6
dizilerin anlamı nedir ?
bir çok kişi bence bunu kısa bir sürede olsa düşünmüştür diye düşünüyorum çünkü asıl açıklama şuan okuğunuz yerde...

gerçekten neden dizi izliyoruz düşünüyor musunuz ? sizce de gerçekten saçma değil mi dizi izlemek, ne katıyor ki bize izliyoruz. tabiki izlemek lazım gerçekten çok büyük dersler alıyor insan fakat baktığınız zaman tüm nesil dizilerde ki gibi bir hayat yaşamak istiyor, güzel evler, güzel ortamlar her şeyin en iyisine sahip olmak istiyor tabiki bunlar güzel şeyler fakat onlara sahip olmak için gerekenler ??

gerçekten o tür yerlere gelebilmek için çok büyük emekler vermek gerekmektedir, bu yüzden dizileri ben açıkçası gereksiz buluyorum tabiki aramızda o dizilerden ders alanlar olabilir buna bir şey diyemem fakat sadece izlemek için izliyorsanız bırakın izlemeyin, kendinizi her türlü konuda geliştirin emin olun karşılığını alacaksınız, okumak asla size zarar vermeyecektir emin olun bundan...
 • 1
  oxygen 1 yıl önce
  herkes işsiz o yüzden böyleler
  1
  serhatcakmak 1 yıl önce
  ülkenin gelişmesini isteyenler bu tür şeyler ile uğraşırsa zaten bu ülkeye ne olursa haktır.
  1
  oxygen 1 yıl önce
  kimse gelişmek istemiyor. bir laf vardır götünü kurtaran, kaptan diye. herkes öyle ben götümü kurtarayım derdinde
  1
  serhatcakmak 1 yıl önce
  gerçekten üzülüyorum açıkçası şu ülkeye bakınca, koskoca tarihi olan bir ülke nasıl bu halde, nasıl bu hallere düştü hayret verici.
  1
  oxygen 1 yıl önce
  hep başkalarına özendik. ama bilimlerine sanatlarına değil, sadece yaşam tarzlarına. o yüzden böyleyiz. televizyon kanalları da bu özentiliği daha da yukarı yukarı çekiyor
  1
  serhatcakmak 1 yıl önce
  zaten asıl amaç budur, özendirmek ve ülkeyi kötü duruma doğru götürmek...
  1
  oxygen 1 yıl önce
  bize daha kötüleri müstehak napalım. çünkü prim veriyoruz..
 • 0
  bunutut 1 yıl önce
  gelir durumundan hayat standartına orta hal diye geçiştiren bizlerin dizilerdeki hayatı yaşama isteği değildir sorun asıl sorun bize dizilerde hangi hayatı sunduklarıdır.her sınıftan insana ışık tutan ve müptelası olduğumuz tv dizileri bizleri koyun yapıyor.ondan sonra bu dizide oynayanlar zamanı gelince bizlere kendinize gelin deyip ideolojisini fikrini bize yansıtıyor.oyuncu abilerim büyüklerim söz size gelince "hakkınızı yedirmeyin,sendikalar bizimdir." demeyi bizlere akıl verip önden sürmeyi biliyorsunuz.önce haftanın her günü gittiğin setlere bak.dizi süresine bak.medyaya bölüm süresi çok uzun süsü vermekle olmuyor.hiç bir şey yapamıyorsan gelen dizi teklifinin kabulünden önce senaryosuna bir bak.sözde hepiniz seçicisiniz tabi ondan medyada oyuncu diye bize tanıtılanlar osurarak şive yaparak saatlerce sadece bakışarak para kazanıyorlar.böyle yalak ve parasına bakıp arada duyarlı gözüken oyunculardan da bu haldeyiz diyebiliriz.aynı şekilde bizde bunun farkına varmayıp bütün gün dizi izliyoruz.ya da işimize öyle geliyor.ama sonuç olarak her iki kafa da çok tehlikeli.baktığınızda "46 yok olan" gibi izlenecek ve benim tek takip ettiğim dizi seyirciye kurban gitti.elde olan oyuncuyu konuyu seneryoyu gectim.allah dizinin bile orospusunu izlettirmesin.
 • 1
  ibrahimisbilir 1 yıl önce
  umut, fakirin ekmeğidir.

  dizilerde halkın genel durumundan daha üst tabakayı işlemek zorundasın. çünkü orta halli bir ortamda geçen dizi beeli bi vakitten sonra insanlara nasıl yaşıyoruz lan biz dedirtebilir.

  hangi dizide gördünüz atanamayan bir üniversite mezununu veya hangi dizi işledi atanamayan öğretmenin inşaat işçisi olup, yeterli güvenlik önlemei alınmadığı için inşaattan düştüğünü. vs. ...

  bi umut, olabilirmiyim daha kaliteli yaşayabilir miyim. bende kocamın parasıyla vakıf açıp çocuklara yardım edeyim. benimde böyle sevgilim olabilir mi diyerek yaşatmak zorundalar.
  1
  serhatcakmak 1 yıl önce
  tabiki kesinlikle katılıyorum fakat o zaman çalışması gerek önceden bir şeyler yapması gerek ve oraya gelmek için en önemlisi okumuş olması gerek, hiç bir bilgisi olmayan, boş işler genel müdürü olan, dili olmayan bir insan nasıl o kadar güzel bir hayatı yaşamak için hayal kurabilir, istemeye hakkı olduğunu bile düşünebilir. benim kızdığım durum da budur.
 • 0
  sbb3 1 yıl önce
  ing. series
 • 1
  benliksiz 1 yıl önce
  insanların gereksiz ve cahil kalabilmeleri için dizi vb aptalca yapıtlar yürürlüktedir
 • 1
  nikotesla 1 yıl önce
  6-7 yıldır bırak diziyi tv izlemiyorum. internet tv nin yerini çok rahat doluruyor. haber desen var; kitap desen, internette daha fazlası var; araştırma desen en büyük kütüphane. tv'ye ne gerek var ?
  0
  serhatcakmak 1 yıl önce
  kesinlikle katılıyorum, bende sevmem tv izlemeyi fakat açıkçası haberlere ara sıra bakarım ve neden bilmem dizilerin bazılarını çok kısa süre izlerim gelişme var mı diye ek olarak da ders çıkarmaya çalışırım.


 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  259 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...