israil ve filistin kavgası hakkında nacizane fikirlerim;

  8
  cagrialaf 15.5.2018 01:21 ~ 22.4.2020 01:23
  görüyorum ki islam kardeşliği ve ümmetçilik adları altında ölen filistin'li 33 kişi için 3 günlük yas ilan edilmiş. insan canıdır bir şey diyemem ancak bu insanların şehit olduğu ne malum ? bazı haber kanallarına baktığımda 33 şehit bazılarına baktığımda 33 ölü deniliyor ki bana göre de sadece ölülerdir. şehitlik mertebesini ayaklar altına alır gibi önlerine gelene şehit demeye başladılar. benim dedelerim kurşun yağmuruna kısıtlı imkanlar ile hücum ederken israil tanklarını adeta soytarı gibi taşlamak ne denli bir başkaldırı olabilir ?

  sözlerimi yanlış anlamayın ramazan arefesi günaha girmek istemiyorum ama lafımı esirgeyen birisi hiç olmadım. hele ki dünya siyasetinde.

  sorarım size ey ahali!

  ben dinsiz imansız başkalarına göre ağzı küfür dolu birisiyim. ama elimde tank yapacak kadar ıha, askeri drone yapacak bir teknolojim var. ona o kadar emek vermişim ve başarmışım. karşımda beni çorabı sapan olarak kullanıp don lastiği ile benim tanklarımı dövmeye çalışan keskin nişancımı vurmaya çalışan bir takım grup var. allah müslüman olduğu için bu sözde direnişçileri davalarında zafere ulaştırır mı ?

  yoksa mantıklı olduğu gibi çalışıp emek veren kesimin hakkını yemeyip onlara bu güç için yetkiyi gizliden vermiş mi olur ? ben size söyleyeyim siz biz onlar bunlar istediği kadar cuma hutbelerinde yahudi'leri lanetleyelim onlar bizden fazla çalıştığı sürece bu düzen böyle dönecek. ve emin olun hiçbirimiz eşşek gibi yatıp fen bilimleri üzerinde kafa yormayıp namaz kılıp oruç tutarak cennete giremeyeceğiz. ben size buradan söz veriyorum. kimse beni sözlerimden dolayı dini olarak eleştirmeye kalkmasın zira doğruyu duyduğunda deliye dönen bir kesim var ülkemizde. özveri elden yidiyeeaağ.


  yani sözün özü arkadaşlar önceki yazılarım da belki yazmışımdır. alıntı olduğunu belirterek sizler ile şöyle paylaşayım;


  fotoğraf

  ( savaş kimin haklı olduğunu değil kimin sağ kaldığını belirler )

  ve emin olun filistin sağ kalmaz bu kafayla.

  beni bundan yıllar önce sırtımdan bıçaklayıp ingilizler ile birlikte osmanlı devlet'ine ihanet edip misak'ı milli sınırlarına kadar mustafa kemal ve silah arkadaşları'nın kanını akıtan ortadoğu araplarının meselesi sırf aynı dine inanıyoruz diye zerre umrumda değil. biraz tarih bilinci olan birisinin de bu şekilde düşüneceğine inanıyorum.

  yazımı bu satırlara kadar okuyan sözlerime katılan katılmayan herkese teşekkür ederim. beni dinlemeniz bile sevindirir.

  (pi: @cagrialaf) • 1
  shewolf 15.5.2018 01:48
  atatürk bu ülkeye neden yenilikçiliği getirdi sanıyorsun?
  türkiye artık bı sussun allah rızası için. bu mesele basit bir mesele değil. olayların farkına varıp 3 günlük yas nedir arkadaş ya? ulan fırsat arıyorlar ülkemizi batırmak için 33 kişi için 3 günlük yas nedir bı açıkla? şov mu yapıyorsunuz ne yapıyorsunuz müslümanlığı şehitliği savaşı şov mu yapıyorsunuz?

  türkiye'nin diğer müslümanlara müdahalesini derhal kesmesi lazım. biliyorum şimdi biri çıkacak yav sen müslüman değil misin nasıl zalimlere susarsın. lan konuşunca noluyo? noluyo bı söyleyin noluyo? 3 günlük yas ilan edince noluyo? dua edin ya dua ne güne duruyor.

  lanet olsun şeytana koskoca dünyada adam akıllı bir tane mı müslüman güçlü devlet olmaz? neden olmuyor çünkü islamiyet altında kendilerini bilime kapatıyorlar. allah namaz zekât bitti herşey bundan ibaret sanıyorlar hayatı. devir teknoloji devri. türkiye yavaş yavaş geçti bu devire ama hala müslüman uyuyor. hayır efendim kabul etmiyorum yeter artık. gerçekten müslümanların eziyete boyun eğip yan gelip yatması ve devamlı destek beklemesi canımı sıkıyor. ülkemiz karışacak. mülteciler kampına döndük. lan bu dünyada bir tek biz mi müslümanız? geri kalan müslümanlar ne halt yiyor lan? beni diyeceğim şudur artık cidden türkiye ota boka el atmasın. sağını solunu kollamaya baksın. ülke elden gidiyor durum ciddi ekonomik toplumsal sorunlar artıyor.
  0
  cagrialaf 15.5.2018 01:54
  geri kalan müslümanlar amerika'dan 650 milyar $ değerinde silah alıyorlar. ne yazık ki amerika ve avrupa devletlerinin yalakası köpeği olmuş vaziyetteler bilime kendilerini kapatmaktan kendilerini aşırı derecede felaket bir seviyede yobazlık fıçısına sokmuşlar. ve ben inanıyorum ki onlar bu fıçıdan asla kurtulamayacaklar. az önce bu meseleden çeçen mücahit olmak isteyen birisine açıkladım. bana iman varsa imkan'da vardır yazıyor. ulan kardeşim allah tependen stringer füzesi bırakmayacak konteyner'lar içinde javelin füzelerin olmayacak nükleer enerjiyi beynine aşılamayacak 5 vakit namaz kılacağına 5 saat memleket menfaati için uğraş namazdan çok sevap alırsın. bu lafı söyleyince de sen fetva veremezsin günaha harama giriyorsun diyorlar camiiden kovuldum imamı bozduğum için yarısı alkışladı yarısı yuhaladı ama ben bir insanı bile akıllandıramadım. yobazlık çok bulaşıcı ve amansız bir hastalık.
  0
  shewolf 15.5.2018 02:01
  bir saniye bak kardeşim onu bunu geç günde 5 vakit namaz bi kere senin 1 saatini alıyor. bunlar istiyorki 7 24 elimizde kuran namazlık.haşa dine karşı gelmiyorum. ama dünya ibadetten ibare değil.sen onca silahı alıyorsun ama içini açıp aynısını yapamıyorsun bu nasıl iştir ya? allaha her zaman dua edicez secde de edicez. ama dua et otur allah'ın ne yapacağını bekle. olur mu hiç? çaba yok emek yok. otur gün boyu sadece dua de. bak yemin ediyorum bugün kapima gelseler kızınızı silah yapımı için ise alicaz deseler koşa koşa giderim ya. yeterki uygulaması bilinsin.

  diğer müslümanlara diyecek hiç bir şeyim yok zaten. aşırı cahiller.asiri. hiç birşey bilmiyorlar. bu böyle gittikçe müslümanlar çöküşe geçecek. artık peygamber inmesini umut edicez :/
  0
  cagrialaf 15.5.2018 02:59
  olay peygamberde bitmiyor hz. muhammed ölür ölmez halifeler birbirini boğazladı. olay insanın kendi hür iradesi ile gözündeki perdeyi kaldırabilme yetisi.
 • 1
  kayipunicorn 22.4.2020 01:18
  tarihten anlaman çok havalı
  ama benim pek ilgimi çekmez
  o yüzden üzgünüm adamım
  bu tartışma burada bitmez
  0
  cagrialaf 22.4.2020 01:18
  fena bir maniydi 😅