3

japonya’da maymunlar ve geyikler arasında cinsel münasebet olduğu ortaya çıkarıldıtürler arasında cinsel ilişki yaşanıp yaşanmadığına dair pek çok araştırma bilim insanları tarafından yapılıyor. türler arasında cinsel ilişkinin yeni bir davranış olabileceği ortaya konuyor. japonya’da meydana gelen türler arası cinsel ilişki görüntüsünde makak maymunlarının bu davranışı öğrendikleri düşünülüyor. görüntülerde bir geyiğin sırtına atlayan makak maymunu, geyiğin sırtına cinsel organını sürtüyor.

bu yılın başlarında japon makak maymunu türlerinden birisi olan erkek kar maymununun önce dişi bir sika geyiğinin sırtına atladığı ve burada cinsel tatmin yaşadığı gözlendi. yakın ilişkili türler arasında cinsel ilişki yaygın olmasına rağmen, uzak türler arasında cinsel ilişki şimdiye tek sadece antartika’daki fok balıklarının kral penguenlerle ilişkisi biçiminde gözlenmişti.

bilim insanları bu yaşanan olayın sadece tek bir makak maymununa mı ait olduğunu ya da maymun toplumunda yaygın bir uygulama mı olduğuna dair araştırma yürütüyor.

ileri okuma


 • 0
  ferhatt 1 yıl önce
  gel de evrime inanma. bildiğin insan anasını.
 • genetik

  Genetik bilimi ile alakalı faydalı video, görsel ve makalelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.

  4 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  kalcasever

 • bu bölüm #bilim-teknoloji bölümünün alt bölümüdür.
 • alakasız başlık silinir....


  1. sadece genetik ile alakalı başlıklar.

  2. kaynak belirtilmeyen başlıklar silinir.

  3. tamamen alıntı yapmak yerine, kendi yorumlarınızı da katarak içerek açınız.