toplumun biçtiği rolü oynamamak
 • 1
  ibrahimisbilir 1 yıl önce
  böyle fotoğrafları daha öncede görmültüm ama daha önce hiç böyle yorumlayanı görmemiştim güzel düşünce puvo
 • 1
  benliksiz 1 yıl önce
  toplumun biçtiği bir rol yoktur.insanın kendini kanıtlamaya yönelik uyguladığı tutum vardır ki bu da gereksiz ve ahmakçadır.
  1
  oxygen 1 yıl önce
  katılmıyorum. en basitinden toplumsal cinsiyetçilik bile söylediğin bu şeyi çürütür. malesef toplumlar bireylere rol biçer. ve bu rolün dışına çıkmaya çalışan herkes örselenir, kötü görülür, toplumdan dışlanır.
  1
  mahmoud 1 yıl önce
  toplumlar kültür adı altında koydukları kurallarla bir kalıp yaratır ve insanların bu kalıplara uygun yaşmasını ister, hatta zorlarlar. mesela bir dönem çalışamayan kadınlar, öldürülen trans bireyler, ya da namus davasında katledilen kadınlar.
  sadece kadından örnek vermeyelim. mesela dövme yaptıran veya küpe takan erkeklere yapılan hor görü, dışlama hatta bazı durumlarda şiddet uygulama. var da var.
  söylemeden edemiyeceğim, bizim sınırlarımız dogmalar ve toplumsal kurallar. ilk bunları yıkmamız gerekiyor. sonra gelişiriz.
  0
  benliksiz 1 yıl önce
  toplumsal olarak dikte ettirilen kurallar gereksizdir.insanların bireysel olarak da varolabileceğini ve tutunabileceğini düşünüyorum.y ani her insan yalnızken veya kendisiyle beraberken gerçek kuralları çizer.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...