binali yıldırım'ın moderatör olarak uğur dündar'ı istemesi

  8
  gregoris 8.6.2019 02:04
  bilindiği üzere bir süredir binali yıldırım-ekrem imamoğlu düellosunun gerçekleştirileceği konuşuluyor ve en son bayramdan sonra trt ekranlarında "tarafsız" bir moderatör ile yapılacağı dillendirilmeye başlandı.

  bu düello hakkında binali yıldırım uğur dündar'ın moderatörlüğünden memnun olacağını açıkladı.

  şahsi fikrim uğur dündar'ın moderatörlüğünün binali yıldırım için bir avantaj oluşturacağıdır. çünkü uğur dündar "taraf" bir gazetecidir ve kötü niyetli olmayarak sorsa da binali yıldırım'a yönelttiği her soru akp tabanınca kötü niyetli olarak anlaşılacaktır. bunun önemi hali hazırda akpye oy verecek seçmenler için değil henüz kararını verememiş akpli seçmenler için önemlidir. binali yıldırım'ın muhalif kimlikli bir gazeteci ve chp adayı tarafından köşeye sıkıştırılması onları partilerine geri döndürecektir. bu oyuna gelinmemeli.

  buna benzer bir görüşü daha önce (pi: ekrem imamoğlu'nun danışmanlarına tavsiyeler) isimli başlıktaki 2. maddede de dile getirmiştim.


 • 0
  saiko 8.6.2019 10:05
  battı balık yan gider diyor herhalde
 • 0
  turbo 8.6.2019 10:56
  kesin bir ibnelik var bu işte ama tam çözemedim. uğur dündar eğer ekrem'e tuhaf, binali'ye normal sorular soruyorsa bilin ki eski askerler güruhu, akp hükümetinin devamını istiyordur ve erdoğan ile anlaşmıştır.

  ya da dediğin gibi mağduriyete oynuyor olabilir ama ilk ihtimal daha güçlü.