lisedeki sigara anım

  4
  siyaasiyabend 21.1.2017 15:37 ~ 23:03
  lise sona gidiyorum, sigaraya son dakika golü olarak o sene başlamıştım ömer denen piç arkadaşım vasıtasıyla. neyse başladım içiyorum sağda solda, öyle de haz alıyorum ki adeta bi rock starım sigara içerken. velhasıl okulda da iyice içmeye başladım, bi kaç kez felsefeciye yakalandık ama rahat bi adamdı sigaraları attırıp yolluyordu bizi sınıflara.

  sonra bi gün dil anlatımcıya denk geldik koridor nöbetçisiydi. bizi yakaladı müdür yardımcısının odasına yolladı onunda ismi sevda hocaydı ama illet bi kadındı. normalde aileyi araması gerekir aramayı unutmuş tam çıkarken hocam aileyi arayacak mısınız gibi gereksiz malca bir soru sordum hocada ''aferin salak evladım intihar dalışı yaptın unutmuştum ben bi arayayım dedi.''

  ikinci intihar dalışını odadan çıktığımız an arkadaşlar yapmıştı bana. neyse diğer teneffüs iyice derbedere bağladım içimden ''hııııammmmına zaten yakalandım bi posta daha içiyim tuvalette'' dedim demez olaydım.

  gene tuvalette aynı hocaya yakalandık bu sefer sevda hocaya giderken hoca bizi görüp ''siktir olun rehberliğe'' dedi. neyse aynı gün içinde hocalar 2. sefer bizi görmekten bıkmıştı. gelen giden küfür ediyor dayakla taciz arası darbelere maruz kalıyorduk, ayrıca ben odak noktalarıydım. neyse rehberlikçi yalnış hatırlamıyorsam barış hoca kafa adamdı bize gülüp gülüp duruyordu adam bizle daşşak geçmeye başlamıştı. ben o orada bir de ailemden tehdit mesajları alıyordum ki beni asıl rahatsız eden oydu. velhasıl hoca herkesi siktir etti bana seni onkoloji servisine yolluycam 1 hafta orada duracaksın ki sigarayı bırakacaksın dedi. hocam etme eyleme gözünü seviyim yok, nuh diyor peygamber demiyor vicdansız. neyse beni yolladı sınıfa derse girdim arkadaşlar daşşak geçiyor falan iyice çıldırdım. 5. dersti zannedersem tenefüse girdik arkadaşlar geldi ''oğlum gel efsane bir yer bulduk orada içelim'' dediler. bende gidin işinize bugün üstümdeki cenabetliği trible double ile taçlandıramam dedim. neyse 5 dakikalık bir sempozyumun ardından ikna oldum. koridordan gizlice yangın merdivenine geçtik ordan bi baktım kazan dairesindeyiz. öyle bir yere girdik in cin bile oraya girip çıkmamıştır her yer zifiri karanlık tek ışık sigaralarımız.


  neyse 5-6 kişilik mal arkadaş gurubu zevkle sigaraları içerken bir de baktım ki bi el feneri bize doğru geliyor ama ne geliş. üzerimize resmen haçlı ordusu geliyordu. geldiii geldiii ''napıyonusunuz burda amına koyduklarım'' dedi sesi duyunca rahatladım gelen bedenciydi. herkes genede donmuş sezgin hocanın gidişata nasıl yön vereceğini merak ediyor. arkadaşlar aynı anda da bana bakıp tövbe namazı kılacaklarını söylüyorlardı. neyse sezgin hoca napıyosunuz der demez bizim mal arkadaşımız heyecandan hocaya ''hocam biz gayız'' demez mi ? o an resmen üstümden beş çaydanlık sıcak su döküldü. herkes mosmor oldu kafayı yemek üzereydik. hoca gülmeye başladı siktirin gidin burdan dedi. neyse biz sınıfa gittik arkadaşa küfür ediyoruz tartaklıyoruz falan.

  neyse okul bitti eve gittim evde derin bir sessizlik ama isyan ateşinin başlamasını bekliyorum, ardından start verildi dayak başladı, uslu uslu dayağımı yedim uyudum. sonra ki gün her şeyin bittiğini düşünüyordum ki insanlar bana ve arkadaşlarıma bakıp gülüyordu. içimden diyorum ulan bende mi problem var yoksa başka birinde mi ? kendime sorup durdu durup durup aynaya bakıyoruz pantolonlarda delik var mı falan sapıkça aklımıza gelen şeyleri kontrol ediyoruz. neyse işin kokusu 2 ders sonra çıktı meğersem sezgin hoca bütün okula gidip anlatmış arkadaşın dediğini millette bizle daşşak geçti sene sonuna kadar allahtan 3 ay kalmıştı okulun bitmesine öylece kurtulmuş olduk.
  buda böyle mal bir anımdır saygılar sevgiler.... puvolar


  edit: başlığı düzelten abimize sevgiler saygılar....
 • 1
  darkier 21.1.2017 15:52
  bir daha ki sefere paragraf arası yaparsan okurken gözümüzde büyümez :)
 • 0
  hellomyfriend 21.1.2017 16:01
  benzer bir anım yok ama bir keresinde boş derste nargile cekmistim hoca girip etraf duman fark edince duvarda açılıp kapanan koca deliğe saklamistim. resmen duvar delik vay be
 • 0
  dirtcinciyazari 21.1.2017 22:26
  ne güldüm amk. bende arabaya 3 tekerlekli bisiklet ile dalmıştım onu anlatsam bi ara. sende ona gül
  0
  siyaasiyabend 21.1.2017 23:30
  anlat, dinliyorum.