7

altıncı günbu gün kayda değer birşey yaşamadım. uyandığım andan itibaren yalnızlığımdan vazgeçmeden derin düşlere dalıp, insanları inceledim. yalnızlık artık damarlarımdaki kandan daha yakındı bana. dün bütün günün sonunda aklımda çınlayan cümle "hala ondan bir adım gelmedi" idi. bu gün adıma benzer bir görsel paylaştı. onu bunu bilmemde ben çok özledim yazan bir duvar yazısıydı. kafamı tırmalayan soruya cevap niteliğinde bir görsel oldu ya da bana öyle geliyordu. kapana sıkışmış fare misali en ufak delikten bile düze çıkmanın yolunu arıyordum.

bir kahve dükkanına girip çay istedim. sigara üstüne sigara yakıyor, çay üstüne çay içiyordum. saçı sakalı saldığım için dışardan garip gözüküyor olmalıydım ki bazen bana iğrenerek bakan gözler görüyordum. gülümseyip çayımı yudumlamaya devam ettim. hava kararıyordu. hava karardıkça mekan doluyor, mekan doldukça o garipseyen gözler çoğalıyor gözlerin çoğalması artık beni rahatsız ediyordu. kıç kadar sandalyelerde oturup, kahkahalarla birbirlerine birşeyler anlatan o kadar insan vardıki sanki hepsi birbirin aynısı. hepsi eğleniyor zamanını mutlu geçiriyordu. mekan kalabalıklaşınca müziğin sesi iyice açıldı. 10 dakika önce arka masamdaki esmer kızın arkadaşına emre diye bir çocukla nasıl dalga geçtiğini anlatmasını gayet net duyabilirken şimdi müziğin bastırmasıyla vuultu olup ortama karışmıştı. ne çektin be emre dedikten sonra içimden hesabı ödemek için kalktım.

hissettiklerimde ufak değişiklikler vardı. çektiğim özlemin yanına inat eklendi. içimdeki kin dışarı vurmaya başlamıştı. tıpkı fazla haşlanmış yumurtanın beyazının kabuğu kırıp çıkması gibi kinim dışarı vuruyordu. uydurduğun dostlarımla karşılaşmamıştım bu gün bunun yüzünden olsa gerek boş bir kağıt sallıyorum çöplüğe...
 • 4
  enon 1 yıl önce
  okudum güzel gidiyor yarın en baştan okuyacağım
 • 1
  sewo 1 yıl önce
  çok güzel gidiyor takipteyim.
 • 1
  dejin 1 yıl önce
  tıpkı fazla haşlanmış yumurtanın beyazının kabuğu kırıp çıkması gibi kinim dışarı vuruyordu.
 • 1
  quentra 1 yıl önce
  puvo esmer kızı tarif edebilir misin? dalga geçtiği emre ben miyim acaba
  2
  dotnet 1 yıl önce
  abi türkiye'de 371,954 kişinin adı emreymiş.senin için baktım :d
  0
  ibrahimisbilir 1 yıl önce
  güldürdün be kardeşim.

 • karalama

  Herhangi bir yazı kısıtlaması olmayan bu bölümde; deneme, şiir, makale ve bilumum metin türlerinde istediğinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  23 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  darkier

  ultraviolence

 • yazılanların size ait olması kâfidir.