bir ülkenin geri kalmış olduğunu anlama yolları

  7
  mem 12.4.2020 18:14
  tekerlekli sandalye için hayırseverlerin olaya katılması gerekmesi. seçimlerin dinlere alet edilmesi. kadınlara verilen hakların az olması, kadınların hala bu yolda mücadele vermek zorunda bırakılması. şehirler arası gelişmişlik farkları
 • 0
  kayipunicorn 12.4.2020 18:38
  👌👌👌
 • 0
  gamzeszgin 12.4.2020 21:05
  bence alt yapı sorunları en ufak bir su baskını depremde vs. sorunları kabul edip düzeltmek yerine suçun kadere yıkılması.
  dedigin gibi kadınların haklarına gösterilen saygı. bir ülkede hala kadınlar öldürülüyor, şiddet görüyorsa, çocuklara hayvanlara tecavüz ediliyor tacize uğruyorlarsa ülke gelişmeyi bırak adım bile atamıyordur.
  diğer önemli olansa, hayvana şiddet olayları ne kadar fazla ise o kadar geri kalmış ve geriliyor demektir en azından vicdanen.
  bilim, sanat, edebiyat, spor alanlarına ayrılan maddi miktar ve genç nesillerine bunlari ne kadar aşıladığı.
  eğitim, belki de en önemlisi bu. aydın, bilimin ışığında,sevgi ve saygı dolu gençler nesiller..


  "en önemli ve verimli vazifelerimiz milli eğitim işleridir. milli eğitim işlerinde kesinlikle zafere ulaşmak lazımdır. bir milletin geçecek kurtuluşu ancak bu şekilde olur."
  mustafa kemal atatürk

 • 0
  bablisok 12.4.2020 23:14
  iki tür ülke vardır birisi japonya gibi diploması olmayan oy kullanamıyor biriside türkiye gibi diploması olmayan devlet başkanı olabiliyor bu iki ülkeden birisi gelişmiş biriside geliştiğini sanıyor