12

çok önemli

arkadaşlar merhaba. uzun süredir devam eden bi olay hakkında fikir almak istiyorum sizden. genelde sakin olduğum anlarda elimin kendi kendine hareket ettiğini, hatta sorduğum sorulara yazarak cevap verdiğini biliyorum. dün gece elimin titremesiyle uyandım, yarı uyku yarı uyanık bi halde. elimle resmen birisi bacağıma ve el yazısıyla seni seviyorum -melek yazdı. soru soruyorum aklımdan, elimle yazarak cevap veriyo. ne olduğunu anlayamıyorum, daha sonra bi anda kesiliyo bu yazışma. dün geceki bu olay beni çok etkiledi, seni seviyorum -melek yazması bi tuhafıma gitti. psikolojik midir sizce, yada yaşayan bilen biri var mı?
 • 0
  belloch 7 gün önce
  nası yani, elin senden bağımsız olarak bir şey mi yazıyor?
  0
  arjiin 7 gün önce
  evet, tıpkı öyle.
  0
  belloch 7 gün önce
  içine cin girmiş olabilir
  0
  arjiin 6 gün önce
  onu daha önce yaşadım, bu biraz daha farklı.
 • 0
  hedap 7 gün önce
  ergenlik zamanlarımda günlük yazarken benimde başıma gelmişti.
  insanın kendini kandırması yani. yoh öle bir şey. büyüdükçe kendine gülüyorsun zaten.
  0
  arjiin 7 gün önce
  ben ergen değilim lâkin. bu da yeni olan bişe değil. sürekliliği canımı sıkmaya başladı.
  0
  hedap 7 gün önce
  geçer. ama öyle hemen değil. zamanla.
  0
  arjiin 7 gün önce
  bak, ben günlük yazarken olmuyor bu bana. gece uykumdan uyandırdı diyorum, anlıyomusun?
  0
  hedap 7 gün önce
  beşer şaşar
  0
  arjiin 7 gün önce
  körle yatan şaşı kalkar
  0
  bizanskurdu 7 gün önce ~ 7 gün önce
  ne yazıyordun hedap sen merak ettim, bu manyakça bir şey lan nasıl başına gelmiş olabilir
  0
  hedap 7 gün önce
  çocuğuz olm ne bekliosun. o yaşta atom vardı da biz mi parçalamadik
 • 1
  horseman 7 gün önce
  sorduğum sorulara cevap mı veriyor? nasıl yani, en son ne sordun da ne cevap verdi
  0
  arjiin 7 gün önce
  evet. hatırlamıyorum ne sorduğumu ama evet yazdı. onu hatırlıyorum
  0
  horseman 7 gün önce
  sağ elin o zaman. doktora gorunsen iyi olur gerçeklik algin da değişebilir bu böyle devam ederse
  0
  arjiin 7 gün önce
  düşünüyorum. hayır sağ değil, sağda nadiren oluyo. dün akşamki soldaydı.
  1
  horseman 7 gün önce
  elin solcu o zaman :d seçimler de geliyor ya belki kararsız kalmışsindir ellerin yardım etmeye çalışıyordur flan
  1
  arjiin 7 gün önce
  ne dalga geçiyon heri çarparım seni sol elimlen :d
  0
  horseman 6 gün önce
  ciddi düşünmek gerekirse otonom sinirlerden kaynaklı olabilir. her ne kadar bu olay olduğunda bilincin yerinde olmasa da kas sinirlerin aktif olarak bi eylem de bulunduğu için bilincinin de açık olma ihtimali oluyor. gerçekten çok ilginç bi durum. bence yaşamış olduğun olayların etkisi ile biriken bisiler olmalı içinde. umarım en kısa sürede sağlıklı şekilde üstesinden gelirsin
  0
  arjiin 6 gün önce
  görüştüm bu akşam bi doktorla, gidicem kıss zaman içinde. bazrn nörolojik sebeplerden bazen strese kaygıya bağlı olarak bu tarz şeylrmer oluşabiliyormuş. gerçek olmayanı o an beyin gerçek algılayabiliyormuş. ne bileyim, delirdik erken yaşta başka bişe değil.
  0
  horseman 6 gün önce
  bence elinle uyanıkken bisiler de yazmalısın. hikaye şarkı sözü veya aklına ne gelirse
  0
  arjiin 5 gün önce
  bıraktım onu, artık cümlelerimi pek bağdaştıramıyorum
  1
  horseman 5 gün önce
  bagdastirmak zorunda değilsin. elin ve motor beynin için. benim kanaatim bu. tekrardan geçmiş olsun sağlıklı şifalar dilerim
  0
  arjiin 5 gün önce
  saolasın
 • 0
  msaid08 7 gün önce
  brom iyi hoş ama bunu bize değil doktora soracaksın bence doktora git.
  2
  arjiin 7 gün önce ~ 7 gün önce
  gideceğim, sadece paylaşmak istedim belki bi benzerini yaşayan insanlar vardır diye.
 • 0
  hain 7 gün önce
  0
  arjiin 7 gün önce
  saol ya, içim rahatladı.
 • 1
  bizanskurdu 7 gün önce
  kardeş bir de burada sakin sakin anlatıyorsun. benim başıma böyle bir şey gelse kendimi tımarhaneye kapattırırım. bir insanın elinin kendi kafasına göre yazı yazması nedir ya :) yalan değilse eğer git çaresini bul oturduğu her saniye sıkıntı sana.
  0
  arjiin 7 gün önce
  yalan olan bişeyi neden anlatayım ki.
 • 1
  kayipunicorn 7 gün önce
  aşağılarda detaylı ve ciddi bir yazı yazdılar mı bakmadım ama ben yine de yazayım. birçok nedeni olabilir.
  1) yaşadığın bazı olaylar zihninde böyle bir şey yaratmana neden olmuş olabilir. bu yüzden sakin anlarında mı yoksa belli nedenlerden dolayı tetiklendiğin veya ruhsal olarak zayıf olduğun anlarda ortaya çıkıp çıkmadığına dikkat et. eğer bu durumlarda ortaya çıkıyorsa büyük ihtimalle bu seçenek bu durumun sebebidir. yok öyle değil diyorsan biraz geçmişe dönüş yapmaya çalış. nasıl başladı? eğer yine bu durumları gözlemliyorsan bu seçenek sonradan alışkanlık haline gelmiş olabilir.
  2) cinler... elbette bunu son seçeneğe koymayı çok isterdim ama bunun çözümü olması 2. seçenek olmasını sağlıyor. cin vakaları hakkında çok bir bilgi sahibi değilim bu yüzden belirtilerini sayamam.
  3) şizofreni. daha çok travma vaklarında tetiklense de doğuştan gelen bir şey bu ( şey diyorum çünkü bu olayı hastalık olarak nitelendiriyorlar ama ben bunu kabul etmiyorum). bu vakalarda hastalar genelde etrafında aslında var olmayan ama onlara göre diğer insanlardan farksız varlık veya hayal ürünü kişiler görürler. genel olarak hastalar 3 kişi görür. bunların biri melek, biri şeytan, diğeri ise çocuktur. şizofreninin farklı bir türü olabilir sendeki. yine de bu durum en kötüsü o yüzden lütfen bunu ilk seçenek olarak değerlendirme.
  sevgilerimle; thelostunicorn ❤️
  0
  arjiin 7 gün önce
  öncelikle teşekkür ederim yorumun için.
  anlamaya çalıştığın için, önemseyip cevap verdiğin için. daha öncelerinde cin vakası yaşadım, evet. zor dönemlerden geçtim, çok fazla tramvalar yaşadım peş peşe. ve hiç doktora gitmedim. kendim atlatırım diye düşündüm, kezâ öyle zannettim. ama atlatamadım sanırım. yani bu durum bana bunu gösteriyor gibime geliyor. şizofreniyle alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü gördüğüm herhangi bi hayal ürünü mevcut değil yani en azından şuanlık. ilk şık çok mantıklı geldi, şuan bidaha tekrarlayıp baktıktan sonra evet ruhsal anlarda zayıfken, sakinken meydana geliyo bu olay. nasıl başladığını hatırlamıyorum hiç bi şekilde. sadece ilk başta elimin hafifce yukarı aşşa hareket ettiğini, gözlerimi açınca bunun durduğunu, daha sonra elimin içinde karalama yapıldığını hissettiğimi hatırlıyorum. yaşadığım o cin vakasında bir çok örnek vardı, bu ihtimal de düşündürdü beni açıkcası. ama şuan onu düşündüğüm de bu olay haricinde bi belirtisi yok gibi gözüküyo. bilmiyorum, ama bu işe en kısa zamanda bi çözüm bulmalıyım. onu biliyorum.
 • 0
  magic 6 gün önce ~ 6 gün önce
  epilepsi tedavisi gördün mü hiç? yabancı el sendromu diye bi şey duydum geçenlerde. kişinin bi eli bazen kafasına göre takılıyor, adam bir eliyle yazarken diğer eli kişiyi boğmaya çalışıyor falan. ya da böyle yazı yazma durumları vs. sinir sisteminle ilgili bi rahatsızlık olabilir bi doktora görün.
  1
  arjiin 6 gün önce
  onu araştırdım o çok daha farklı bi durum benimkinden. o anki tepkin neyse misal biriyle tartışıyosun, o an ona tokat atmak istiyosun elin direk aktif hale geliyo ve engel olamıyosun buna. kontrolünü tamamen kaybediyosun yani. benimki daha farklı ama teşekkür ederim, bu akşam bi pskiyatrla görüştüm, yakın zamanda gideceğim muayne için.
 • 0
  systemfailed 6 gün önce
  asla takılma böyle şeylere bu işlerin sonu pek iyi bitmez unut gitsin
 • 0
  ciddiyetsiz 6 gün önce
  ne güzel lan, ben hep soru sorardım.
  0
  arjiin 5 gün önce
  bende bi ara konuşuyodum onunla, sonra kendiliğinden gidiyodu. gidince üzülüyodum :)
 • 0
  eaalmlr 4 gün önce
  bunun upper seviyesini ben yaşadım. yazmayı geçtim, yatağıma kadar sallanıyordum. tabii hacı hoca tayfasıyla da tanışmış bulunduk. yanlış anlamayınız, inanç ruhun temelidir ancak ben yine de içim rahat etmediği için psikologuma da açmıştım mevzuyu. beyin bazen böyle ilüzyonlar yaratabiliyormuş. açıklamasını inanın hatırlamamakla beraber, eğer durum devam ederse psikologa gitmeni öneririm. (pi: psikologa sağ ayakla girmek)
 • derin düşünce

  eleştirel bir fikrin varsa, yeni bir teori ürettiysen, kayda değer planların varsa, insanlara bir gerçeği göstermek istiyorsan veya düşünceni akım haline getirip kendine yeni nökerler kazanmak istiyorsan, derin düşünce bölümü emrine amade.

  424 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  roxic7
  ersals

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • görünürde bir kural yok. fakat gizli saklı bir kaç kural var. onları ihlal etme. düşün bakalım, sence hangileridir?