16

tanrı neden kadınların acı çekmesini istiyor?

kadınlar yaratılış gereği sürekli acı cekiyor. her ay regl ağrısı gerçekten zor bir şey. doğum yapmak en acı verici olay. duygusal anlamda da kadınlar erkeklere göre daha duygusal. duyguyu erkeklere göre daha yoğun ve uzun yaşıyorlar. fiziki anlamda da daha hassas bedenleri ve acıyı daha fazla hissediyorlar..

kısaca demem o ki; tanrı kadınları cezalandırmış gibi yaşam boyu acı çekiyorlar. tanrı isterse bu acıları vermeye bilirdi ama havva cennetten yasaklı meyveyi koparttığı için tanrı ceza olarak havva'ya bu acıları verdi ve bu da kadının dünyadaki sınavlarından biri oldu. bu benim düşüncem.

sizin düşünceleriniz neler?
 • 2
  bizanskurdu 5 ay önce ~ 5 ay önce
  aslında kadınlar adet dönemlerinde acı çekmiyorlar, biraz abartılıyor. sadece 1 gün yoğun ağrı çekiyorlar, ki o da kol kırığı gibi falan değil. baş ağrısı gibi düşünebilirsin. kalan günler çok az bir ağrıları oluyor.

  aslında adet dönemi kadınlar için bir hediye. kocası istediği kadar azgın olsun, 1 hafta boyunca dinlenebiliyor. buna ek olarak namaz gibi ibadetlerden de muaf oluyor.

  nerede adet sancısı çeken bir kız görürseniz, ona hemen bir çikolata uzatın. sizi hatırlayacaktır.
  0
  gaddarus 5 ay önce
  işte benim dediğim de o ufak büyük fark etmez bir sancılı acı var (regl kadınlar için önemli bir şey onu biliyoruz) fakat sancısız olmaz mıydı ben onu kast ediyorum
  2
  bizanskurdu 5 ay önce
  biz de sünnet oluyoruz diyerek seviyeyi düşürmeyi talep ediyorum
  1
  gaddarus 5 ay önce
  erkekleri de farklı başlıkta konuşuruz :d
  2
  madam_aylak 5 ay önce
  sancisiz olmuyor gaddarus. yukarda anlattım olayı. bir de yumurtlama sancisi diye bisey var tıpta. her kadinda olmadigi icin bilinmiyor. ama yumurta atildiginda da benzer bir karin agrisi oluyor.
  0
  elax 5 ay önce
  her lütufun altında bir acı vardır yoksa insan oglu nasıl şükretsin ki elimizde olanaklar varken sukretmeyen insanlar varken kurban olduğum allahım bize dert.vermiski en azindan ona sukredip ismini daha çok aniyoruz şükür ki allah herşeyin en hayırlısını nasip eder allah teala sevdiği kullarına dert verir unutmayın😊
  5
  aydakigunes 5 ay önce
  inan sandığın kadar kolay bir şey değil bu. bu kadar hafife alınacak bir şey değil.
  bünyeden bünyeye farklılık gösteriyor o sancı. bazıları daha regl olmadan, günler öncesinden çekerken; evet bazıları da hiç çekmiyor.
  ama baş ağrısı gibi değil. tamam kol kırığı gibi de değil.
  nasıl anlatabilirim ki bunu? inanılmaz bir acı. hafife almanı hiç kaldıramam.
  3
  trakyalikuala 5 ay önce
  bu kadar hafif olsaydı keşkeeee. kişiden kişiye ve dönem dönem ağrı seviyeleri değişiyor. ev arkadasimi regl sancisindan defalarca gece acile götürmek zorunda kaldım. kız arkadaşınız çekerse ayaklarının altına sıcak su torbası koyup,biraz da dediğin gibi tatlı verirseniz çok mutlu olur.
  3
  madam_aylak 5 ay önce
  kol kırığı mı yuh naptın reis o nasil örnek 😂 ama cikolata iyi fikir. yalniz o cikolatayi uzattiktan sonra kacmak lazım. hic tekin olmuyorlar o dönem.
  0
  bizanskurdu 5 ay önce
  ahahaha
  0
  atesch 5 ay önce
  çikolata erkeğin reglle olan savaşında bir numaralı silahıdır. çikolata işe yaramıyorsa boku yedin
  0
  darzuj 5 ay önce
  hafif mi ? o hissi yaşamadan yorum yapmamalısın.
  kan, uterus duvarınsa olası bir gebeliğe karşı bebeğe uygun bir yatak hazırlamak için birikiyor. eğer döllenme gerçekleşmezse o duvar yıkılmaya başlıyor, biz bu yıkıma regl diyoruz. düşüp kolunu yaraladığını, sürttüğünü düşün ve kanıyor. işte bu yara üzerinde yapacağın her işlemin (üzerine bastırma, kaşıma, yırtma gibi) benzerini içimizde hissediyoruz ve bu kesinlikle basit bir acı değil.
 • 3
  trakyalikuala 5 ay önce
  aslında doğum sancısı ve regl sancısı bir nevi doğurganlığın getirisi. cennet annelerin ayaklarının altındayken bunun kadına verilmiş bir ceza olduğunu düşünmüyorum. belki her güzel şeyin bedeli vardır felsefesiyle düşünebiliriz.
  0
  gaddarus 5 ay önce
  dediğim gibi bu ağrılar sancılar kadının dünyadaki sınavlarından biri de olabilir
  0
  therosa 5 ay önce
  e tamam da her kadın çocuk istemek zorunda değil ki istemeyenler için bir eziyet bu
 • 4
  mcafkkk 5 ay önce
  öncelikle kendi inancıma göre konuşayım. allah kimseye gücünün üstünde güç yüklemez. bunu kendisi bakara suresinde dile getiriyor. yani kadının regl ağrısı veya doğum sancısı onun gücünün üstünde değildir. bu durumlar tabi ki önemsenmeyecek veya basit bulunacak şeyler değildir. kimisi ağrıdan sabahlara kadar uyuyamazken kimisi hiç ağrı çekmez. bu da yaradanın bu şekilde uygun gördüğü bir durumdur. hz havva mevzusu hakkındaki düşüncelerim de şu yöndedir: allah hz. havva nın cennetteki yasaklı meyveyi yemiş olmasından bütün müslüman kadınlarını sorumlu tutacak değildir heralde. ki isteseydi biz bu mevzuyu hiç bilmeyebilir bile. bence o mevzu da bize apaçık bir örnek. hz havva meyveyi yedi ve şeytana uydu nefsine yenik düştü. insanın da dünyada bu olay gibi ders çıkarabileceği bir sürü şey var. yani bizim dünyaya gönderilme amacımız hz havva nın elma yemesiyle değil kişinin şeytanla olan muharebesi. nefsine hakim olma dürtüsü onu rabbine ne şekilde yakınlaştırır. rabbi için neler yapabilir nelerden vazgeçebilir? biz o na kulluk etmek için gönderildik sonuçta. herkese iyi akşamlar :)
  3
  piiuv 5 ay önce
  altına piiuv yazıyorum +1
 • 2
  zenginmutfagi 5 ay önce
  o yasak meyveyi havva tek basina mi yedi?
  1
  gaddarus 5 ay önce
  kopardı da yedi mi bilmiyorum herhalde koparıp adem ile birlikte yemişti
 • 2
  piiuv 5 ay önce
  başlık yanlış olsada niyetin öyle değil

  bu yaratılış fıtratıyla ilgili bi durum ve allah burda nasıl takdir ettiyse biz öyle kabul etmek zorundayız. hak sahibinden hak talep edilmez bizimde bunu neden öyle değilde böyle diye sormamız uygun birşey değil

  birde herşeye dünya gözüyle bakmamak lazım ahiret boyutundan baktığında şartlar sağlandığında allah cenneti kadının ayağının altına veriyor olaya bütünüyle bakmak lazım
  1
  gaddarus 5 ay önce
  sorgulamamız ve düşünmemiz lazım insanın en büyük lütufu bu bir kaç şey sorguladın diye dinden çıkacak değilsin sonuçta allah bahşetmiş bunu bize
  0
  piiuv 5 ay önce
  ben sorgulama demedim dindende öyle kolay çıkılmaz zaten :) ama sorgulanacak bir konu değil sonuca varamazsın allahın takdirini böyle tecelli ettirmiş he sorgulanacak çok konu var ama yinede teşekkürler :)
  1
  gaddarus 5 ay önce
  ben teşekkür ederim puvo :)
 • 4
  shewolf 5 ay önce
  zaten kadinlarin yaratilisina bir bakınız. biz onlara erkeklere yardımcı olsun diye indirdik. yine bir aşağılama
 • 3
  sametboz 5 ay önce
  ona bakarsan cinsel ilişkide de erkeklerden daha çok zevk aldıkları söyleniyor. bu şekilde dengelenmiş durum sanki?
  -2
  gaddarus 5 ay önce
  denge anlayışın değişikmiş
  0
  therosa 5 ay önce ~ 5 ay önce
  zevk almak ve acı çekmek birbirinden zıt kavramlarken bu şekilde bir denge nasıl kurulacak onu anlayamadım. daha çok zevk alıyorlar ama siz de zevk alıyorsunuz sonuçta ama regl ağrısı çekmiyorsunuz her ay mesela. biz daha çok acı çekmiyorsak sizden, kıyas yapılacak çektiğiniz bir acı yoksa her ay, kimse kimseyi dengeleyemez
  0
  sametboz 5 ay önce
  bizde zevk alıyor olabiliriz ama katsayıya bakarsak bilimsel çalışmalarda kadınlar erkeklerden 9 kat daha fazla zevk alıyor.
  bizde zevk alınan nokta dış uzuv ve dışı cilt yani deriyle kaplı.
  kadınlarda ise vajina içinde cilt yok. yani direk sinir uçlarına erişiliyor. dolayısıyla erkeklerden çok daha etkili zevk alıyor kadınlar.
  0
  therosa 5 ay önce
  ben de diyorum ki 9x'e x'lik kıyas yapabileceğin bir zevk alıyorsunuz. ama regl ağrısında 9x'e x kıyas yapabileceğimiz ya da nx'e x kıyas yapabileceğimiz bir acı çekmiyorsunuz. kimse bize doğurganlık özelliği ister misin ya da erkeklerden dokuz kat daha fazla zevk almak ister misin diye sormuyor/-madı. bizim isteklerimiz doğrultusunda verilmemiş bu özelliklerin birbirini dengelemesinin mantığı yok.
 • 5
  madam_aylak 5 ay önce
  kendi adıma bu elma çalma hikayesine inanmıyorum. insanların dünyaya gelişi zaten belliydi. bunu kadınları gordukce akillarini kaybeden ve onlari seytan ilan etmeye karar veren keşişlere borcluyuz sanırım. acı meselesine gelirsek. kadinlarin acı hissetme reseptörleri erkeklerden daha fazladir ve eşikleri daha düşüktür, ancak kadınlar acıya cok daha dayanıklıdır. ılginc degil mi? adet sancısı patlayan rahim arterlerinin ve beslenemedigi icin parcalanan rahim dokusunun bir gostergesidir ve ilk iki gün kadinlarin hayatini cehenneme çevirebilir. doğum sırasındaki sancıyı ve cücük kadar yerden cikarilan 4kiloluk bebegin yasatabileceklerini hic konuşmayalım. ama yine devreye hormonlar giriyor ve kadını kurtarmak icin çabalıyorlar. prolaktin ve oksitosin o kadar guclu bir sefkat ve baglanma olusturuyor ki kadin yasadigi tum acilari 4kiloluk miyavlayan bir et parcasi ile unutuyor. tabi bu durum sadece insan turu icin gecerli değil. dogada dişiler her zaman acı çekerler. bu dogurganligin getirdigi bir dezavantaj. duygusal konulara gelirsek... açıkçası doganin dengesine inanmak gerek. annelik duygusu olmasa ve bu duygusal kirilganliga yol acan aylik hormonal dongu olmasa kadınlar erkeklerden cok daha gaddar ve merhametsiz. her şeyde bir hikmet var. şimdi gidin ve sevdiginiz bir kadinin saçını okşayıp browni verin. ıyi ki duygusallar, iyi ki anneler. yaşasın prolaktin. teşekkürler hormonlar.
  1
  gaddarus 5 ay önce
  doğru söylüyorsun bu duygu geçişleri olmasa kadınlardan daha çok korkulurdu :))
  4
  madam_aylak 5 ay önce
  trip atmak yerine iskence odaları kurabilirlerdi😱
  1
  hasyazar 5 ay önce
  ya şu trip konusundan çektiğim kadar hiçbir şeyden çekmedim. yemin ediyorum içimi çürüttünüz, nasıl bir yetenek bu.
  0
  madam_aylak 5 ay önce
  genetik bence. dişi dogan herkeste var
 • 0
  tesla52 5 ay önce
  senin emanet hiç fermuara sıkıştımı, hey gidim hey doğum sancısıda neymiş.
 • 1
  cognitoran 5 ay önce
  acı çekmesini istediğini düşünmüyorum. bir durum veya olayı verip bununla kendilerini geliştirmesini istemekte bana göre. bu şu gibi; bir çukur var. oradan çıkmak için mücadele veriliyor. her düştüğünde "tanrı beni cezalandırıyor." demek şeklinde düşünülüyor. ama bir durup düşünüldüğünde yaptığın strateji ve tekniklerle yapılamayacağını öğrenmiş oldun. bu "özel gün" durumunda ise kadınların vücütları bu acılar sonrasında yenilenmekte(mensturasyon dönemi).
  0
  gaddarus 5 ay önce
  farklı bir bakış acısı güzell :)
 • 0
  thenamyelus 5 ay önce
  başlık hatalı istiyor diye bir şey yazılmaz o kullarını her zaman kurtuluşa rahata ermesini ister
 • 0
  gs1905 5 ay önce
  yok ne alakası var