0
kızılderili soykırımları
kristof kolomb adlı cani arkadaş kızılderililer hakkında emrinde çalıştığı i̇spanyol kraliçesine şöyle demiştir:
« yeryüzünde bunlardan daha iyi bir ulus bulunmadığına majestelerin önünde ant içebilirim. komşularını kendileri kadar seviyorlar, konuşmaları son derece tatlı ve kibar, konuşurken hep gülümsüyorlar. elli adamla bu halkın hepsini boyunduruk altı na alabilir ve onlara her istediğimizi yaptırabiliriz. »
e tabi bu fırsatın farkındalığıyla birlikte önce avrupa daha sonra da kızılderilileri topraklarından eden amerika, onlara yardım ediyorum diye çiçek hastalığı virüsü taşıyan battaniyeler dağıtan i̇ngiltere sırasıyla soykırım girişimlerinde bulunmuşlardır. tabi ki bunu en üst düzeye taşıyan amerikalılar olmuştur. özellikle yaralı diz katliamı gibi katliamlar amerikalıların gözü dönmüşlüğünün en üst düzey kanıtıdır.
abd’li general philip henry sheridan amerika'nın kızılderililere karşı tutumunu şöyle özetler: “en i̇yi kızılderili, ölü kızılderilidir.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • vay babanın kemiğine

  Burada bilimsel gerçekler,ilginç bilgiler,günlük hayata dair bilimsel olaylar vs... başlık olarak açıp yorum kısmında bu bilgilerle alakalı sizin bilip eklemek istedikleriniz veya öğrendiğiniz bu bilgiler ile ilgili fikirleriniz yazmanızı bekliyorum.

  4 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  thuglife

 • şimdilik sitenin de formatına uygun olarak kesin kurallar yok sadece birbirimize hakaret etmesek kafi.


  Teşekkürler.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...