23

neden iyi partiye oy vermeliyim?

kafası karışık olanlar için faydalı bir başlık olabilir. neden?
 • 1
  pollanpol 12 ay önce
  sen boş ver 😀
 • 2
  zakkus15 12 ay önce
  bir ülkeyi en güzel bir kadın yönetir.
 • 2
  banabubade 12 ay önce
  iyiler cunki moruq
 • 1
  taylanoid 12 ay önce
  çünkü bir aptalim.
  0
  onion 12 ay önce
  o zaman şu an verdiğin partiye oy vermeye devam et.
 • 0
  yakupmakup 12 ay önce
  cunku meral aksenerin 15 temmuz oncesi aciklamalari var cunku yaptiklari ilk is tabanlarina aykiri (chp ittifaki) cunku onun da diger muhalefet partileri gibi tek hedefi erdogani devirmek vs vs
 • 0
  niskrdg 12 ay önce
  başka kim var oy verilecek ?

 • 0
  sosyal_kedi 12 ay önce
  şuan en iyi haraket bu olur . baştakılerin gitmesi , yeni bakış açılarının gelmesi bence türkiye içinde iyi olur .
  1
  zeynepbalci 12 ay önce
  sizce deneme yanılma yöntemine gitmek böyle bir dönemde türkiye için intihar sayılmaz mı? nasrettin hoca mayası mı bu 'ya tutarsa' diyelim? daha geçerli bir sebebiniz varsa baş üstüne
  0
  sosyal_kedi 12 ay önce
  baştakılerin gitmesi gerek " bana göre " !!! başa geçmesi içinde şöyle bi baktığında elle tutulur bi tek iyi parti kalıyor. naçizane düşüncem.
  0
  zeynepbalci 12 ay önce
  baştakiler gidecek diye memleketi herhangi birine mi emanet edelim? gelenin ne olduğunun bir önemi yok mu? ve iyi parti hangi açıdan daha iyi peki? neye göre, hangi açıklamasına binaen iyi olduğuna kanaat getirdiniz?
  0
  sosyal_kedi 12 ay önce
  parti olarak kökeni belli . meral akşener dünkü siyasetçıde değil zaten. biraz araştırın isterseniz. karanbole seçmedim bu partiyi merak etmeyin. siyasal açıdan bi parti yandaşı olmak değil benim ki. ben ülke için kimin daha hayırlı olacağını düşünüyorum.
  0
  zeynepbalci 12 ay önce
  mutlaka fakat kökeni olduğu parti ile fikir ayrılığı yaşamış ki o partiden ayrılmış. demek ki mhp ile uzlaşamıyorlar fikir olarak. üstelik bu ayrılık fikren 15 temmuz öncesine dayanıyor. ben şimdiye kadar kendisinin gelecekle alakalı herhangi bir elle tutulur projesine şahit olamadım. ideolojik olarak çelişen ifadeleri ve davranışlarını fark yanlış anladığım
  ya da kaçırdığım bir şey mi var diye düşünüyorum. bu konuda açıklayıcı olursanız bir faydası dokunabilir belki arada kalanlara.
  0
  sosyal_kedi 12 ay önce
  mhp den kopma sebebi. bahçelinin milliyetçilik ve mhp ilkelerinden ve düşüncelerinden uzaklaşarak akp yalakası olmasından kaynaklıdır. konuya gelirsek kaçırdığın bi şey var mı bilmiyorum ama at gözlüklerini çıkarma vakti geldi türk halkında !!
  0
  zeynepbalci 12 ay önce
  akp mhp yakınlığı 15 temmuzda başladı, öncesinde pek anlaştıklarını hatırlamıyorum hatta hakaret içerikli pek çok tartışmaları vardı. türkeş konusunu hatırladığınızı düşünüyorum. fakat akşener 15 temmuz öncesi mhpden fikren ayrılmış ve başbakan olacağını açıklamıştı. yani bu akp ile alakalı teziniz sanırım havada kalıyor biraz. at gözlüklerine gelince, kimin taktığını iyi tespit etmek lazım. önemli bir karar vereceğiz nihayetinde.
  0
  sosyal_kedi 12 ay önce
  vidadi ve düşüncesi hür herkes doğru kararı verir umarım. sonuçta geleceğimiz için önemli bi karar.
  0
  lazioyukuranlaz 11 ay önce
  evet sadece 1 sene içişleri bakanlığı yapmış. tecrübe akıyor maşallah
 • 0
  joseph_yemliha 12 ay önce
  çünkü 2000 lisin :)
  1
  tunc 12 ay önce
  89 doğumluyum cinsini siktiğim.
  0
  joseph_yemliha 12 ay önce
  biyolojik yaşın 89 ama beyin yaşı -89 doğumlu herhalde. küfrettin ne yarram oldu?
  1
  amsterdam_ 12 ay önce ~ 12 ay önce
  neden küfür ettin umarım bağlanırsın. @mortal
 • 3
  utopikbeyin 12 ay önce ~ 12 ay önce
  hiçbir neden yok. bundan birkaç sene önce de erdoğan nefretinden gittiler hdp'ye oy verdiler. ne oldu? yine aynı şey olacak. meral akşener'e hiç güvenmiyorum. arkasında büyük bir güç olmasa hayatta mhp'den ayrılmaya cesaret edemezdi. chp de kendi milletvekillerini sanki bir malmışçasına ihraç etti onlara. pkk da bu ittifaka destek veren bir açıklama yaptı. şimdi soruyorum: meral akşener'e gerçekten oy vermek için bir nedeniniz var mı? insanlar bazı şeyleri görme konusunda nasıl bu kadar kör oluyor anlayamıyorum.
 • 2
  namuslupanda 12 ay önce
  chp ne dediğini kendisi dahi bilmiyor, mhp akpye sattı kendini akp zaten ulu yolsuzluk yapan parti iyi partininde dediği gibi kusacak hale geldiğinizi biliyorum.
 • 1
  onlyyou01 12 ay önce
  çıkar ilişkisi için yeni parti is bulurum ayağına gençlerin saldırdığı parti. ne bir geçmişi ne bir geleceği var bana kalırsa oy bölmekten başka da bir işe yaramaz. fetodan ihraç edilen herkesin birikmeside ayrı bir ironi
 • 0
  bilirkisi 12 ay önce
  maksat oylar bölünsün. ben seçimde oy kullanmayacağım.
 • 0
  yusufalperenozdmr 12 ay önce
  vermemelisin.bir partiye karşı herkes birlesiyorsa demek ki o adam iyi şeyler yapıyor.
 • 1
  alonedevil2 12 ay önce
  uyuşturucudan dolayı kafan yerinde değilse, başını duvara falan çarpıp da hafızanı ve düşğnme yeteneğini kaybetmişsen olabilir ancak.
 • 1
  rakiraz 11 ay önce
  yooo ben vermiyorum
 • 0
  gokkusaklikus 11 ay önce
  denize düşmüş ve yılana sarılmak istersen verebilirsin.
 • 1
  erenyildirim66 11 ay önce
  iyi parti yeni kuruldu ve iyilik sezdiriyodu ama chp le isbitligi yaptilar eger bu milletin gelecegini dusunuyosan verme
  0
  gameofthrones 11 ay önce ~ 11 ay önce
  chp ile iş birliği yapmadı. chp önü kesildiği için seçime giremediği için yardım ettii sadece. cumhurbaşkanı adayları ortak da değil ayrıca.
  1
  erenyildirim66 11 ay önce
  ortak olmadigini biliyorum ama onlarla ne olursa olsun olmamaliydi
  0
  gameofthrones 11 ay önce ~ 11 ay önce
  o gidip bana 15 milletvekili ver demedi. içinde azıcık vicdanı olan bu kadının engellendiğini görür her türlü. chp siyasi tarihinde ilk kez güzel birşey yapmıştır. ne derseniz diyin.
  0
  erenyildirim66 11 ay önce
  ben meral aksenere bisey demedim kadin tek basina biseyler yapmaya calisiyo sadece chp yi sevmedigin icin soyledim
  0
  gameofthrones 11 ay önce
  bende iş birliği sanıyordum. ittifak sanıyordum ama bağımsızlar tamamen. kemal kılıçdaroğlu gül için kendisiyle defalarca görüştü ama kendisi kabul etmiyor. iyi parti’yi meral akşener önceden var olan siyasetleri süzerek diğerlerinden bağımsız tutmaya çalışıyor sadece. bu en azından doğru birşey bence. kaç seçim geçirdik dediğim gibi chp’nin veya diğerlerinin böyle doğru bir adım attığını görmedim hiç.
  0
  erenyildirim66 11 ay önce
  haklisin
 • 0
  gameofthrones 11 ay önce ~ 11 ay önce
  çünkü meral akşener 1997’de ilk kez genelge yayınlamış tarikatla bağlantılı okulların tespit edilip kapatılması gerektiğini söylemiştir.

  2015’de akp bakanlık teklif etmiş kendisi ben partimi satmam diyerek red etmiştir.

  akp kurulmadan önce kendisine kuruculuk teklif edilmiş ama o red etmiştir. çünkü akp kurucu tüzüğünde onu memnun etmeyen noktalar olmuştur.

  iftiralar attılar. namusuna laf attılar ama alnı açıktır kendisinin bence.
 • 0
  seraps 11 ay önce
  ben meral hanıma inanıyorum. inanmak istiyorum. keşke kalkıp dese ki; " biz vergi alacağız milletten. gasp etmeyeceğiz. adil bir vergi düzeni koyacağız. halkını ticaret mantığı ile söğüşlemeyeceğiz. otobandı köprüydü bunlar zaten hizmet olarak millete dönmesi gerekenler. sembolik yada ücretsiz yapacağız. tarımı falliyete geçireceğiz. çalışma bakanlığı telefon şikayet hatları patronları korumak değil gerçekten şikayet sahibi vatandaşı korumak üzere hizmet verecek. dese bunları ve yapsa!!!
  kaynak yeniçağ: akşener açıkladı; iyi partinin oy oranı yüzde kaç?
 • 0
  systemfailed 11 ay önce
  rekabet iyidir.
 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  582 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  magic
  banabubade

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)
  • kural dışı açılan başlıklar değiştirilecektir.