3
rüyasında kontrolü eline almayı başarabilen(lucid dreaming) varmı aranızda yada deneyen ?
kolay olmayan birşey fakat başarınca çok etkileyici olabiliyor
 • 1
  babajuarjamba 9 ay önce
  evet. 15 16 yaslarında cok korkutucu bir rüya görürken uyandım. korktugum sey komik birşeydi ve "şimdi......." diyip tekrar uyudum. sonuc 10 üzerinden 9.
 • 2
  gaddarus 9 ay önce
  1-2 defa yaptığım şey :)
  1
  halicarnas 9 ay önce
  sen nasıl bi teknik izledin yapmaya çalışırken?
  1
  gaddarus 9 ay önce
  bir an uyanır gibi oldum ama uyanmadım baktım rüyadayım gözlerimi açsam uyanacağımı biliyorum..ve rahat nefes alış verişi yaparak sakin sakin olayları devam ettirdim ama garip bir şey oldu bir kere kontrolü kaybettim ve vurulmuştum kafamdan ve uyandım aniden ve beynimin içinde bir çınlama vardı çok keyif vericiydi :)
 • 1
  kullanici 9 ay önce
  rüyada olduğunu farkettiğin zaman rüyayı kontrol edebiliyorsunuz eline silah alabilir, uçabilir istediğinizi yapabilirsiniz yeter ki rüyada olduğunuzu farkedin. uzun zamandır rüya görmedim görünce farkedersem kontrolü elime alırım yine.
  kullanici tarafından 9 ay önce düzenlenmiştir.
 • 0
  canki 9 ay önce
  (pi: @mrcol) baba buyur sen bilirsin
  canki tarafından 9 ay önce düzenlenmiştir.
 • 1
  afaki 9 ay önce
  yapabildiğim güzel olay rüyada olduğumu anladığım an aha lan diyip yandan sopayı alıp girişiyorum vizyonum dar
 • 1
  belloch 9 ay önce
  töbe de
 • 1
  keyiftuccari 9 ay önce
  ruyada oldugumu farkedip ruyayi kontrol altina alabiliyorum lakin sureyi uzatmam gerek farkina vardığın an kisa suruyor.ruyamda gordugum birine ruyada oldugumu anlatmisligim var :)
 • 2
  fobi 9 ay önce
  bro tek gereken konsantre başka bişey değil
 • 1
  magic 9 ay önce
  belki istemeden 1-2 defa yapmıs olabilirim
  1
  halicarnas 9 ay önce
  istemedende olabilen bir durum aynen
  1
  magic 9 ay önce
  yani bazen kabus görürken rüyada oldugumu fark edip korkmuyorum
  2
  halicarnas 9 ay önce
  farketmediğin durumlara zaten halk arasında ''karabasan'' deniliyo, bilimsel adı sleep paralasis dir o evreyi heycan yapmadan geçersen gerisi sana kal
  ıyor hani derler ya bağırdım ama sesim çıkmadı filan vb bu aslında rüya görürken vucudunun hareket etmesini engelleyen doğal bir önlem yoksa kendine zarar verebilirsin
  halicarnas tarafından 9 ay önce düzenlenmiştir.
 • 1
  wertyus 9 ay önce
  ya belki inanmıyacaksınız ama ben su anda ruyalarımın %90 kontrol edebiliyorum.sebebide zamanında ruyalarla ilgili kötü zamanlar gecırdım . ilk denedigimde acayıp bı bas agrısı olmustu artık olmuyoda bence zevkli bisi :d
 • 1
  kalcasever 9 ay önce
  astral de lucid de yaptım soruları alıyım
  1
  urghc 9 ay önce
  astralden sonra ruhen bi sıkıntı yaşadın mı? denemeyi düşünüyorum da..
  urghc tarafından 9 ay önce düzenlenmiştir.
  1
  kalcasever 9 ay önce
  hayır sadece yaptım amg diye büyütme çok dillendirme yeter
 • 1
  urghc 9 ay önce
  hiç uğraş vermeden sahip olduğum yeteneğimdir bu. küçüklüğümden beri rüyalarımı kontrol edip sonlandırabiliyorum. güzel bir durum. hedef astral seyahat ama o biraz daha farklı. ruhen iyice hazırlamam lazım kendimi.
 • 1
  puiv2000 9 ay önce
  çocukluğumdan beri nefret etsem de, istemeye istemeye maruz kaldığım durum. amına koduğumun rüyasında her defasında mı aklıma kötü şeyler gelir de "aha yarrağı yedik şimdi karşımda belirecek uyanmak için kesin atlayacak bir yerde yoktur" dememle çevremde intihar edecek yerlerin yok olması ve siktiğimin rüyasında sadece gözlerimi ölümüne kırpa kırpa kendimi uyandırmamla sonuçlanır.
 • 1
  iloveimagine 9 ay önce
  rüyanın sonunu gormemek icin kendimi zorla uyandirdim o sayilirmi bilmem
 • 1
  hellomyfriend 9 ay önce
  küçükken 4 5 kez başıma geldi önce rüyada olduğunu fark ediyorsun etrafa normal kafanı çevirir gibi bakıyorsun bu konuda çok rahat ama yinede rüya nasıl olacaksa onu izliyorsunuz degistirmek bir hayli zor kafanızın içinde sadece olsun demekle olmuyor. sanki onu bir kaç saniye önce olmuş gibi beyninizi ikna edip yapıyorsunuz daha sonraları yapmayı bilinçli olarak denedim ama olmadı heh şunuda ekleyeyim kafanıza ruhani varlıkları yatmadan önce takmayin çok kötü sonuçlar doğurur mesela kontrol elinizden gittiğinde normal rüyada devam edersin yani rüyada olduğunu fark edersin ama tekrar kontrolü ele alabilmek için zaman gerekir ama diğer türlü basın döner siyah şeyler görürsün ve uyanırsin
  hellomyfriend tarafından 9 ay önce düzenlenmiştir.
 • 1
  kaan3639 8 ay önce
  astral seyhattir o
  1
  halicarnas 8 ay önce
  tam olarak değil ama benzer baya
  1
  yaabakmabana 8 ay önce
  değil lucid dreamingde duyu organlarınla gerçekmiş gibi algılayabiliyorsun ama astralde öyle birşey yok, gerçekçi değil üstelik gerçek olmadığını sende biliyorsun yani bilinçin açık kısmı lucid dreaming yaparken daha fazla.
 • 1
  muhammedaksam 8 ay önce
  istediğim şeyi istediğim gibi yapabiliyorum. rüyada gta sa oynamak gibi bir şey. hiçbir şey yapmanıza gerek yok. sadece farkedin yeter. istediğim kızı yanıma alıp istediğim araca binebiliyorum. keşişler gibi bağdaş kurup uçabiliyor, istediğim telefona sahip olabiliyor, istediğim şeyi kazanabiliyorum. ve bunların hepsini rüyada olduğumu farkettiğim anda başlatıyorum. köyüme gidip 50 km. yolu dakikalar içerisinde her detayıyla kat edip evime gelebiliyorum. dilediğim her şeyi yapabiliyorum. üstelik bunu yaparken ekstra bir şeylere gerek kalmıyor. bu arada sevişme fasılları da dahil.
 • 1
  medusaa 8 ay önce
  evet arkdaşlar lucid rüya yapmanızı tavsiye etmem ilk başlarda çok hoş oluyor yani kendi isteğiniz ile rüyanızı kontrol edebiliyorsunuz başkalarının rüyalarına girebiliyorsunuz ama sonradan kabak tadı vermeye başlıyor, sorun şu ki gerçeği ve rüyayı ayırt etmekde zorlanmaya başlyıorsunuz bir süre sonra di caprio başlangıç filmi buna ufak bir örnek güzel deneyimler oluyor.eğer herşeyi göze alıp öğrenmek istiyorum diyorsanız konu açarım ayrıca parapsıkolojı bölümünü de açmayı düşünüyoreum


 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  231 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  garavel
  hellomyfriend
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...