3

türkiye'nin muhafazakarları üzerine sorular

acaba türkiye'de ki muhafazakar kitle zulme uğrarken, sakalından dolayı işe alınmaz, baş örtüsünden dolayı okullara alınmazken daha mı iyiydi ? türkiye için potansiyel ümit oldukları dönemde daha mı göz kamaştırıyorlardı ? çok merak ediyorum, o zaman kıldıkları namaz ile, son dönemde kıldıkları namazdaki duaları daha mı samimiydi ?

işsizken, bir anda işveren olan. eğitimsiz iken, bir anda rektör olan türk muhafazakarı koltukların ve protokollerin verdiği gücü doğru mu kullandı ? yoksa bir güç zehirlenmesi mi yaşadı ? komisyonlarda, sınavlarda çalınan sorulardan, kayırılan liyakatsizliklerden haberleri var mıydı ? yoksa bütün bunları daha önceden bilip, sonucun başlangıçtaki sebebi onlar mı oldu ? 80'lerin ve 90'ların daima ezilen ancak daima umut ve samimiyet göstergesi olan muhafazakar abilerimiz ve ablalarımız bugün ellerine geçen güç sayesinde samimiyetlerini ve onlara güvenenlerin güvenlerini yitirdiler mi ?

kafamda türkiye'ye dair çok soru var, hepsini sormak isterdim fakat zamanla inşallah. ancak hepsinden önemlisi şu soru, beyazıtta baş örtülü olduğu için okula alınmayan ablalarımız o günlerde onlarla kol kola girip bu yanlışa karşı çıkan solcular için bugün ne düşünüyorlar ? şüphesiz ki o gün o kapıdan giremeyen ablalarımız, bugünlerde, onların o günlerde içeri girmelerini ve eğitim haklarını yasaklayan koltuklara hakim oldular...
 • -2
  adolfbey 12 gün önce
  buna ilahi adalet deniyor

 • soruyorum

  SOR CEVAPLA KATIL ABONE OL

  25 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  samurai

  reelsamurai
 • küfürsüz ve kardeşce takılacağınız bir ortam  

  lütfen abone olmayı unutmayınız

  1 - aile,din ve ırk konularında duyarlı olun

  2 - küfür etmek yasaktır

  kuralları ihlal edenler 1,3,7 gün sonrasında sınırsız ban yiyecektir