4

öneri kitap ve film saçmalığı

neredeyse her insandan duyduğum saçma bir sorudur. her insanın kişisel zevkleri farklıdır. ve gerçekten çok fazla alan var bu konuda. yani sen ömrün boyunca karl marx duymamışsan sana das kapital oku desem okuyamazsın. üç ciltlik kitabı oku desem, okusan bile zaten anlayamacaksın ilk okuduğun zaman.

gel gelelim ki filmler için de konu böyledir. bir insan nasıl olur da kendi kişisel zevkini başka bir insana danışır bir türlü aklım ermiş değildir. film önerisi istiyor adam. ama konu, tür, yıl hiçbir şey belirtmemiş. eee o zaman aç godfather izle.

siz hiç ben hangi yemeği severim diye bir soru soruyor musunuz insanlara?
 • 0
  helianthus 4 ay önce
  bence bu farklı şeyler keşfedebilme isteğiyle ilgili. yani adam bilim-kurgu okuyordur ne bileyim savaş filmi izliyordur ama yeni şeyler keşfetmek istiyordur ve denemek için insanlara sorar. bence saçmalık değil. eğer cidden önerilen kitap ve filmleri deniyorsa yalnızca ufku açık birisidir.
 • 0
  mavi_var 4 ay önce
  ya iyi de ben de sorarım bu soruyu . maksat çevrwnin ilgisinin farkina varmak . ben hayatimda bilim kurgu izlemedim . ne olduğunu da bilmem . bir arkadaş o konuda film onerdi gittim izledim . sevdiyaem o türde baska filmler izlerim sevmediysem o turw bakmam . bilmek deneyimlemek szorundayiz . ya zaten seri bir araştirmayla her şeyi öğreniyorsun . konusu yorumları felan . dert degil yani .
  0
  indus 4 ay önce
  kişisel zevklernizi çevreye sormak mantıklı mı sizce. siz insan olarak kendi zevkinizi bilemiyor musunuz?
  0
  mavi_var 4 ay önce
  hayır bilmiyorum . ya bahsettiğim şey şu evet belki bir çerçevem var ama ben yeni şeyler denemek istoyorum farklı şeyler . var olan ben zaten tamam . ama olur yani insan sıkılır . bu noktada bu tip sorularla , gelen önerilerden fikir almak yararlı opabilir . mesela bunu puovde sprmuş plaun . beş kişi filmin adini ve kisa bir yorumunu yazsa o başlığı goren 20 kişi bundan faydalanmaz mı ? yani değişim için bu tip sorular mantıklı .
 • 0
  8bit 4 ay önce
  o kadar abartmamak lazım. kitap neyse de güzel bir film önerisi istenebilir.
 • 0
  tofıta 4 ay önce
  -1
 • 0
  dorduncunesilkizi 4 ay önce
  zevkine güvendiğim kişilerin önerilerini dikkate alırım açıkcası ayrıca kaliteli yapım dediğimiz şey kendini oldukça fazla kişiye belli ettiriyor
6 saat önce 6 saat önce