8

çanakkale ve atatürk

18 mart çanakkale zaferimizi kutlama etkinlikleriyle ilgili olarak çanakkale belediyesinin düzenlediği afiş ve panolarda cumhuriyetimizin kurucusu atatürk'e yer vermemesini doğru bulmak mümkün mü.!
 • 0
  ersals 9 ay önce
  bir zafer varsa, türk askeri yapmıştır zaferi. kişilere takılmak hata olur. bir millet varoluş savaşını tek bir kişiye yüklemek anlamsız...
  0
  turnam07 9 ay önce ~ 9 ay önce
  yani bu mantığa göre devlet adına öne çıkan tüm liderlerin hiç bir önemi yok diyebiliriz pekala size göre öylemi.yanlış anladıysam doğrusunu siz söyleyin.
  atatürk'ü beğenir yada beğenmezsiniz bu sizin görüşünüzdür.
  fakat bu ülkede insanlar biraz özgür ve hür bir iradeye sahipse, bu öz güveni ise çağı yakalamak üzere atatürk'ün akla ve iradeye dayalı,sorgulayan,araştıran,güçlü bir türkiye'nin tesisi için gücünü üretimden alan ekonomik yatırımları,sanayi tesislerini ve fabrikaları hayata geçiren bir insan gerçek anlamda devlet adamı olmak vasfına sahiptir, zaten sahip olduğu askeri zekasına düşmanları bile saygı duyduklarını her defasında dile getirmişlerdir ve en son olarak son nefesini ''ve aleykümselam'' diyerek ruhunu allah'a teslim eden cumhuriyetimizin kurucusu atatürk böylece her yönüyle rüştünü ispatlamış gerçek bir devlet adamı ve gerçek bir başkumandandır.milli irade gücümüzü ,milli birlik ve beraberliğimizi, tüm alt kimliklerde, türk milleti olarak öne çıkarıp vatanımızın bölünmez bekası için en önemli güç ve kudreti tüm vatan sathında türk milleti olarak pekiştiren atatürk, bu gerçeklere vurmuş olduğu mührü ile türk milletinin düşüncesinde, vatan sevgisinde ,ülke kalkınmasında göstermiş olduğu hedef ve ilkeler çerçevesinde her daim türk milletinin ,türk gençliğinin kalbinde, aziz hatırası ve emanet ettiği cumhuriyetimiz yaşayacaktır,hak ettiği onur ve şerefle birlikte saygıyla,sevgiyle,rahmetle her daim dualar ile vatansever türk milleti tarafından yad edilecektir.
  0
  ersals 9 ay önce
  tabular, yargılar kültürümüzde düşüncenin önünde geldiği için bakış açıları dar ve fanatik malesef. üstte belirttiğim, genel bir analiz. topyekün bir zaferi kim olursa olsun bir kişiye yüklemek mantık hatası. yani kişiyi çıkarın lütfen, fanatizmden bir süreliğine çıkın, o şekilde bakın. bu yanlış. cephedeki analarımızı unuttuk da, görevini yapan bir askere mi yüklüyoruz. kaldı ki, o dönemde yetenek ve yöneticilik açısından değer yarışına giremeyeceğimiz komutanlarımız vardı. kimseye muhtaç değildik. kimsenin tekelinde değil kurtuluş. olmadı. bunu anladığımız zaman, kimseyi kötülemediğimizi, kimseyi tapılırcasına yüceltmediğimizi anlayabiliriz. fanatizm ve yargı ile bakmak, düşünceyi ve bakışta tutarlılığı engelliyor.................
 • 1
  aq47 8 ay önce
  şahsen biz anadolu lisesi olarak kaymakam ve valilerimizle çok güzel etkinliklerle o günü şereflendirdik. yurdumun diğer kesimlerini bilemem.