ikinci 'tosuncuk' vakası

  4
  systemfailed 13.2.2020 15:48
  türkiye genelinde yaklaşık 30 bin yurttaştan 10 milyon liranın üzerinde parayı hesabına aktarıp yurt dışına kaçtığı tespit edilen atakan a, gürcistan'da gözaltına alındı
  izmir'de "çok yatır, çok kazan" sloganıyla kurduğu şirket üzerinden yaklaşık 30 bin kişiyi dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan şüpheli, gürcistan'da gözaltına alındı.

  aa muhabirinin aldığı bilgiye göre, "saadet zinciri" yöntemiyle dolandırıcılık yapan atakan a'nın gürcistan'da olduğu bilgisi üzerine harekete geçen ekipler, bu ülkedeki güvenlik güçleriyle irtibata geçti.
  10 milyon liranın üzerinde parayı hesabına aktardı

  "epitelyum internet reklamcılığı" olarak bilinen ve yüksek kâr payı vaadiyle türkiye genelinde yaklaşık 30 bin yurttaştan 10 milyon liranın üzerinde parayı hesabına aktardıktan sonra yurt dışına kaçtığı tespit edilen atakan a'nın, türk makamlarının başvurusu üzerine bir süreden beri kırmızı bültenle arandığı öğrenildi.

  kamuoyunda "ikinci tosuncuk vakası" olarak bilinen olayda, "çok yatır çok kazan" sloganı ile kandırılan yurttaşlara belli bir ücret karşılığında "reklam paketi" satılıyor ve yüksek kâr vaadinde bulunuluyordu.
 • 0
  hedap 14.2.2020 18:06
  keşke ben de dolandırıcı olmamışım.
 • 0
  mein_diana 14.2.2020 20:02
  aga türklerde var bi dolandırıcılık ya
  sülün osmanı duydun mu bilmem adam galata kulesini satıyor dksmsğösğsösğsö
  bide mussoliniyi dolandıran türk yazarsanız googleye görürseniz bi başkasını
  çok acayip bi milletiz aq
 • 0
  cihannn 14.2.2020 20:10
  bizim milletimiz doymaz.
 • 0
  asfalttakiruh 14.2.2020 21:02
  facebookta sürekli hasta akrabasıyla fotograf paylaşan.sahibinden nokta komda temiz clio bakan kaçak içki içen kaç tane tadığım varsa, en az haftada bi kere moruk bin koyacan 15 alacan diyerek kapımı çalar, genelde eşlerinin bileziklerini ve birikmişlerini kaptırırlar