5

instagram uygulamasının çığrından çıkması

yediğini içtiğini paylaşan insanların utanmasa bir de pisliğini paylaşmaktan bir süre sonra çekinmeyeceği normal olarak fotoğraf paylaşma uygulaması iken zamanla görgüsüzlüğe edepsizliğe ahlaksızlığa evrildiği uygulama olmuştur.

hiç bir uygulamayı amacına göre kullanamıyoruz. birileri çıkıp "sende bakma o zaman, mecbur değilsin" dese de, bende zaten aylardır instagram kullanmıyorum hesabımı kalıcı olarak sildim. beraberinde çok büyük vakit kaybına neden olan, insanı aptallaştıran bir uygulama olduğu düşüncesindeyim.

bakıyorsun herkes zengin, mutlu, neşeli, huzurlu, evlenenlerin evlilik hayatları sorunsuz sıkıntısız, memlekette kimse çalışmıyor herkes kafede nargile içmekle mekanlarda gurmelik yapmakla meşgul gibi. madem öyle bu kadar dışarıda olan aç, haberlerde olan boşanma haberleri, memlekette hakim olan genel huzursuzluk neyin nesidir? kimse yaşadığı hayatı değil yaşamak istediği hayatı paylaşma derdinde.

ayrıca bu ne görgüsüzlüktür ki her yenilen içilen insanlarla paylaşılır? hiç mi empati duygusu gelişmemiş bu insanların? aç olan vardır, parası olmayan vardır, imkanı olmayan vardır düşünülmez asla. tüketim çılgınlığı beraberinde kapitalizm ve popüler kültürle adeta toplumsal çöküşe doğru adım adım ilerlememizde büyük etkendir bu uygulama.

insanlar artık sırf beğeni almak uğruna kedi sahipleniyor, sevgili ediniyor, kendisine ait olmayan arabayı paylaşıyor, sırf beğeni için ihtiyacı olmayan eşyaları satın alıyor üstüne "bakın, bende var" edasıyla paylaşıyor. sırf bu yüzden 36 ay vadeyle iphone alan, senet imzalayan insanlar oluşmaya başladı bu memlekette.
 • 0
  adolfbey 15 gün önce
  bu sadece görünen yüzü kardeşim, haklısın
  1
  furis 15 gün önce
  hesabı sildikten beri mutluyum.
 • 1
  reelsamurai 15 gün önce
  dünyanın boku çıkmış instagram ne ki?
  0
  furis 15 gün önce
  maalesef.
 • 0
  deliduman 11 gün önce
  geleceğimiz hakkında endişeliyim. insanlar duygusuz sevgisiz ve samimiyetsiz birer ego makinalarına dönüşüyor. bende instagram ve türevlerinden uzak duranlardanım ve destekliyorum seni.
  0
  furis 11 gün önce
  popüler kültür, emperyalizm, kapitalizm... sonumuzu getirecek hocam.
3 saat önce 20 saat önce dün dün dün
 • sosyal medya

  Sosyal medya ile ilgili her şey!

  14 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gugudaa61

 • bu bölüm #medya bölümünün alt bölümüdür.

 • harici paylaşımlar yapmayınız.