''hoşgörü''

  4
  umutbaygeldi 25.2.2019 14:49
  selamun aleyküm arkadaşlar bugün sizinle paylaşmak istediğim bazı ciddi konular var, kiminiz için bir cevap, kiminiz için ise bir soru olarak algılanabilir cinsten, derinine indikçe yükseğe çıktığımı ve söylenenlerin ötesinde harikulade şeyler öğrenmemi sağlayan din'in asıl esaslarından bildiğim kadarını ve gösterilmeyen yüzünü size anlatacağım. birçok insan tarafından bilinçsiz bir şekilde bahsedilen birşey bu, kimileri belki bu yüzden din'le arasına mesafe koydu. yanlış yaptıkları nokta ise dini kötülemek ve karalamak oldu bunun için binlerce kelime kullanıp, okudular lakin araştırmadılar. neden? mesela birisi size dünyanın düz olduğunu, birisi ise yuvarlak olduğunu söyledi ve siz bu konuda hiç bir fikre sahip değilsiniz. ne yapsanız doğru olur? kendi mantığınızla yola çıkmayımı yoksa araştırmayımı? tabikide araştırmak. sen yanlış bilgiye sahipsin bir başkasına anlat o bir başkasına anlatsın derken hop! bu dünya'daki insanların genel beyin ortalamasında düşüşe sebep ol ne kadar'da kötü bir durum. beni korkutmayan onca acı onca şey arasında bundan korkmam beni ne kılar faydasız birimi? yani demem o ki araştırın arkadaşlar ve rekabet içerisinde olmayın. bir insana iyi birşeyi anlatmak istiyorsanız bunu kötü bir şekilde dile getirmeyin. hop sen ateist'sin, hop sen hıristiyan'sın geber kafir dersen o insan senin amacının iyi bir şey olduğunu anlamaz. normalde senin kötü dille anlattığın şeyi hemen kötü bilmemesi gerekir tartıştığın kişinin ama yinede sen kendine yakışanı yap başkasına'da faydası olabileceğini düşündüğün birşeyler varsa faydalı bir şekilde anlat.
  ben bunun farkına her ne kadar geç varsamda çok şükür kendi çabalarımla vardım ve bu bazılarına her ne kadar basit gelsede benim için büyük bir başarı. kendim için faydalı olan bilgileri başkalarıyla paylaşmayı çok seviyorum bu yüzden sizinle paylaşmak istedim. inşallah her biriniz aradığınız yanıtları'da aradığınız hayatı'da bulursunuz eğer aramıyorsanız'da bu bir tercih meselesi. şuan için size söylebilceklerim bu kadar fakat bunlarla sınırlı değil.

  not: bazı kısımlar'da noktalama işaretlerinde yanlış yapmış olabilirim ve eğer bana bunları neden araştırıp öğrenmiyorsun diyecekseniz önceki içeriklerime bakarak aradaki farkı görebilirsiniz. hepinize hayırlı günler diliyorum :)
 • benim düşüncem

  Puiv kuralları geçerlidir özgür bir bölüm olduğu için küfür ve hakaret dışında başlık silme yoktur.