1
800 yıllık cep telefonu nokıa
Avusturya’da yapılan bir kazı çalışmasında takriben 13’üncü yüzyıla ait olduğu zannedilen bir nesne bulundu. Oyulmuş taştan yapılma nesnenin günümüzde kullanılan cep telefonlarının ilk örneklerine olan benzerliği herkesi şaşırttı. Üzerinde hatları oldukça belirgin şekilde ekranı, kontrol tuşları ve rakamlara benzeyen bazı sembollerin yer aldığı 12 tuşun kazılı olduğu nesne, kafalarda soru işaretleri yarattı. Bazı UFO teorisyenleri, bulunan tarihi nesnenin o dönemde uzaylılar tarafından getirilmiş olabileceğini iddia etti.

Avusturya'da ortaya çıkarılan 800 yıllık nesnenin cep telefonuna benzerliği ilgi odağı oldu
Dünya çapında üne sahip UFO uzmanı Daniel Munoz ise nesnenin üzerindeki tuşların üzerine kazınan sembollerin, Sümer çivi yazısı olduğunu tespit etti. Daha çok Mezopotamya’nın Irak-Suriye bölgesinde görülen Sümer eşyalarının Avusturya’ya nasıl ulaşabileceği ise merak konusu oldu. Tarihçiler, milattan önce 3 binli yıllarda Mezopotamya’da hüküm süren Sümerlere ait eşyaların o dönemki ticaret koşullarıyla dünyanın çeşitli yerlerine iletilmiş olmasının mümkün olduğunu kaydetti. Nesnenin 800 yıllık olduğunu doğrulayan Munoz, işlevinin ise telefon olup olmayacağı konusunda yorum yapmadı

Üzerinde resmen tuş takımı olan ve oyma yöntemi ile bu tuşlara çizilmiş şekillere sahip olan bu ”taş”ın, yapılan araştırmalar sonucunda gerçekten de 13. yüzyıla, yani 800 yıl öncesine ait olduğu ispatlanmış. İnanılmaz belirgin bir şekilde ekrana, tuşlara, hatta bana direkt Nokia 3210’u hatırlatan kontrol tuşlarına sahip olan şeyin, bu tuşları üzerinde garip semboller de mevcut.

Komplo teorileri geliştiren tothedeathmedia.com sitesinden yayıldığı zannedilen haberlere göre Salzburg’daki arkeolojik kazılar sırasında bilim insanları garip bir şekilde cep telefonuna benzeyen, 13. yüzyıldan kalma gizemli bir insan eseri herkesin ilgisini çekmiş durumda.

Kaynak:
http://www.milliyet.com.tr/800-yillik-cep-telefonu-sok-etti/dunya/detay/2169834/default.htm
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/454572/800_yillik_cep_telefonu_soke_etti.html
http://www.teknokulis.com/haberler/guncel/2015/12/26/800-yillik-cep-telefonu-gercek-mi-uzaylilar-mi-getirdi
http://www.yenisafak.com/hayat/800-yillik-cep-telefonu-sok-etti-2374781
http://www.webtekno.com/sektorel/800-yillik-cep-telefonu-bulundu-h13418.html
http://www.tgrthaber.com.tr/editorun-sectikleri/800-yillik-cep-telefonu-hayrete-dusurdu-103113
 • 0
  mehmetcemrekisa 1 yıl önce
  adamın biri taştan yapmış sonra toprağın altına koymuş sizi kekliyorlar.
  1
  torment 1 yıl önce
  Bi zeki sen varsın zaten eksik olma :)


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...