cilt alt tonunuzu biliyor musunuz?

  17
  aydakigunes 30.6.2019 19:03 ~ 19:05
  size hangi renklerin yakıştığını cilt alt tonunuz belirler.

  "bu renk seni çok açmış", "bu renk seni boğdu", "bu renk seni soluk gösterdi" gibi cümlelerin kaynağı farkında olmasak da cilt alt tonudur

  cilt alt tonu; sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere 3'e ayrılır. nötr en az rastlanan türüdür, bu sebeple cilt alt tonu genellikle sıcak veya soğuk olarak tanımlanır.

  soğuk cilt alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri kırmızı/pembedir. bu nedenle bu cilt alt tonuna pembe alt tonlu da denmektedir
  sıcak alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri sarıdır. bu yüzden sarı alt tonlu cilt olarak da tanımlanmaktadır
  nötr alt tonu, bej tonlu olarak da tabir edilir. bu ton sıcak ve soğuk kategorisine uymayan ciltleri tanımlıyor. en nadir ve en şanslı grup budur. çünkü her şeyi kendilerine yakıştırabilirler.

  gelelim cilt alt tonumuzu nasıl öğreneceğimize...
  en yaygın test damarlarınızın rengini kontrol etmektir. ışıklandırılmış bir ortamda bileklerinizdeki veya şakaklarınızdaki damarların renklerine baktığınızda eğer damarlarınızı yeşil renkte görüyorsanız sıcak alt tona sahipsinizdir.eğer damarlarınızda mavi renkte görüyorsanız soğuk alt tona sahipsinizdir.eğer damar rengi hakkında tam bir yorum yapamıyorsanız muhtemelen cilt alt tonunuz nötrdür.

  soğuk alt tonuna sahip kişilerin tercih edebileceği renkler

  sıcak alt tonuna sahip kişilerin tercih edebileceği renkler

  ayrıca altın ve gümüş testi ile de cilt alt tonunuzu öğrenebilirsiniz.altın kolye veya yüzüğü taktığınızda cildiniz parlak ve sağlıklı bir görünüm elde ediyorsa sıcak alt tona sahipsinizdir.gümüş yüzük ya da kolye taktığınızda daha sağlıklı ve parlak görünüyorsa soğuk alt tona sahipsinizdir.
 • 1
  sevde 30.6.2019 19:05
  bir türlü alt tonumu bulamadım bu konu muhabbet olarak döndü hep arkadaşlarımla. nötr olabilirim belki. ama nötr de pek az bulunur diyorlar bende o şanslı kısımda hissetmiyorum kendimi o yüzden biraz daha bakmam lazım :)
  1
  aydakigunes 30.6.2019 19:08
  bence nötr alt tona sahipsin. :)
 • 0
  specular 30.6.2019 19:13
  güzelmiş
 • 0
  banabubade 30.6.2019 19:24
  bilgilendirici, faydalı, estetik nice 👍
 • 0
  badboycharlotte 30.6.2019 19:46
  cold
  mavi,turkuvaz,koyu mai, l fav
 • 1
  hedap 30.6.2019 22:23
  damarlarim yeşil gözüküyor ama o listede ki renkleri hayatta yakıştırmam. standartlarim mavi ve ötesi. siyaha kadar yolu var.
  1
  aydakigunes 1.7.2019 01:12
  moda insanın kendine yakışanı giymesidir, elbette lafımız yok. :)
 • bilgi

  Puiv halkıyla paylaşmak istediğiniz bilgileri burada paylaşabilirsiniz.

 • puiv kuralları geçerlidir.  ilgili bölümler;

  kara delik