15

bu kadar basit mi

allah aşkına insanca cevap istiyorum.ben bıktım artık.hem okul hem medrese eğitimi aldım.okul hayatım boyunca taktir-teşekkür getirdim. birçok belge, sertifika ve referans mektubum var. sınav,yarışma,konferans,seminer ve programlara katıldım.mobilyacı,camcı,inşaat,çerçeveci,altın atölyesi,fotoğrafçı ve köy işlerinde çalıştım.etütlere katılıp dershaneye gittim. ing,almanca,resim,zeybek, satranç,voleybol,basketbol,tekvando,bilgisayar kurslarına gittim.kendi kendime kaligrafi ve osmanlıca öğrendim.tek sayılık özel bir yerel dergi çıkardım.dernek-vakıflarla iletişim kurdum.şair,yazar,araştırmacılarla tanıştım.özel din dersleri aldım.birçok şehir,müze, sergi-galeri gezdim.hem doğuyu hem batıyı, hem fakirliği hem zenginliği, hem şehir hayatını hem köy hayatını gördüm.bir yıldır yerel gazetemizde yazıyorum.dereceyle hacettepe'yi kazandım. lakin hukuk veya tıp okumadığım,ya da zengin olmadığım için ne devletin nede milletin gözünde hiçbir değerim yok!
 • 1
  ___koray_____ 4 ay önce
  puvosun ve burada bizim için değerlisin!

  “bazen birşeyleri zor yollardan başarmak, sanıldığından daha fazla zaman alır”
  0
  ersals 4 ay önce
  “bazen birşeyleri zor yollardan başarmak, sanıldığından daha fazla geliştirir kişiyi"
 • 2
  mel_cube 4 ay önce
  kendi kendinin öğretmeni olmuşsun ve başarının çok iyi şekilde gözlemlemişsin bu her yiğidin harcı değil
 • 0
  leopoldiye 4 ay önce
  kendin için değerliysen kısacık ömrüne bu kadar çok şey sığdırdıysan başardıysan bu sana yetip artmalı.
 • 1
  kaktusgil 4 ay önce
  senin yaptıklarını okurken ben yoruldum. helal olsun.
 • 0
  helianthus 4 ay önce
  aramıza hoşgeldin. burası türkiye. kurslara sertifikalara sarf ettiğin enerjiyi halbuki bir takım siyasi örgütlenmelerin gençlik kollarına girerek sarf etseydin şimdi dört başı mahmur olabilirdin.
 • 1
  ersals 4 ay önce
  değer, niteliksel özelliklerin varlığı, ve faaliyete etkisiyle oluşur.
  diğer insanların takdiri ile, değer vermesi ile değil.

  dış referanslı değer oluşumu, niteliksiz bir kişinin belli bir kitle tarafından desteklenmesi sonucu oluşan, yıpratıcı bir süreçtir.

  iç referanslı değer oluşumu ise, bireyin geliştirdiği niteliklerinin sonuçlarına dair oluşan kanaat önderliği, görüş beklentisi gibi kişiliği destekleyen, gelişimi devam ettiren bir süreçtir.

  bu nedenle kendi gelişim sürecimizde dış referansların hükümranlığı değil, herkes de bize karşı olsa, doğru lar üzerinde kalabilme - geliştirmeye devam edebilme mukavemetini koruyabilme gücümüz temeldir.
  diğer insanlardan onay beklemeye gerek kaldığı sürece, içsel olarak kendimizi tamamlamaya olan ihtiyacımız öznedir. gelişim değil.
 • 1
  puv_94 4 ay önce
  üzüldüm ama şöyle bir durum var ki bennünide alevi sunni çatışmasından hakkı yenilen üstüme oynanan başörtü yüzünden sıkıntı çeken derslerde varlığı batan bir kızdım ben ilerleyemedim bile hoş umudum kırılmasaydı başka yerlerde olabilirim belki de herneyse herkeste başka hikaye...

  ama hiçbiri mutlu sonla bitmemiş belli. bir umut... emeklerinin karşılığını alırsın ha?
 • 0
  semihcan 4 ay önce
  neden olsun diye düşünmüyor değil insan
 • 0
  mavi_var 4 ay önce
  devlet ve millet seni tanımıyor. eğer bu kadar bilgi birikim ve deneyimlerin varsa ve değer gormedigini düşünüyorsan sorun çevrendedir. bilgilerini kullan ve doğru yerde yaşa . herkes sevemez sayamaz. ama sayması gerekenler sayar . bence yanlış yerdesin . yazdıklarına bakarak söylüyorum . ve bir d eyetersiz görülüyorsan kendini o yönde de geliştir .
 • 0
  indus 4 ay önce
  merak etme tıp ve hukuk okuyanın da bu devlette ve milette değerin olmaz. zaten bir değer görmek için okuduysan boşuna okudun. nietzsche der ki benim soylediklerimi yıllar sonra anlayacaksınız.
2 saat önce dün
 • insan

  İnsanlar en çok hangi organlarını kullanır ?

  1 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  kimbu

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.