kafamda deli sorular

  0
  nesquik 13.2.2016 00:03

  Acaba mars one Projesine Gidecek Olan İnsanlar Rokete Bindikten Kaç Gün Sonra Marsa Varabilecek

  Bilgisayar Oyunları Neden Sürükleyici 

  Bir Pc'de Yazılım Hatasıyla Nasıl Olurda Donanıma Zarar Gelir
 • 0
  yunusemredayi 13.2.2016 22:24
  MArsı bilmem ama diğerleri için 3 5 bişey yazayım.

  Bilgisayar oyunlarının sürükleyici olmasının sebebi hayal ürünlerinden beslenerek ortaya çıkmış olmaları. İnsanların ortak bir hayal gücü yapısı var ve bu ortak hayal gücü mutlu olmak üzerine kurulu. Oyun yapımının temelinde merkezinde bu var. kullanıcıyı mutlu etmek. Amaç bu olduğunda insanların mutlu olacağı , hoşlanacağı ne varsa kullanıcıya sunuluyor. Doğal olarak sende beğeniyor ve sürükleyici buluyorsun.
  Aynısı Sinema filmleri için geçerli .Bilim kurgu yada fantastik filmlerde saçma olan o kadar çok sahne ve detay var ki. Bunlar izleyici mutlu olsun diye hiçe sayılıyor ve izleyicinin mutlu olması sağlanıyor.
 • 0
  yunusemredayi 13.2.2016 22:30
  Yazılım dediğin sırasıyla

  Kullanıcı arayüzü
  Shell (kabuk)
  Çekirdek

  ve en son makina kodu şeklinde donanıma iletiliyor.


  Sen windows yada ubuntu kullanırken kullanıcı arayüzü ile iletişim kuruyorsun. senin vermiş olduğun konut. Kabuk dan çekirdeğe kadar belli bir şekilde (programlamaya göre ) iletiliyor.
  Ve en son donanım üzerinde 1 veya 0 olarak algılanıyor. Bütün o yazılımların her biri ya 1 diyor yada 0 Burdan sonrasında pek emin değilim fakat. buradaki sinyallerin aşırı olmasına neden olan bazı yazılımlar donanımın aşırı yüklenmesine neden olabilir.

  Örneğin Overclock işlemi (hız aşırtma)
  işlemcinin stabil bir çalışma hızı vardır. İdeal hız. bunun üstü işlemci çekirdeğini zorlar. Kullanıcı yukarıda bahsettiğim şekilde yazılım kullanarak işlemci frekansının artmasına neden olursa aşırı ısnma vs gibi durumlardan dolayı işlemci yanabilir. Bu şekilde bir yazılım ile bir donanıma zarar verilmiş oluyor. Aklıma gelen örnek bu.
 • 0
  epsilon 14.2.2016 23:08
  1-benim bildiğim net 2 yıl gidişi sürüyor ama bu makalede farklı ele alınışlar var ilgini çeker umarım http://www.bilim.org/marsa-gitmek-ne-kadar-surer/
  2-Bilgisayar oyunlarının sürükleyici olmasının sebebi bence efektlerdir veya ego tatminidir
  3-Nasıl oldugu hakkında bi fikrim yok ama visual studio öğrenen 4. Sınıf kardeşim toshibanın W tuşunu kitledi yazdığı bir koddan dolayı 2 kere format attım birçok yabancı support sitesiyle konuştum ve satellite model laptopun klavye sökmesini öğrendim Allah yanlış yazılım anlatan o youtuberların bin belasını versin diyorum