0
roblox

nasıl hakkında sadece 2 entry var anlayamadığım, lego temalı oyun platformudur.

aslında tanımda ne diyeceğimi bilemedim, çünkü hem bir oyun motoru, hem de bir oyun platformu. ama elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. çünkü gerçekten zevkli bir hede.

bu platforma baktığımızda lego temasının ağır bastığını görüyoruz. yani, görelim bir zahmet. yeterince gözünüze sokulmuş. eğer sitesine uğrarsanız, karşınıza çıkacak ekran bir sürü farklı oyun göreceksiniz. bunun sebebi roblox'un bünyesinde birçok oyun barındırması. isterseniz roblox studio da kendi oyununuzu yapabilir ( büyük ihtimalle beceremezsiniz ama, fazla karışık) ,isterseniz diğer oyuncuların sunduğu içeriklerde oynayabilirsiniz. güzel yanı da burada başlıyor. içeriği oyuncular tarafından geliştirilen bir platform. ekşi gibi. durağan değil, belli bir kitleye ait değil. isteyen istediği tarzda hedeler üreterek bu platforma katkıda bulunabiliyor. ama ben tembel bir insan olduğum için işin sadece ''kullanma'' tarafındayım. malum, zor iş bunlar.

yukarıda da adresi verilmiş ama ben tekrar vereyim. www.roblox.com

 • 0
  oturanordek 1 yıl önce
  uzun yıllar oynadığım ama temanın legodan dışarı kaymasıyla "eeeh bu ne lan" dedirten bir oyundur. ayda bi iki kere girerim, bakarım ne var ne yok diye ama eski tadını veremiyor.


 • oyunlar

  Oyunlar hakkındaki düşüncelerinizi veya paylaşmak istediklerinizi,tavsiyelerinizi,yeni kişiler ile tanışıp yeni oyunlara katılmak isterseniz bölümümüze bakmanızı tavsiye ederim. -Bölüm Yetkilisi;KnighT

  32 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  pacman

  knight
 • küfür ve argo içerik yasaktır.

  pornografik görüntü paylaşmak yasaktır.

  spam,flood yasaktır.


  kuralları çiğeneyenler bölümden engellenir veyahutta siteden engellenebilir.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...