,aynı zamanda halkıda eleştiriyor
  2- bence marjinal olmaya çalışmıyor zaten bunların daha kolay yolları var
  3-farklı düşünüyorum diye kendimi bal gibi soyutlarım çünkü mesela seçim zamanı geliyor benim oyum hem cihangir solcularıyla hem devletçilerle hem çomarlarla hem faşolarla eşit oluyor artı kendisine ters birşey söylediğinde hemen saldırıyorlar ben neden böyle bir halkın üyesi olmak isteyeyim tabiikide onlardan uzak durmaya çalışacam
  4-bir coğrafyanın parçası olmak sadece orada doğmakla olmaz benimsenmesi gerekir bu bir tercih meselesidir
  5- iki üç takipçiyle alakası yok bu adamın youtube'da "nüktedanlar" diye arkadaşlarıyla kurduğu kanal var. bayadır orda zaten senaristlik ve oyunculuk yapıyor
  0
  magic 4.10.2019 23:37
  nüktedanlar diye bi ekip kanka mizah yapıyorlar izlemedim de videoyu. takılma fazla.