7

s400 hakkında bir soru

bir şekilde ileride rusya ile bir kriz yasarsak ve rusya bize savaş açarsa, uçaklarını nasıl vuracağız? s400 onların f35 lerimiz de yok. patriot da yok. su57 ler gelir ruhumuz bile duymaz koca ülkeyi bombardıman altında tutarlar.

ya da ben bir şeyi mi atlıyorum?

şu aşamada bizi bu tehlikeden koruyacak tek şey nato gibi.

rusya bize savaş açmaz diyenlerin yakın tarihe bakmasını öneririm.
 • 6
  gaddarus 29 gün önce ~ 29 gün önce
  rusyadan s400 leri açık kaynak kodları ile aldık yani hakimiyet tamamen bizde. s500 yapımı içinde ortak olduk beraber üreticez
  2
  caesar 29 gün önce
  bu kısım bana biraz hikaye geliyor. android de açık kaynak kodlu fakat kimse google in bizi dinlemediğini iddia edemez. üreten her zaman avantajlıdır.
  2
  lazcoder 28 gün önce
  askeri bir teknoloji ile telefon teknolojisini bir tutman ne kadar mantıklı?
  1
  caesar 28 gün önce
  dediğin doğru, askeri teknoloji çok daha karmaşık olacaktır. s400'lerin %100 sistemine vakıf olabileceğimizi düşünmek, biraz hayalcilik gibi geliyor. rusya asla tüm sırlarını vermeyecektir. istediği zaman o cihazları kapatabileceğinden eminim.
  2
  lazcoder 28 gün önce
  işte son dediğinde hatalısın. f-35 alsaydık evet dediğin doğru olacaktı. kaynak kodlarına erişimimiz olmayacaktı.

  ama s400'ler öyle değil. tüm kodlarını değişebileceğiz. tamamen bizim kontrolümüzde. köküne kadar bizim elimizde olacak. için rahat olsun
  -2
  caesar 28 gün önce
  inşallah öyledir puvo ileriki yıllarda daha net ortaya çıkar tâbi
  0
  lazcoder 28 gün önce
  öyle puvo
  3
  gaddarus 28 gün önce
  puvo uygulama satın almıyoruz koskoca hava savunma sistemi alıyoruz. zaten bu şartları sağlamasa kimse almaz ben kendi ülkeme savunma sistemi kuracam ama kumanda başkasında olacak kim kabul eder bunu. amerikadan pariot almakta ısrarcı değildik sebebi de amerikanın bu kadar şartı sağlamaması
  0
  caesar 28 gün önce
  kumanda demeyelim, o kadar değil fakat istediği zaman bu sistemi kilitleyebilir ki kendine namlu dönemesin. bunu düşünmüşlerdir, coğrafya bunu düşünmeye mecbur eder.
  0
  lazcoder 28 gün önce
  puvo kaynak kodları tamamen bizim elimizde cümlesinden ne anlıyorsun? rusya'nın öyle bir amacı olsa kodları vermezdi.
  1
  gaddarus 28 gün önce
  dostum bu savunma sistemi gidip başka ülkeyi vurmuyorsun hava sahanda tehlike arz eden şeyleri vuruyorsun sadece
  1
  caesar 28 gün önce
  biliyorum uçaklarından bahsettim zaten
  1
  gaddarus 28 gün önce
  kolay kolay sorun çıkartacak şeyler değil yani birden ani kararla alınan bir şey de değil her detayı düşünülüp karar alınan bir sistem ve türkiye son yıllarda yaptığı en doğru hareketlerinden biri bence
  1
  lazcoder 28 gün önce
  birde google'a veri yollayan etmenler sadece google hizmetleri ve uygulamalarıdır. safkan androidde, yani google uygulamaları olmayan android, veri sızdırma gibi bir şey söz konusu değil. bu tür custom romlar var gizliliğine önem veriyorsan telefonuna kurabilirsin.
 • 4
  lazcoder 28 gün önce
  uzun vadede aramız bozulmayacaktır. şöyle de düşünebilirsin. bir ülkenin her lideri aynı politikayı izleyecek diye bir şey yok. stalin'den bahsediyorsan o adam faşist bir gaddar. öte yandan sovyetler birliğinin kurucusu vladimir lenin kurtuluş savaşı sırasında türkiye'ye askeri yardımda bulunarak türkiye cumhuriyeti'nin kurulmasına katkı sağladı.
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  603 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.