8

süper lig'in borç batağı içinde olması

spor toto süper lig’de yer alan 18 takımın toplam borcunun 9 milyar 441 milyon lira. toplam borcun yüzde 70’i yani 8 milyar 129 milyon lirası fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş ve trabzonspor’a aitti.

kulüplerin toplam borcu içerisinde en fazla bölümü finansal borçlar oluşturuyor. 5 milyar 749 milyon lirayı bulan finansal borçların ardından süper lig kulüplerinin piyasa borçları da 2 milyar 545 milyon liralık bölümü oluşturuyor. kulüplerin futbolculara ve birbirlerine olan borçları ise 1 milyar 146 milyon lira ile yüzer 12’lik bölümü oluşturuyor.


bu klüpler bu borcu yaparken tff neredeydi acaba şimdi yapılandırma ayrı bir tff fair playi falan filan kurulacakmış şaka gibi. borcun %70'i zaten 4 büyük klübün ve bu kulüplerin son yıllardaki başarısı ne?
 • 1
  bizanskurdu 2 ay önce
  oy için ödeyecekler tüm borçları
  0
  gaddarus 2 ay önce
  futbolcularin yarisindan çoğu yabanci bir kaç kişi için borç sıfırlanır mı ben bir fenerbahçeli olarak eğer borçları sıfırlarsa hayatta oy vermem bir taraftar olarak
 • 1
  galen 2 ay önce
  türk futbol takımlarını gereksiz olduğunu gösteren tablodur. spor nasıl ne ara siyasete karıştı arkadaş :/
 • 2
  baran_aslan 2 ay önce
  aslında futbolda büyük oyunlar dönüyor. dünya futbolunda büyük suçlar dönüyor. ve binlerce insan açken gereğinden fazla aşırı bir para harcanıyor. insanlar birbirine düşüyor. karı-kocalar kavga ediyor. arkadaşlar sırf futbol yüzünden küsüyor. bir topun peşinde hergün binlerce adam koşuyor. diğer spor ve sporcuların hakları yeniyor. aslında faşist yönetimler gibi tek tip kafalar oluşturuyor. futbolcular köle gibi alınıp satılıyor. bir çok genç futbol hayaliyle derslerinden geri kalıyor. futbolcular ise her türlü kibir, israf, gösterişten geri kalmıyor. 30 yaşına gelmeden de bir köşeye atılıyorlar. geleneksel sporlarımız ise değer görmüyor.
dün dün
 • spor

  Spor ile ilgili başlıkların toplandığı bölüm.

  48 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  pacman
  scarino

 • bu bölüm #spor-eğlence bölümünün alt bölümüdür.

 • alakalı olmayan başlıklar kaldırılır.