12

neden yurt dışında olunca modern bizde olunca cahillik ?

biliyorsunuz artık özel araçlarda sigara içme cezası geldi ve bu zaten yurt dışında çoktan varolan bir kanun ayrıca yakın bir zamanda yolda belirli yerlerde diye tahmin ediyorum alanlarda sigara içme yasağı getirilicek fakat bu neden bu kadar kabul edilemiyor ? yurt dışında olunca adamlarda arabada sigara içmek yasak, yolda belirli yerlerde sigara içmek yasak oğlum denince sıkıntı yok fakat türkiyede olunca yapacakları başka bir iş kalmadı, ne yapacaklarını şaşırdılar vs vs. ???

tabiki arabada sigara içmek farklı bir zevk, özellikle müziğini açıp sakin sakin tın tın yolun kenarından gidip duygularınızı yola bıraktığınız an efsane oluyor biliyorum fakat genel olarak bakın tekil olarak değil...
 • 1
  enon 25 gün önce
  bizde medeniyet için değil vergi için yapılıyor. o yüzden insanlarda tepki oluşuyor.
  0
  serbestyazar 25 gün önce
  çünkü bizim öküz vatandaşlarımız böyle anlıyor ? yayalara saygı diye zangır zangır bağırdılar ettiler şuan ne oldu peki ? ceza kesmeseler etmeseler kim önemser eder ki adam ramak kala duruyor.
 • 1
  hedap 25 gün önce
  yurtdışında uygulayan ülke varsa onların yaptığı da cahillik.
 • 2
  panzehirr 25 gün önce
  hatta dur, onların zürriyetini sikeyim
 • 1
  henrychinaski 25 gün önce
  amerikada evinden 50 metre uzağa gidip öyle içiyorsun, balkonunda içince yan balkondan uyarı ve şikayet geliyor.
  0
  serbestyazar 25 gün önce
  aynen öyle zaten amerikada o böyle bahçeli evlerde evinize bakmanız gerekiyor yani artık kendiniz mi bahçenize bakarsınız yoksa o meslek ile uğraşan birilerini mi bulursunuz bilmiyorum ama bakmanız lazım yoksa şikayet ediliyorsunuz.
 • 0
  tomclancy 22 gün önce
  güzel bir uygulama fakat ulkemizde ki gelir seviyesine göre ceza miktarı + vergi miktarı çok adaletsiz bir biçimde ayarlandığı için insanların gelen her yeni cezaya, ek ücret uygulamasına tepki göstermesi oldukça normal.
  0
  serbestyazar 22 gün önce
  tamam da zaten amaç o eğer sen gider cezayı 20 tl keser edersen tabiki millet aldırmaz eder adı üstünde ceza olduğu için fazlasıyla ek ücret vs uygulanmalı etmeli ki millet yapmasın etmesin cezası milletin maaşına uygun vs yaparsan tabiki bu kuralı çiğner.

  alkolü neden 5 sene ehliyete el konuluyor bunun için yoksa 1 ay alınsın yani doğru mu ? ondan sonra tekrarlanırsa bir daha hiç alamıyorsun ehliyetini.
 • 0
  swarfdg 22 gün önce
  her kuşu siktik bir leylek kaldı
 • 1
  sjense 21 gün önce ~ 21 gün önce
  ben sonuna kadar destekliyorum. ciddi söylüyorum. arada böyle mantıklı şeyler yapsalarda az gözümde koyunluktan bir nebze olsun bazen doğru iş yapan tiplere dönseler. ki bunu söyleyen ben deli gibi sigara içen birisiyim. kesinlikle desteklenmeli. içmeyin abiciğim, içmeyelim. gerekirse, sokakta yasaklasınlar. bu melet başka türlü bırakılmayacak. 17 18 değil 24 25 yapsınlar. gına geldi. ciğer miğer kalmadı. ölüp gideceğiz şurada zaten, bari temiz nefes alalım biraz. ama fiyat ve vergi kısımlarına girmeyelim. girersek çıkamayız. hani parasal boyutunu millete nerden ceza sokarım kısmını geçiyorum. oraya girersek, tamamen değişir fikrim. sadece uygulama olarak beğendiğimi söylüyorum. yoksa 1 günde, 7 milyon tl ceza kesilmiş vatandaşa. nerden yolacaklarını biliyorlar milleti. ama para cezası olmasa yasakta olmaz, iplenmez yani. oda işin ayrı kısmı, her türlü beyin yakan şeyler aslında bakınca bence.
  0
  serbestyazar 20 gün önce
  diyorum ya zaten işte millet diyor ki zaten alınan maaş belli e sen zaten onu ödeyebileceksen sıkıntı olmaz ama ceza büyük olursa korkar edersin zaten.
 • soruyorum

  SOR CEVAPLA KATIL ABONE OL

  43 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  samurai
  reelsamurai

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
 • küfürsüz ve kardeşce takılacağınız bir ortam  

  lütfen abone olmayı unutmayınız

  puiv kuralları geçerlidir!

  her türlü soruyu saygı çerçevesinde sorabilirsiniz.