4
bilmediklerinizi biliyorum
ve emin olun bildiklerim hiçte hoş şeyler değil.

neyi mi biliyorum ?
öğrenmek istiyorsan buyur beni takip et. kısa bir yolculuğa çıkacağız.

22.11.2011 saat: bilmiyorum yer:hatırlamıyorum.

tek bir ses duydum. sen o'sun dedi bana.
gözlerimi açmak için çaba sarfettim ama ne çare, açamıyordum. uğraştım uğraştım açamadım. sanki bir güç göz kapaklarımın üstüne inanılmaz bir derecede ağırlıkla beraber baskı uyguluyordu.
ve o an o sesi bir kez daha duydum. sen o'sun..
ne oluyordu lan. ne oluyordu. kimsin sen diyerek bağırmaya çalıştım. lakin ağzımdan çıkan sesi ben bile duymuyordum.
gözlerimi artık açmaya çalışmıyordum aksine bu sefer baskıyı gözlerime ben uyguluyordum. biraz sağa sola döndüm bildiğim tüm duaları okudum.
bir süre sonra gözlerimi açtığımda telefonun o lanet alarm sesiyle oda yankılanıyordu. alarmı kapatmamla yataktan fırlayarak kalkmam bir oldu. hemen üstümü giyindim. elimi yüzümü yıkadım, çıktım evden. bugünün hiçbir anlamı olmamasına rağmen her zaman ki monotonlukla son senesini okuduğum liseye gitmek için heyecanla yürümeye koyuldum. dün akşam yaşadıklarım bir an aklıma geldi ama rüyadır boşver diyerek yoluma devam ettim. başıma gelcekelerden haberim dahi olmaksızın.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  23.11.2011
  girdim okulun eski siyah paslı kapısını açarak. heralde ilk açan kişi bendim kimse gelmemişti daha okula. neden bu kadar erken gelmiştim ki ? ne gerek vardı yani.
  biraz etrafıma bakındım. kimse yoktu. hiçkimse. etrafdaki sessizlik biraz aşırıya kaçmıştı sanki. arabada mı yoktu ses çıkaracak ? kimse kalkmamışmıydı daha. saate baktım saat tam 7'yi 20 geçiyordu. okul ise saat 7.30 da başlıyordu. bir terslik vardır diyerek bugünün hangi gün olduğunu hatırlamaya çalıştım. çarşambaydı bugün günlerden ve okul bugün öğretime açıktı. ne olduğunu anlamaya çalıştım. anlayamıyordum. bugün okulun olması lazımdı ama kimse yoktu. öğrenciyi öğretmeni geçtim sokakta insan bile yoktu. hiçbir canlı belirtiside yoktu aynı zamanda. ne kuş ne köpek ne kedi. hiçbirşey yoktu. sanki kendi benliğimin içinde kaybolmuştum. hiçbirşey !! olan buydu hiçbirşey! okuldan o korku ve heyecanla koşarak çıktım. bilinmezliğe doğru yol katetmeye başlayarak sessizliği delercesine koşuyordum.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  koştum, koştum. ama ne çare. sonun belirsizliği adete bir solucandeliği gibiydi. kendine çekmiyordu. içeisine düşmemi sağlıyordu.
  eve doğru attığım hızlı adımların ardından nefesim kesilmişti. eve vardım ama bir gariplik vardı. sabahta hiç farketmemiştim. annem, babam ve abilerim evde yoktu. onları da geçtim kimse yoktu, sonsuzluğun başlangıcı tam olarak burasıydı. tek tek odaları dolaştım. ve onu bir kez daha duydum.
  sen o'sun.
  o korkuyla birlikte ne yapacağımı şaşırdım. ses kapısında azda olsa aralık bırakılmış olan, benim küçük odamdan geliyordu. ne yapacağımı bilemiyordum. ama o odaya girmek zorundaydım. varlığım tek ispatının bu odada olduğunu biliyordum. o korkuyla kapıyı yavaşça açtım. ve o an !!! köşede ben duruyordum. korku kendine 5 kat artırmıştı bi anda. "sen kimsin?" demekten başka hiç birşey diyemedim. aldığım cevap ise gerçekliğin dünyasından çıktığımın en büyük kanıtıydı.
  -ben senim.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  ondan sonra ne oldu hatırlamıyorum. ama bir kez daha uyanmıştım. daha doğrusu annem uyandırmıştı. sanki "inception" filimindeymişim gibiydi. annemi yok bişey diyerek geçiştirdim. kalk oğlum kahvaltını et demesiyle birlikte rüyadan uyandığımın farkına varmıştım. kötü bir geceydi herhalde diyerek, geçtim masanın başına yemeğimi yedim. hemen ardından üstümü değiştirerek evden çıktım. hayat normale dönmüştü artık. ve yahut ben öyle sanıyordum. okula vardığımda kapıda ilk rastladığım kişi mehmet'di. mehmet okulda benimle kafa dengi olan ender kişilerden biriydi ve en iyi arkadaşımdı. biraz havadan sudan konuştuk. sonra zil çaldı sıralara geçtik. bizim okul biraz bozuktu o aralar. her sabah ilkokul öğrencileri gibi sıraya geçerdik. müdür yardımcısı az boz konuştu. konuşmasının bitmesiyle birlikte sınıflara geçtik. ben 12-c sınıfının 6 okul numaralı öğrencisiydim. sınıfda ki çocuklar biraz "utanmaz" desem en masum tabiri kullanmış olacaktım. ben en arka dörtlünü ve hatta sınıfın en aklı başında öğrencisiydim desem yalan olmaz. herkes bir bakıma köleydi. popüler kültür kölesi gelişmemiş varlıklar.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  geçtim en arka sıraya aldım elime kitabımı başladım okumaya. o aralar biraz metafizik hakkında kitaplar okuyordum. dikkatimi çekmeyi başaran ender konulardan biriydi bu. elimde ki kitabın adını pek hatırlamıyorum ama boyutlardan bahsettiği çok açıktı. 4 boyut vardı. 3 uzay 1 zaman. einstein'in teorisinde geçiyormuş. pek umrumda olmadı bu konu. ama sayfaları çevirdikçe daha bir heyecanlanıyordum. bunun nedenini hala anlamış değilim. yeni bir sayfa açtım konu başlığı şuydu: sen o'sun. "siktir lan" diye bağırdım derste hocanın olduğunu farketmeden. hoca bana baktı "ne oluyor ?" dedi. hocam özür dilerim diyebildim en fazla. zaten bu hoca beni sevmezdi. bir kaç laf söylerek indirdi müdür yardımcısının odasına. disiplin kuruluna sevk edecekmiş insafsız kadın. pek birşey de demedim. biraz hocayla konuştuk falan. en sonunda bizim sınıf öğretmeninin bana kefil olmasıyla yırtmıştım o işten de. şimdi ise o kitabı okumam lazımdı. sınıfa çıktım kitabı aradım aradım. bulamadım. tüm sınıfa tek tek sordum, yok gören hiç kimse yoktu.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  biraz sordum soruşturdum. pekde uzatamdım ama bırak gideceği varmış dedim. zil çaldı çıktık teneffüse. sınıfta geçen konuşmalardan haberdar olduğum kadarıyla bizim hemen karşı sınıfa yeni bir kız gelmişti. ilk iş olarak o sınıfa girdim. zaten bizim mehmet'te bu sınıfta okuyordu. girdim sınıfa kız falan yoktu. biraz mehmet'le konuştum. anlattı kızı izmir'den gelmiş işte, babası öğretmenmiş buraya tayini çıkmış. ama on numara kız dedi. hiç ötekilere benzemiyor gibisinden laflar söyledi. güzel mi ? diye sorduğumda da at gibi demişti. bu konuşmalar devam ederken o kız sınıfa girdi. gerçekten dedikleri kadar vardı. hafif sarımsı saçları vardı. gözleri deniz mavisiydi. fiziği ise tek kelime ile "müthiş"'di. bi an göz göze geldik sonra çıktım sınıftan. çok hoş biriydi. ama benim bu işlerde pek gözüm yoktu. girdim sınıfa, tüm gün yatarak bir şekilde akşamı getirmiştim artık. zil çaldı evlere dağıldık. açtım televizyonu izlemeye başladım.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  hiçbir şey yoktu televizyonda. bende geçtim bilgisayarın başına. google'ye "sen o'sun" yazdım. nerdeyse hiçbir şey çıkmadı. akşama kadar takıldım internette. sonra aklıma geldi. bizim mehmet' i aradım o kızın adını sordum. simge s... dedi. bende bu ismi facebook'da arattım. hesabına girdiğimde gerçekten çok hoş fotoğrafları vardı. biraz bakındım, sonrasını hatırlamıyorum ama annem uyandırmıştı beni. kalk oğlum geç yemeğini ye dedi. bugün sadece yemek yemem konusunda konuşuyorduk sanki annemle. gittim yemeğimi yedim. biraz aile içi mevzuları konuştuk bende geçtim yattım. uyandığımda saat:02:12 civarıydı. su içmeye gittim. doldurdum bardağımı tam içecem dışardan sesler gelmeye başladı.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  2 kişinin sesi duyuluyordu. biri diğerine sus sakın söyleme gibisinden laflar ediyordu. ne olduğunu anlamak için mutfağın penceresine doğru yöneldim. simsiyah elbiseli 2 kişi vardı. ve yahut ben onları siyah görüyordum, havada alacakaranlık hakimdi o yüzden olması gerek dedim içinden. biri beni gördü. kankırmızısı gözleri vardı. tek farkettiğim özelliği buydu. zaten o korkuyla hemen yatağıma doğru kaçmıştım. çektim yorganı sonuna kadar üstüme. yatağa geçtikten sonra hatırladım ki mutfağın ışığını kapatmayı unutmutum. ışığı kapatmam gerekirdi ama bir yandan da korkuyordum ya ordalarsa ? cesaretimi topladım. ışık hızına yaklaşık bir hızla odanın ışığını kapattım. orda yoklardı onu farkettim. gitmişlerdi, korkacak bişe yoktu artık. bende odama geçtim. açtım kapıyı, kapıyı açmamla pencerinin arkasındaki 2 kankırmızı noktayı görmem bir oldu.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  o an bişeyi farkettim ne kadar yersiz olsa da. bunlar neden veya nasıl benle aynı dili konuşuyordu ?
  penceredeki 2 nokta tam olarak bana gözlerini dikmişti. korkuyla yatağıma gittim. yorganımı sonuna kadar üzerime çektim. yine bildiğim tüm duaları okudum ama ne çare. hemen kulağımın dibinden gelen bir ses kalk diyordu. kalk!!! korkum tavan yapmıştı. çaresizlik içerisinde yorganım altında dua ederken o ses bir daha yankılandı. kalk!! topladım cesaretimi çektim yorganı. karşımda benden başkası yoktu. ha sonunda dedi bana gülerek. titreyerek sen kimsin dedim. yine gülerek, sen benim kim olduğumu benden iyi biliyorsun dedi. bilmiyorum dedim kısık bir ses tonuyla. "ben benliğinin içindeki benim"dedi. nasıl yani dedim ? sana ödev ; alter ego ne git araştır biraz. senin zamanın doldu. sıra bende dedi. bu ne saçmalıyordu ? rüyada olduğumu biliyordum ama emin olmam gerekiyordu. attım kendimi yataktan aşşağıya. fayanslara çarptığımda rüyada olduğumu anladım. saat: 06:50 sularıydı. en azından hemen karşımdaki kocaman duvar saati bunu söylüyordu.
 • 2
  futreyizz 1 yıl önce
  devamını hala yazıyorum
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  gelişirse çok güzel olabilir. ama sonunda bi olay bekledim açıkçası . hani filmlerde olurya kendini rüyada zanneder sonra oh rüyadan uyandım der ama aslında olaylar rüya değildir. rüyada gördüğü kişinin karşısına çıkmasını bekledim .
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  ilk iş olarak geçtim bilgisayarın başına. "alter ego" terimini aramaya koyuldum. latincede 2. kişilik diye geçiyormuş. o an korkum daha büyük bir hal aldı. ne yani bunun söyledikleri doğru muydu ? o "ben" miydi ? biraz araştırdıkdan sonra saatin 7yi 10 geçtiğini farkettim. hemen üstümü giyinip annemin hazırladığı kahvaltıya yumuldum. kahvaltımı yaptıktan hemen sonra okula doğru yola koyuldum. okul eve pekde uzak değildi. 5 dakikalık mesafede yer alıyordu. gittim okula herkesi sıraya sokmuştu bizim müdür. yine konuşma yapıyordu. bende hızlıca geçtim sıranın en sonuna. d
  ün gece hala aklımdaydı unutmam namümkündü zaten. geçtik sıralara nasıl olduğunu hiç bilmiyorum ama öğretmenler kurulu dün bir karar almış. sınıfın huzurunu bozan kişilerin sınıf değiştirmesini yararlı olarak görmüşler. müdür konuşmayı bitirdi yine girdik sınıflara. tabi bu durumda ilk beni aldılar sınıftan. mehmet'lerin sınıfına koydular. zaten aynı bölümü okuyorduk ve daha yılın başlarıydı. pek sıkıntı çekmeyeceğimi düşünerekten girdim yeni sınıfıma.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  direkt mehmet'in yanına oturdum. sınıfın çoğunu zaten tanıyordum. pek yabacılıkta çekmedim. simge dikkatimi çekmeyi başaran ender bayanlardandı. hemen önümde oturması ise eşsiz ve aynı anda işe yaramaz bir fırsattı. pek takmıyordum ben kızları önceden de demiştim. neyse mehmet'le konuşurken arada bu konu geçti. alter ego hakkında bi bilgin var mı ? falan dedim. yok gibisinden bişeyler söyledi. biz konuşurken simge arkasını döndü. ikinci kişilik değil mi ? dedi. bende gayet sakin ve rahat bir tavırla "evet" dedim. simge, ne oldu böyle konulara meraklısın herhalde dedi. bende, yok öylesine dün bir sitede rastladım diyerek konuyu geçiştirdim. akşama kadar bir şekilde zaman geçmişti. okuldan çıkmadan biri tuttu kolumdan.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  tutan kişi simge'ydi. kafeye gidiyoruz gelsene dedi. bi an affaladım, yok ya işim var dedim. simge'de iyi sen bilirsin zorlayacak halim yok ya, diyerek arkadaşlarının yanına gitti. bu kızdan o an şüphelenmiştim. yeni gelmişti , beni etkilemişti , alter ego gibi az kullanılan bir sözcüğü biliyordu , ve beni kafeye davet etmişti. bunda kesin vardır bişeyler diyerek yürümeye koyuldum. eve vardığımda evde bir telaş hakimdi. anneme ne olduğunu sordum. akşama misafirlerimiz var, dedenler köyden geliyor dedi. o an baya bi sevindim. dedem çok iyi bi insandı. bir dediğimi iki etmezdi. onları beklemeye bilgisayar başında devam ettim. yine google'ye girdim. bu konuyu en derinin kadar araştırdım. bulduklarım hiç iç açıcı değildi. aksine içimdeki korkunun artmasından başka bi işe yaramamıştı. o an kapı çaldı gelenler dedemlerdi. gidip hemen elini öptün nasılsın falan dedi. sürünüyoruz dedim. ne oldu dedi. sonra anlatırım diyerek geçiştirdim.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  akşam yemeğinde evde ziyafet vardı desem yanlış olmaz. sofra özenle donatılmıştı. bende biraz fütursuzca davranarak herkesden önce yemeğe koyuldum. sonra hep birlikte oturduk yemeğe. yemek bittikden sonra biraz dedemle konuşuruz diye onun yanına oturdum. dede dedim, sen hiç ikinci kişilik hakkında bişey duydun mu ? alter ego diyorlar ? dedemin gözleri sonuna kadar açıldı. olamaz dedi heyecanla. ne oldu dede dedim ? ne gördün dedi. dede yok bişey görmedim dedim. olamaz, olamaz diye sayıklamaya başladı. ya dede ne oluyoruz dedim. demek sana da ha ? dedi. ben, dede anlamıyorum dedim. evlat dedi herşey senin elinde. sen istersen başaramayacağın hiç bişey yok. kendine güven asla korkma tamam mı ? bende panikle dede şuan seni hiç anlamıyorum dedim. o ara annem elinde çaylarla içeri girdi. bu konuda burda kapanmıştı.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  saat baya geçmişti artık. bugün günlerden cumaydı zaten yarın okul yoktu. o yüzden erkenden yatmam gerekmiyordu. hele bide "ben" varken. dedemin yanına geçtim. dede ne biliyorsun dedim. aynısı babanında başına gelmişti dedi. benim de başıma, babamın da başına. aramızdan sadece ben ve baban kurtulmuştuk. babam ise ... dede ne oldu babana. -gitti. nereye ? - fiziksel evrenin bittiği yere. - yani nereye ? - olmayan bir yere. dede seni hiç anlamıyorum. sen de bu potansiyel var evlat, sen bunu yeneceksin, ama sakın ola pes etme. pes edersen kaybedersin. kaybedersen gidersin. dede seni hiç anlamıyorum ben ya düzgün anlat şunu. boşver evlat sen git yat. bak saatte geç oldu. bende tamam dede diyerek odama geçtim. bayada uykum gelmişti zaten. ama aklımda bir sürü soru vardı. ve bunların cevaplanması gerekiyordu.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  yattım ve o ses bir daha duyuldu. ama bu sefer farklı biri gibi davranıyordu. normal bir biçimde gayet sevecen bir tavırla sordu. yerine geçebilir miyim ? korkumu yenmiştim artık. neden ? dedim. anlayamazsın dedi. nasıl yani ? dedim. yıllardır sadece bir boşluktayım. hergün benden onlarcası aramızdan ayrılıyor. benim de burda canım çok sıkıldı çıkmak istiyorum dedi. o zaman ben ne olacağım dedim ? beni buraya sen mahkum ettin dedi. sen cezanı çekeceksin. bende biraz artist bir tavırla "gibtir lan ordan" dedim. bu bi an gülmeye başladı. aynı anda geri sustu ağlamaya başladı. "korkuyorum" dedi. ne oldu la ? dedim. beni izliyor dedi. kim dedim "sen" dedi. o zaman sen kimsin dedim. "ben senim" dedi. ne oluyoruz dıbınakoyayım diye söylendim. ve o an o geri kaçmaya başladı, sürünerek. eliyle orda orda diyerek bir yeri işaret ediyordu. oraya baktım . .
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  hiçbir şey yoktu. sadece duvarın soğuktan nemlenmiş boyasını görüyordum. burda bişey yok lan diyerek arkama döndüm. döndüğümle kaldım. kimse yoktu, gitmişti o. kimsesizliğin gidişydi bu olmayanın olmaması gibi. biraz oturarak düşündüm. sonra bir kanıya vardım. "ben kafayı yemiştim."
  geri koydum kafamı uyudum. bu sefer gerçekten uyanmıştım. son 2 gündür bir kereden fazla uyanmak pgibolojimi bozmuştu heralde. şaşkınlığımın nedeni de bu olsa gerek.
  bugün okul yoktu ve saat 11'i çeyrek geçiyordu. baya geç olmuş diyerek kalktım yataktan. tam kafamı kaldırdım bir ses geldi. dong! dong! telefondan geliyordu bu ses. mesaj gelmişti. aldım elime telefonu açtım mesajı.

  gönderen:mehmet muallaksi
  mesaj: kanka bugün gezelim mi ? ihtiyacım var da biraz.
  saat:11:16

  tamam diyerek kalktım yataktan. elimi yüzümü yıkadım, sofraya geçtim.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  yemeğimi yedim. kimseyle konuşmadan mehmet'in evine doğru yol almaya başladım. pek uzakta değildi evi hemen 15 dakikalık mesafedeydi. oyalana oyalana eve vardım. kapıyı çalmamla kapının açılması bir olmuştu. mehmet pek kendine ve yahut tipine özen gösteren biri değildi. ama bugün diğer günlere nazaran çok şık olmuştu desem yanlış olmazdı herhalde. oo knka gelmişsin diyerek açtı kapıyı. geldik işte olm, ee ne yapacaz ? dedim. bilmiyorum diyerek cevap verdi. tamam bakarız dedim ve evden çıktık. biraz yürüdükten sonra mehmet'e mesaj geldi. mehmet mesajı büyük bir heyecanla açtı. yüzündeki ifade umutsuzluktan mutluluğa dönmüştü sadece bir mesajla. knka kızlarla gezermiyiz ? dedi bana. bende kız kim ? dedim. bizimkilerle işte olm ya dedi. bende onu bu kadar mutlu görünce kıramadım kabul ettim. herşey aslında şimdi başlıyordu. sonun başlangıcı, sonun sonu olduğu anldıbına geliyordu. ve biz şimdi başlıyorduk.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  kızlarla küçük bir kafede buluştuk. bizim okuldan gelen erkeklerde vardı. pek sevmiyordum bu tipleri. hani olur ya sigara içmeyi marifet sanan tek bildiği şey küfür etmek olan beyinleri soğan cücüğünden bile küçük olan tipler. ha işte onlar bunlardı. onların varlığı beni sadece rahatsız ediyordu. ama gidemezdim bizim mehmet'in hoşlandığı kız vardı o ortamda ve onu yalnız bırakmak saygısızlık olurdu. bende çenemi kapatarak bana ikram edilen kahveyi yudumlamaya başladım. konuşmaları biraz dinledim, o kadar basit ve boş insanlardı ki bunlar konuştukları sadece midemi bulandırıyordu. biraz zaman geçti aradan ve gelen o mesaj sesi beni bu işkenceden kurtardı. dong! dong! mesaj bana değil çocuklardan birine gelmişti ve gitmeleri gerekiyordu. yanlarına kızları alarak gittiler. masada sadece mehmet'in hoşlandığı kız kalmıştı. benim de gitmem gerekliydi. arkadaşlık bunu gerektiriyordu çünkü. ben gidiyorum demeye kalmadan kapı açıldı. gelen simge'ydi.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  gençler naber diyerek girdi içeri kendine güvendiğini göstermeye çalışan ses tonuyla birlikte. iyidir senden demekten başka bişey diyemedim. cevabınıda alamadım zaten sorumun. hemen geçti oturdu masaya. ee ne yapıyoruz dedi. mehmet heyecanla sinemaya gidelim dedi. yok artık!! bu çocuk beni öldürecekti heralde. zaten simge'den korkuyorum. yok knka ben gelemem dedim. simge'de biraz çocuksu bir tavırla "aaaa oyunbozanlık yapmak yok ama" dedi. bende tamam demek zorunda kalmıştım. kız çok güzeldi ve inanılmaz bir çekiciliği vardı. karşı koymak imkansız gibiydi. ilk işimiz film bakmak oldu hiçbir filime gidemezdik, güzel film yoktu çünkü. ben boşverin dedim benim işim var dedim. şiddetli bir tepkiyle karşı karşıya kaldım. simge izin vermiyordu. "hayır olmaz, bir kere ektin beni bir daha ekemezsin" dedi. ulan sen kimsin demek geldi içimden ama demedim. o kadar da ayıp edecek duruma gelmemiştik. ama yeni bir fikir ortaya attım. beni kurtuluşa erdirecek bir fikirdi bu.
 • 1
  futreyizz 1 yıl önce
  akşam buluşacaktık. itiraz etmeden tamam dediler. evlere dağıldık. benim başım dönüyordu. gittim az biraz yemek yedim. dedem salonda televizyon izliyordu. dede nasılsın ? diyerek girdim içeri. iyi evlat asıl sen nasılsın ? dedi. nasıl olacak be dede aynı sürünüp gidiyoruz dedim. o ses seni rahatsız ediyor mu ? dedi. bang!!! nerden bilebilirdi ki anlatmadım ben ona bunu. ama nasıl demeye kalmadan, biliyorum dedi. nerden biliyorsun ? dede dedim. sen dün akşam anlatıklarımı pek dinlemedin herhalde. dedi. hatırladım, peki ya nasıl kurtuldun dedim. kendime güvenerek, korkmayarak. sende korkma bırakta o senden korksun. dedi. peki ya dede iki kişiler onlar. kim onlar ? ne diyerek ani bir şekilde zıpladı yerinden. 2 kişi mi ? evet dedim. hayır, olamaz bu imkansız dedi. ya dede ne imkansız anlatsana bi şunu. dedim. sus, ama nasıl, söz vermişlerdi. dedi. dede beni korkutuyorsun kim ne sözü vermişti.
 • 0
  futreyizz 1 yıl önce
  devamını yarın atıcam artılarınızı esirgemeyin puivciler
  0
  rookieee 1 yıl önce
  yarın demişsin 4 gün olmuş aslında güzel gidiyodu haa
  0
  oxygen 1 yıl önce
  25 gün geçti aq nerde devamı


 • goygoy

  boş muhabbet + laklak + adamlı madamlı + siyaset+ tarih+ bla bla bla...

  314 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

 • bölüm hakkında

  -bölüm eğlence amaçlıdır bu kapsamda hertürlü içerik açılabilir

  -her türlü formatta içerik atabilirsiniz(gif,video,yazı vs)

  -bu bölümde açacağınız başlıklar muhtemelen alaya alınacaktır o yüzden ciddi olduğunuz konuları buraya yazmayınız

  kurallar (ihlal durumunda uyarısız başlık kaldırılır)

  ➊ başlık veya içerikte bir grubu/kitleyi/kişiyi hedef alan küfür aşağılama varsa

  ➋ tahrik edici ,aşağilayici , küfür içeren yorumlar kaldırılır sahibi engellenir . 

  ➌ yorumlarda tepki toplayan içerikler

  ➍ -3 oya ulaşan içerikler 

  ➎ random , anlamsız başlık ,içerik varsa

  ➏ türkçe yi aşırı şekilde bozan başlıklar-hatalı yazımlar(önce uyarılır devamı halinde kaldırılır)

  ➐ bölümle alakasız başlıklar (uygun bölüm önerilebilir)  

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...