8
17 yaşındaki lise öğrencisi hüseyin ege kök
osmaniye'nin düziçi ilçesi'nden bir kardeşimiz var ki soy adı gibi yeni bir akımın başlangıcı, kökü olabilir.

bu kardeşimiz yaklaşık 6 ay önce annesini kaybediyor. annesinden ona kalan miras 150 civarında kitap sadece. kimine ev, arsa kalır kimini maneviyat işte. hüseyin, bu 150 kitapla evinin altına bir kütüphane açıyor. hüseyin'in açtığı kütüphanesinde şuan 3500 yakın kitap olduğunu söylüyor.

bu akıllı kardeşimiz basın için küçük bir demeç hazırlamış;
"okuma alışkanlığının artması amacıyla bu yola çıktım. öncelikle bir traktörün römorkunda yakın köyler dahil gezerek kitap dağıtmaya başladık. ilk olarak annemden kalan 150 kitapla başladık ve geldiğimiz süreçte ise yaklaşık 3 bin 500 kitabımız oldu. kütüphanemizin ilk kitaplarını annemden aldığım için biz de onun adını kütüphanemize verdik. bundan sonra gelecek olan kitapları da ihtiyaç sahibi okullara vermeyi düşünüyoruz. amacımız türkiye'yi aydınlığa kavuşturmak."

böyle pırıl pırıl kardeşlerimizi görmek beni çok mutlu ediyor. bu haberi bana lise 1 e giden kuzenim gösterdi ve etkilenmiş olmalı ki oda evlerinin altındaki garaja bir kütüphane açmak istiyor.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  126 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ibrahimisbilir

  nesquik
  hukuk582
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...