3
terör nasıl biter, bitirilmelidir ?
Bir çok kişi bunu konuşuyor, herkes de farklı şeyler söylüyor ve anlatıyor. Tabiki bir çok kişi o kadar kolay bitmez, koskoca adamlar buna çözüm bulamadı diyecek fakat hiç bir şey o kadar büyütülmemeli diye düşünüyorum açıkaçası. Bir çok devlet adamı zaten bunu Ülkenin başına geçeceği zaman planlıyor, düşünüyordur fakat ne kadar istekle bitirmek isterler, bitirirlerse ne kaybederler ve ne kazanırlar bu önemli. Önemli olan kaybetmek veya yenilmek değil bitirmektir. Herkesin bir ailesi, bir canı var.
Bakacak olursak kimse ülkede huzur aramıyor, artık dışarı çıkarken eminim ki çoğumuz rahat çıkmıyor, çıkamıyoruz her zaman bir soru işaretleri kalıyor aklımızda. Ama eğer birlik olur sahip çıkarsak emin olun bu dünyada yayılır. Gerisi zaten Devlete, Hükümete kalmış bir durum, ona göre istekleri olacağını düşünüyorum artık şehit haberleri sanki bir ünlünün eşinden ayrılması gibi bir duruma dönüştü. Eğer bu ülke bu duruma geldiyse zaten bu ülkede hiç bir zaman huzur olacağını düşünmüyorum.
 • 0
  spinoza 1 yıl önce
  Hükümet birşeyler biliyorsa Kolombiya'da ki hükümet nasıl Farc ile koltuğa oturup bu işi çözdü biraz izlesin.
  -1
  serhatcakmak 1 yıl önce
  Biliyor ama gerçekleştirmiyor açıkçası, gerçekleştiremiyor. Bir çok kişi zaten nasıl bitirebileceğini biliyor fakat bitirmek istemiyorlar onuda neden diyecek olursak bilemiyorum, bilemiyoruz.
  0
  spinoza 1 yıl önce
  Böyle yuvarlak böyle basma kalıp konuşan insanlar hala kamış demek ki iç sesini tekrar canlandıran insansın.
  0
  serhatcakmak 1 yıl önce
  Tam olarak ne dediğini anlayamadım fakat ben sadece neden bitirmediklerini söylüyorum, yuvarlama bir şekilde konuşmadığımı da belirtmek isterim. Terör isterse 365 günde bitirilebilir, bunlara destek olanları zaten ilk başta bulup gerekileni yapmak gerek. Üniversitelerde terörist çok, en büyük destekçilerde bunlardır zaten.

  Gerekilen cezayı verirsen ve bunu duyurursan, ardından diğer ülkelere tepkini gösterir o sırada Dağda ve gerekilen yerde hamleni yaparsan biter, biter fakat sonra tekrar gelir emin ol. Tek amaçları bu ülkeyi almak, bu ülkenin kaynaklarını bizden daha iyi biliyorlar bundan da emin olabilirsin(siniz). Ama bu ülke nasıl kazanıldıysa o şekilde verilecektir.
 • 4
  markrenton 1 yıl önce
  Terör örgütünün kabaca tanımını yaparsak kendini ve fikrini silahlı eylemlerle kabul ettirmeye çalışan insanlar topluluğudur. Fikirleri her şey olabilir, mesela: dini, siyasal, kişisel vs. Önce hangi tip insanların kolay manipüle edildiğini anlamak gerek. Eğitim seviyesi düşük, sosyal statü seviyesi düşük, sosyal hayatı olmayan insanlar biçilmiş kaftandır terör örgütleri için, çünkü bu insanlar için hayat zaten boktandır ve kaybedecek bir şeyi yoktur. Terör örgütü bu insanların duymak isteyeceği şeyler söyler, söylediklerini düşünün sizin hayal gücünüze kalmış.

  Böyle bir ortamda terör örgütünü bitirmek istiyorsanız, istediğiniz kadar silahlı çatışmaya girin, istediğiniz kadar terör örgütüne mensup olanları ve destekçilerini teşhir edin terörü bitiremezsiniz. Herşey sürekli en başa döner. Çünkü şiddet şiddeti, nefret nefreti doğurur. Ancak politikanızı değiştirir, sınırların içinden teröristleri, terör bölgesinden uzaklaştırır, o bölgede bulunan halkın eğitim-öğretim sitemini ve şartlarını sürekli geliştirirseniz, sosyal hayatı arttırırsanız, bilinçli bireyler(bakın dikkat edin bireyler, toplumlar değil) yetiştirirsiniz. Bunları yaparsanız insanlara kaybedebilecekleri ve kaybetmekten korkacakları şeyler verirsiniz. Farklı bir bakış açısı verirsiniz. Ancak tüm bunların yapılabilmesi için siyasilerin bilinçli bireyler olması gerekiyor, ancak elde açgözlü, çıkarcı ve aptal ihtiyarlar var.
  0
  serhatcakmak 1 yıl önce
  Seni şöyle bir kaç aylığına ülkenin başına alsak ?
  0
  markrenton 1 yıl önce
  Türkiye'de bunu yapmaya çalışmak üstünde hedef tahtası taşıyıp hadi suikaste uğramak istiyorum yok mu keskin nişancı demek gibi bir şey. Zaten yukarda ki fikirleri uygulamadan önce batıda, kuzeyde ve özellikle orta anadoluda ki insanların eğitim-öğretim seviyelerini arttırmak, sosyal hayata hazırlamak gerek. İmkansız görev gibi bir şey bu. o yüzden cidden ülkenin başına geçme gibi bir teklif gelse reddederdim.
 • 1
  kullanici 1 yıl önce
  Bu konuda IRA'nın nasıl bitirildiğini araştırırsanız cevaba ulaşırsınız. En ufak bağlantısı olan herkesi(buna aile de dahil) hepsini tutukladılar. Şu anda bile IRA'dan bahsetmek 5 yıl hapis cezasından başlıyor. Tek ve kesin çözümü bu.
 • 1
  yusufir 1 yıl önce
  Türkiye de ki konu hiçbir şekilde ornek alinmalarla çözümlenecek bisey değil. Adamlar 1800 lu ve 1900 lu yıllardan beri hem osmanlı devletin den, hemde cumhuriyet kurulurken ve kurulduktan sonra bir şekilde kendilerine özerk yönetim verilmesini istemiş ve pkk ile bunu o.çocukluğu konusunda nirvanaya ulaşarak bugüne kadar getirmişler. Yıllardır istedikleri şey su an kuzey ırakta kuruldu. Ama şimdide oraya gitmek istemiyorlar. Çünkü Türkiye nin başına bela olmaya devam etmek ve çeşitli kaynaklardan oturdukları yerden gelir sağlamaya devam etmek için leş olmaya aday kürt gençlerini temin etmek zorundalar. Bunun için sen ne kadar çözüm sunsanda bunlar bir şekilde kurmuş olduklari otoriteyi korumak ve devam ettirmek için kürt gençlerinin aklını ideolojilerle yıkayıp onları leş olmaya devam ettireceklerdir. Sonuçta zihinsel olarak yüzde 40 lık kesimi teroristtir kürtler. Sen sadece onlara ideoloji aşila. Bu kadar rahat ölmeye razı edeceğiniz ve gelecekte kaygısı olmayan kürt genci varken bu ülke de sorun morun çözülmez. Tek çözüm öldürebildiği kadarının öldürülmesi ve ellerinden ki gençler bitip tükenene kadar bunun devam etmesi. Ne yazıkki istemeyerek de olsa gerçek bu.
 • 0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  2 metre yağlı urganın çözemeyeceği mesele yoktur
 • 0
  gondorlu 1 yıl önce
  Pkknın aslında oluşum nedenini anlamalıyız aslında amaçlarını tarihinin kürt tarihini geçmişteki diğer isyanları o insanların nasıl bastırıldıgını bana kalırsa bu kürt sorunu vardır ortada Anadolu ya ayak bastığımızdan beri bu sorumu kökten çözmek zor görünüyorum ama bastırma mülkün tarihimizi iyi araştırmayı geçmişten örnekler almalıyız dış güçlerim önüne geçmeliyiz


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...