fransa: kur'an-ı kerim'den bazı ayetler çıkarılmalı

  30
  mathillda 8.5.2018 17:18
  geçtiğimiz günlerde fransa'da kur'an-ı kerim'e karşı küstah bir manifesto gündeme getirildi. günlük le parisien gazetesinde yayımlanan ve 300 entelektüel ve siyasetçinin imzasını taşıyan manifestoda, kuran-ı kerim'in şiddet içeren ifadeler içerdiği ve bunların çıkarılması gerektiği belirtildi.

  bu manifestoyu kuran-ı kerim'in içeriğinin değiştirilmesi çağrısı olarak algılayan müslüman topluluklar büyük tepki gösterdi.

  "entelektüel şiddetin ve barbarlığın en çarpıcı örneği"

  ab bakanı ömer çelik de konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. çelik, "300 fransız yazar ve siyasetçi, şiddet ve yahudi düşmanlığı yayıyor iddiasıyla kur’an’dan bazı ayetlerin çıkartılmasını istemişler. aralarında sarkozy de var. entelektüel şiddetin ve barbarlığın en çarpıcı örneği bu" ifadelerini kullandı.

  300 fransız yazar ve siyasetçi, şiddet ve yahudi düşmanlığı yayıyor iddiasıyla kur’an’dan bazı ayetlerin çıkartılmasını istemişler. aralarında sarkozy de var. entellektüel şiddetin ve barbarlığın en çarpıcı örneği bu.

  kaynak: yenişafak
 • 0
  tesla52 8.5.2018 17:24 ~ 17:24
  sanki kendi kitapları çok barışçıl, incilin üstüne kuranı kerim kılıfı giydirip gösterdiğimizde de aynı şekilde atıp tutuyolar :) ben ateist olsamda benim milletimin dini onlarınkinden üstündür kimseye laf attırmam :)
  0
  mathillda 8.5.2018 17:26 ~ 13.9.2019 10:25
  youtube da bunu bende izledim, gerçekten de öyle. daha kendi kitaplarından haberdar olmayan bir toplumun gelip bizim kutsal kitabımıza karışması akıl kârı değil .
  1
  sonjedi 8.5.2018 17:34
  puvom ikisi de allahın dini ya :/ birbirlerine karşı bir üstünlükleri olduğunu sanmıyorum.
  0
  mathillda 8.5.2018 17:35
  incil benim de kitabım, tevrat ve zebur gibi. sadece ne demek istediğimi anladığını düşünüyorum.
  1
  tesla52 8.5.2018 17:40
  günümüzde artık din değil sadece bunlar, din siyaset, din ekonomi, din millet, din menfaat, çıkar olaylara bide bu taraftan bakın. konu din olduğu zaman haçlı seferlerinde kaç ülkeden binlerce kişilik ordu kurdular adamlar kudüste kaç müslüman öldü bu seferde. bunun nedeni din miydi hayır siyasi amaçlarla kilise yıllarca dinide kralıda kullandı günümüzde sadece biraz daha arka plandan yönlendiriliyor, din toplumları kullanmada en kullanışlı araçtırç.
  0
  mathillda 8.5.2018 17:42
  kesinlikle öyle, tabiri caizse oyuncak oldu resmen
 • 0
  redshaman 8.5.2018 17:27
  fransız kaldılar tabi andavallar. size ne lan ? size mi düşmüş değiştirmek. ( eleştreceksem ben eleştiririm ele eleştiri hakkı vermem)
 • 0
  kahvelipuding 8.5.2018 17:40
  dönemin şartlarına uygun olan bazı ayetleri insanımız anlamıyor bu adamlar nerden anlasın :/
  0
  mathillda 8.5.2018 17:43
  bu da acı bir gerçek
 • 0
  rumeysaaagenc 8.5.2018 20:22
  abi insanlık nereye gidiyor. allahın söylediği sözleri buna gerek yok deyip çıkartmak nedir cahiller
 • -1
  gubaz 8.5.2018 20:23
  rte islamı guncelleyebiliyorsa, elin fransizlari fransiz kalip kutsal kitaptan ayet cikarmalari normal. kaldi ki zaten hangi inancli hocalar ve hadisleri birakip kutsal kitabini okuyor...
 • 0
  tahahahahahahahahaha 8.5.2018 23:49
  size mi kaldı lan ?
 • 0
  bilenadam 10.5.2018 23:26
  yemen vâlisi ebrehe, roma imparatorunun da yardımıyla san’a’da yaptırdığı kili­seye arzu ettiği ölçüde rağbet edilmediğini görünce, son derece sinirlendi. ardından arapların eskiden beri kudsiyetini kabûl edip ziyâret edegeldikleri kâbe’yi yıkmaya karar verdi. içinde, günümüzün tankları mesâbesinde olan fillerin de bulunduğu büyük bir ordu hazırlayarak mekke’ye yürüdü. böylelikle, -gûyâ- insanların yönlerini, kendi yaptırdığı kiliseye çevire­cekti.

  ebrehe’nin gözü o kadar dönmüştü ki, gasbedilen develerini geri istemeye gelen abdülmuttalib’e şaşarak:

  “–ben kâbe’yi yıkmaya geldim. sen ise develerini düşünüyorsun!” demiş ve abdülmuttalib’in kâbe için:

  “–onun sâhibi var! o, onu korur!” ifâdelerine mukâbil kibirle:

  “–bana karşı onu koruyacak yoktur!” hezeyânında bulunmuştu. mekke’ye yaklaşan ordusuna kâbe’ye hücum emri verdi. fakat mina ile müzdelife arasındaki vâdi-i muhassirʼe gelince filler yürümez oldu. gökyüzü ebâbîl kuşlarıyla doldu. onlar, ayaklarında getirdikleri pişkin tuğladan yapılmış taşları ebrehe ordusunun üzerine dolu taneleri gibi boşaltmaya başladılar. bu taşlar, kime isâbet ediyorsa, onu helâk ediyordu. mekke’nin önü bir anda insan ve fil mezarlığına döndü. sıkletsiz küçücük kuşlar, tonlar ağırlığındaki filleri ezip yere serdiler. bu dehşet dolu ilâhî mûcizenin tahakkuk ettiği yıla “fil senesi” denildi.yani allah ona ait olanı korur.