avrupa ülkelerine yeni whatsapp sözleşmesi yok

  6
  filozofunsakali 9.1.2021 22:57
  başlıkta okuduğunuz gibi whatsapp'ın yeni sözleşmesi avrupa ülkelerine uygulanmacak. bizim gibi hukuku zayıf ülkelerde olacak. twitter'a girdiğinizde de işin ne kadar "mizahi" olduğunu görüyorsunuz ama datalarımızın işlenmesini bir kenara bırakıyorum facebook'un bu kadar güzel çifte standart uygulaması ve ülkemizdeki vasat insanların bunu alaya alması asıl komik olan. özsaygısını yitirmiş bir toplumun sikilmeye alıştığını görüyoruz.

  yapmamız gereken tek şey whatsapp yerine başka uygulamalar kullanmak. insanda biraz gurur olur.
 • 2
  bozuklimon 10.1.2021 00:47
  vw'nin davalık olup avrupa'ya satamadığı arabaları türkiye'ye satması misali. :)
 • 1
  namelessuser 10.1.2021 01:29 ~ 01:30
  özsaygı önemli bir ölçüt. sahip olanları toplumdan dışlıyor, bencil diye yaftalıyoruz. hayır cevabına alışmadık. bir kısmımız soru duymaya bir kısmımız da hayır demeye muhtaç. insanlar da karşısındakilere saygı yok. bırak öz saygıyı. saygının ne olduğunu bilmiyoruz. daha basitten başla ilk okulda logaritma ağır kaçar.
  ev içinde "seni seviyorum evlenelim" dediğimiz insanların hayatına duyduğumuz saygı "kadınsın otur" şeklinde yada "o kaltak kim". cahiliz duygusuzuz ve bunları inkar ederek kendimizi bunlarda koruduğumuzu düşünüyoruz. en bilgili topluma yön veren insanlar ya duymak istediklerimizi söyleyip aynı sekilde yaşıyor, ya doğruları söyleyip açlıktan ölüyor.
 • 1
  zeynepgm 10.1.2021 14:45
  böyle şeylere şaşırmıyoruz, insan hayatına bile kıymet verilmeyen yerde, insan haklarına kıymet verilmesi normal olmazdı zaten.