yoksun olduklarımız

  1
  aliveli49elli 2.7.2020 11:27
  millet olarak yoksun olduğumuz konuları belirterek belkide kendi gelişimimizi etkilemiş oluruz.bu yüzden ben birkaç tanesini dile getirmek istiyorum.

  1-bilginin doğruluğunu araştırmamak:
  birçoğumuz televizyonda, facebookta vb. farklı yerlerde duyduğumuz bilgilere doğruluğunu araştırmadan inanıyoruz.çünkü o yanlış bilgiyi ileri süren kişiler bu bilgiyi sizi övecek şekilde verdiği için yanlışını kabul etmek çoğu kişi tarafından mantıksız geliyor ve doğruluğunu bilmeden ortalıkta tonlarca bilgi kirliliği dolaşıyor.

  2-sorgulamamak:
  insanlarımız etrafındaki olayların hiçbirini nedenini sorgulamıyor.ya 'allahın gazabı' yada 'vardır bu işte bi hayır' diyerek yine batıl inançlarına inanıyorlar.oysaki dünyadaki tüm insanlar eskiden çıkan virüslara karşı 'allahın vardır bildiği' diyerek geçiştirseydi şuana kadar çıkan hastalıkların tedavisi bulunur muydu ?
  sadece bu konu değil.siyaset,gelenek ve adetler hakkında herkes katı değişmez fikirlere sahip.doğrusunu yanlışını veya günümüze uygun olup olmadığını kimse sorgulamadan olduğu gibi devam ettiriyor.

  3-unutkan olması
  unutkanlıktan kastım kısa süreli veya uzun süreli hafıza kaybı değil.tarihte yaşanan olayların hiçbirinden ders çıkarmayıp aynısnı tekerrür etmek.şuan yazdığım tarihte geçmişte sivasın madımak ilçesinde katliam yaşandı.ancak sosyal medya olmasa bu tarz olaylar ne hatırlatılıyor ne de ders çıkarılıyor.yakan kişiler ve bunları savunanlar şuan kimbilir hangi partilerde veya kimbilir hangi mevkiide krallar gibi yaşıyor. tekrardan yitirdiğimiz canları saygı ve rahmetle anıyorum.

  4-faşist olması
  evet bildiğin faşist.onun düşüncesine uygun haraket etmiyorsan ve onun düşündüklerini düşünmüyorsan ölüden farkın yok senin.

  aklıma gelen bunlar belkide daha fazlası çıkar ama sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum.buradaki amacım türk halkını kötülemek değil daha iyi bir konuma getirmek için öz eleştiri yapmaktır.