4
gerçekten nerede olacağımızı biz belirleyebilir miyiz ?
uzun bir aradan sonra herkese merhaba, bugünümüzün konusu "gerçekten nerede olacağımızı biz belirleyebilir miyiz ? sanki bir kaç saniyede olsa bir duraksama yaşadık gibime geliyor açıkçası umarım doğru tahminde bulunmuşumdur. düşünsenize hayatı boyunca hiç bir emek vermemiş, kitap dahi açıp okumamış, hayatı her zaman klasik bir insan gibi yaşamak olan insanlar her zaman iyi yerlerde olmak istiyorlar fakat günümüzde bunun ile ilgili bir çok örnek olduğunu düşünüyorum, adam okuyor fakat meslek sahibi olamıyor fakat meslek sahibi olamıyor değil, daha hiç bir tecrübesi bulunmadan maaşının 8-10 milyar gibi olmasını istemesinden dolayı kaynaklanıyor, iş yok değil iş çok fakat iş beğenmiyorlar, beğenmemelerinin sebepleri ise okumadan zengin olma isteği. peki ne emek verdin zengin olmak için, evet diyelim ki bir araç kullanıyorsun, burada çoğumuz araba kullanmayı biliyoruz fakat diyelim ki aramızdan birisi araç bakımından vb. şeylerden anlıyor o bizden daha bilgili olacağından daha fazla öngörülür doğru mudur ?

herkesin yaptığını, bildiğini sen yapabiliyorsun diye gidip de trilyoner olamazsın, yaptığın klasik bir iş, diyorsan ben ceo olmak istiyorum, iş adamı olmak istiyorum o zaman o yükleri kaldırmak için çok güçlü olman gerek, daha işinden sıkılan, her gün işe zorla gelen bir insan o yükleri nasıl kaldırabilir peki düşündünüz mü ? şu hayatta en kötüsü bu oldu insanlara her zaman zengin ol, aç kalacağın bir işi yapma denildi, öğretildi fakat kimse işin ne olursa olsun zevkle yap diye söylenilmedi.

eğer gerçekten şu hayattan iyi bir şekilde ayrılmak ve ailene kendini iyi göstermek istiyorsan hiç bir zaman hiç bir şeyi erteleme ve ilk adımını at, yapabileceğine inan, sadece okumak ile olmuyor bu işler, her zaman kendini geliştirebileceğin işler ile uğraş, yaşın ne olursa olsun okumaya devam et ve her zaman bilgiye aç bir insan ol, eğer bunu yaparsan kazanırsın yoksa hayatın şikayet ederek devam eder...

önemli bir not : fakir doğmak senin suçun değildir fakat fakir ölmek senin suçun...
 • 1
  huseyinargun 10 ay önce
  "fakir doğmak senin suçun değildir fakat fakir ölmek senin suçun..."

  bu kısım yeterliymiş kardeşim..çok doğru bir yazı herkese örnek olur umarım
  1
  serhatcakmak 10 ay önce
  kesinlik, bu söz gerçekten çok ders verdi bana...
  1
  huseyinargun 10 ay önce
  hayat felsefesi yapılacak az sözden birisi


 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  257 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...