2
nihal atsız'dan günümüze ışık tutan kesitler
iki tane kitabı taradım, bunları bulabildim bi kaç saatte.. dahasıda vardır muhtemelen..

1- bu, okullarda andımızın kaldırılmasına, milli eğitim bakanımızın türklük ile ilgili laflarına ve okullarda milli hiçbir duygunun çocuklara aşılanmamasına gelsin.

resim 1

2- ''biz 32 milyonun refahı için çalışıyoruz'' cümlesi biyerden çok tanıdık geldi.. ha bide son cümlesi de önemli bi devlet büyüğümüzü işaret ediyor gibi ama..

resim 2

3- ''tatlı bir uykudan sert bir darbe ile uyanmak'' sözü ve ardından cumhurbaşkanımızında bayram namazı sonrası itiraf ettiği gibi geç kalınmışlığın farkına varmak..

resim 3

4-bu büyük adamlarda bulunması gereken özellikler.. yıldız koyduğum maddelerin kimde olmadığını anlamışsınızdır zaten..

resim 4

5- ve en bombası.. bi üstteki maddedeki ''büyük adam''ın vasıflarından 2/3'üne sahip olmayan bi adama lider demek..

resim 5

6- ayrıca atsız'ın ''dil, bir milletin sembolüdür. o milleti bir arada tutan ve yok olmasını engelleyen biricik faktördür.'' sözüne karşın şu resmide paylaşayım..

resim 6
 • -4
  yusufir 1 yıl önce
  resim 1, sosyalist ve hümanist safsatalar.
  sosyalist altyapılı butun oluşumların tabani olan sol kesim, elebaşı chp.
  hümanist safsatalar: k.k.=hendek kuran arkadaşlar
  biz hastanelerde ki teröristleride ziyaret ettik(hümanist söylem yani onlarda insan terörist olsa bile)
  idama karşı çıkmak=insan haklarına aykırı, genel anlamda chp söylemi. bana daha çok bunları anımsatti
  resim 2 den ne kastettiğini anlamadım
  resim 3 ırak a girmeyi reddeden k.k.
  suriye ye askeri müdahaleyi her anlamda reddeden k.k
  türkiye nin ortadoğu bataklığına girmemesini savunuyoruz bahanesi adı altında sinir hattında kalınmasi gerektiğini iddia eden k.k
  güneydoğu da şehir temizliği yapan asker ve polisleri sarayın askerleri diyerek halka hedef gösteren k.k( sonuç olarak sarayın askerleri dedikleri adamlar göktürk bayraklarıyla donattilar girdikleri her sokağı)
  resim 4 soyu cumhuriyet tarihinde isyancılara dayanan birinin atatürk ün kurduğu partide lider olarak düşünebilmek
  hiçbir vasfı olmayan özü sözü bir olmayan adamı(k.k) chp de yıllarca tutabilmek
  her seçimde kaybeden özgüvensiz birini lider olarak görmek(atsız in tarifiyle yüzde 99.9 uyumsuzluk sağlayan k.k)
  resim 5
  daha da kötüsü her seçimde hezimete uğrayan k.k nu büyük bir lider olarak gorerek desteklemeye devam etmek. işte en tehlikeliside bu .
  herkes fikrinde özgür sonuçta. bu kimseyi cahil veya alim yapmaz. herkes aynı fikre sahip olacak olsa insan olmanın da anlami kalmaz.
  ben senin fikrine saygı duyuyorum. benim de fikirlerim bu yönde.
  0
  bircocukabisi 1 yıl önce
  başkan şimdi konu nasıl kemal kılıçdaroğluna geldi anlamadım..

  yani kılıçdaroğlu için dediklerinin aynısını erdoğanda yaptı.. hangisini yapmadı diyebilirsinki.. hümanizmin kralını yaptı, sosyalizmin kralını yaptı, milliyetçiliğin kralını yaptı, dinciliğin kralını yaptı, kürtçülüğün kralını yaptı.. birbirine zıt iki fikrinde yeri geldiğinde kralını yapmış bir adam.. bu adama nasıl dava adamı diyebilirsin ki..

  ben o inönü(chp) başlığında atsız'ın chp'ye uyarısına karşılık birde akp'ye uyarıları var demiştim yani chp'yi korumadım, savunmadım, fakat bu uyarılar akp'ye de yapıldı demek istedim..

  ama senin buna karşılık fikrini savunmak yerine kılıçdaroğluna laf yetiştirmen çok mantıklı değil gibi geldi..
  0
  bircocukabisi 1 yıl önce
  reyiz yani şunu diyorum, atsız ne akparti ve fikirlerine ne chp ve fikirlerine mensup..

  internette araştırırkende gördüm atsız yaşasaydı akp'ye oy verirdi filan diye.. aman ha sakın atsızı kendi siyasi pisliklerinize alet etmeyin, etmeye çalışmayın..
  -1
  yusufir 1 yıl önce
  hayır hiçbirseye alet etmiyorum. burda demek istediğim bakis açısında ki farklılıklarimiz. aynı yere bakıp farklı şeyler görmek de diyebiliriz. söyledikleri sözler tüm liderler içinde geçerli. onun kriterine uyan hiçbir lider yok.
  0
  bircocukabisi 1 yıl önce
  haklısın, nasıl görmek istiyorsak öyle bakiyoruz..
  0
  bircocukabisi 1 yıl önce
  bu arada gündüz gözüyle okuyunca bir çok şeye cevap vermediğini farkettim, haklı filan değilmişsin..

  resim 1'de eğitimden bahsediyorum, sen orayı atlayıp hümanizme geçmişsin. sanırım eğitimde hatalı olduklarını, milli bir eğitim kalmadığını kabul ediyorsun.

  resim 2'nin ilk paragrafında dünyadaki türklere yapılmayan desteklerden bahsediyor. ülkü ocakları ve diğer mhp teşkilatları hariç hiç bir kurumun doğu türkistana veya diğer türklere yardım etmediğininden bahsediyor..

  ikinci paragrafın son cümlesi, içindeki hainleri görememekten bahsediyor, erdoğanında itiraf ettiği gibi aldanmanın zeka eksikliğinden kaynaklandığını söylüyor..

  resim 3'te kılıçdaroğlu için söylediklerinde haklısın fakat her gün bombalar patlarken, insanlar ölürken bile saldırmadık ışid'e. savunma bile yapmadık, önlem bile almadık. 15 temmuz olmasaydı belki bugün bomba patlayacaktı ve sen, ben ölecektik. hala saldırmayacaktık ışide..

  işte bu yüzden cerablus operasyonunu bir başarı olarak değil bir bedel olarak görüyorum.. yaptığınız yanlışların bedeli.. yani atsız burda açık açık size, hükümete eleştiri yapıyor, muhalefete değil.

  resim 4'te şöyle söyliyeyim zaten kimsenin kılıçdaroğlunu lider olarak gördüğü filan yok. hiç kimse kılıçdaroğlunu önder, başkomutan yada bir fikrin lideri dediği de yok. kılıçdaroğlunun tek vasfı milletin gözünde ana muhalefet partisi başkanı olmasıdır. kimseyi gösteremezsin bana ''allahım benim ömrümüal al kılıçdaroğluna ver'' diyen.. ama erdoğan'ın öyle değil. erdoğan'ın milletteki karşılığı çok başka seviyelerde. o yüzden atsız'ın bu sözleri yalnızca erdoğan'ı ilgilendirir. kılıçdaroğluyla alakası yoktur..

  resim 5: dediğim gibi kimse kılıçdaroğlunu bir kurtarıcı, bir önder olarak görmüyor. bu dediklerinde boş şeyler..
 • 0
  oncugenclik 1 yıl önce
  bir başlığa yusufir gelirse bende gelirim :) artık sevmeye başladım lan muhalif puvo mu .
  0
  bircocukabisi 1 yıl önce
  yusufir muhaletefe muhalif amk.. garip bi kişilik
  0
  oncugenclik 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  kafası bozuk bu ülkede sağlam kim var ki .siyaset siyaset değil , bilim desen o da öyle , halk zaten biliyorsun normal böyle şeyler. insan bi yerden sonra aşıyor artık kendi safindakilere bile muhalif olabiliyor. türk - sol savunurum otururum türk-sol bolunmelerini tartisiriz bende veya bizde bile var puvo .
  0
  sbb3 1 yıl önce
  lan bende gelmek istiyorum da gelmem yasak aq. su seda olaylarindan sonra moderatorler birbirinizi kiskirtmayin kiskirtan tarafi ucururuz diyorlar. yoksa soyleyecek bir ton lafim var
  1
  oncugenclik 1 yıl önce
  puvo olmadı ozelden yaz olmadı başka bir sosyal medya aracı bile olur ;)
  0
  yusufir 1 yıl önce
  demeyin lan öyle şeyler bi garip oluyorum.
  0
  oncugenclik 1 yıl önce
  niye lan her turkiye vadansanin yaşadığı aynı sorunları sende bende yaşıyoruz ve bu herkesin siyasi kimliğine yansıyor.
 • 1
  serhatcakmak 1 yıl önce
  vaktiyle bir atsız varmış ! bu arada kitap ismini rica edersem alabilir miyim anda ?
  0
  bircocukabisi 1 yıl önce
  iki kitaptan çıkardım bunları

  1- türk ülküsü
  2-turancılık, milli değerler ve gençlik
 • -1
  mehmetcemrekisa 1 yıl önce
  resim 4'te yazan maddelere katılmıyorum arkadaş. adamlar ülkenin her yerine sızmış, istediğini alıyorlar, istemediklerini almıyorlar. sen nasıl doğru konuşup bu adamları oyuna getireceksin ? nasıl bir makama, mevkiye yükseleceksin. at gözlüğüyle mi bakıyorsunuz ? çıksaydık bakalım bir zamanlar amerikaya karşı ? demokrasi getireceğiz diye yıksalardı, yaksalardı bizi. ağır kemalist olduğun zaten belli, resim 4'te kime ithaf ettiğin apaçık ortada. sizin cidden zeka özrünüz var.
  0
  bircocukabisi 1 yıl önce
  adamlar ülkenin her yerine sızmamış, ülkenin her yerine dönemin hükümetinin desteğiyle liyakat önemsenmeden bilerek ve isteyerek konmuş. adliyede, okullarda, mecliste, hastanede veya herhangi bi kamu kuruluşunda kim gülen cemaatine mensup, kim değil biliniyordu. zaten bilinmeseydi bi gecede o kadar insan tespit edilip toplanamazdı. zaten hükümetlerin suçlu olduğu yer burası. devleti bir cemaate teslim etmek..

  15 temmuz yaşanmasaydı bile, gülen cemaatinin asıl amacı anlaşılmasaydı bile, devleti bi cemaate bırakmak akıl almaz bir iştir, bir sorumluluk ve bir hatadır, büyük bir hatadır.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  cemaat sızmış diyen zaten belli ediyor kendini.adamlar yaşa 1-2 general koyuyolar sanki yaş 3 kişiymiş gibi bütün atamaları paralel yaptı diyolar makarnacılar da yiyor
 • 2
  magic 1 yıl önce
  reis haklı..
 • 1
  zenith 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  1924 deki atatürk milliyetçliği neden geldi o zaman tamam n.atsız iyi bir tarihçi buna lafım yok ama turanclık ile atatürkçü düşünce birbirinden çok farklı ideolojiler ilk olarak n.atsızın bir sözü var gelişme ancak savşla olur diye kemalizm içte ve dışta barışı temsil eder turanizmde türklerin tarih boyunca yaşadığı yerler vatanıdır ama kemalizme göre sadece kuvayi milliye alanları bizm vatanımızdır bir diğeri ise atatürk kesinlikle laik bir ülke istemiştir ayrıca doktirinler gelişmeyi bozar der atatürk o zaman türkeşin neden 9 doktrin var diye sorarlar adama
  ırkçılık da tam terstir atatürke göre hatta atatürk derki önemli olan şey ne mutlu türküm diyebilmek faşizime sonuna kadar karşıyız ne mutlu türküm diyene ! (pi: @bircocukabisi) hem atatürkçü hem turancı olunmaz istersen araştırabilirsin istediğin yerden atatürkün fikirlerini n.atsız da iyi bir tarihçi ama faşist olduğu gerçeğini değiştirmiyor (pi: turan ve kemalizm) bakın isterseniz
  0
  bircocukabisi 1 yıl önce
  zaten kimse nihal atsız'a atatürkçü veya kemalist demediki, niye bunu açıklama gereğini duydun..

  ayrıca atsız, atatürk için her fırsatta türk milletinin yetiştirdiği son başbuğ dedi.. bazı konularda ayrılığa düşselerde temelde ikiside türk milliyetçisidir..
  0
  zenith 1 yıl önce
  atatürk ırkçı değildir ırkçı insanların yüceltilmesini sevmiyorum o yüzden yazdım


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...