25

türkiye'nin eğitimde geri kalmasının nedenleri ?

evet puvolar sizce en saçma sapan ülkeler bile uluslararası yarışmalarda derece yaparken biz eğitimden bu kadar geri kaldık ?
 • -1
  bizanskurdu 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  soru işaretinden önce boşluk bırakan puiv yazarları bu nedenlerden birisidir veya sonuçta olabilir. yoksam ironi mi yaptın reis?
  0
  tersbalik 1 yıl önce
  bütün noktalama işaretleri bitişik yazılsa da soru işaretinin bitişik olması görsel olarak hoşuma gitmiyor, cümleye yapışıp kalmış gibi :(
  0
  orost 1 yıl önce
  beni de tam tersi çok ciddi rahatsız ediyor
  1
  haselfss 1 yıl önce
  ne alaka ?
  1
  sonjedi 1 yıl önce
  soru işaretininin cümleye bitişik yazıldığını biliyorum ama o şekilde kullanmak beni rahatsız ediyor. böyle daha çok hoşuma gidiyor. mesela bir şey kelimesini ele alalım, "bişey" demeyi daha çok seviyorum, normalde bişey diye bir kelime yok ve şey ayrı yazılır eved. ama ben böyle kullanmayı seviyorum. napalım. böyle kabul ediverin beni..
 • 2
  seboistsair 1 yıl önce
  ezbercilik. yeteneğe göre sınıflara ayrılmamak. her kişinin aynı müfredata ve sınavlara yönlendirilmesi.
 • 4
  zehraauslu_ 1 yıl önce
  hayal gücünü ve beceriyi öldüren ezbere dayalı bir eğitim sistemimiz var çünkü. at yarışı gibi
  1
  sonjedi 1 yıl önce
  yanlış hatırlamıyorsam geçenlerde bir müsteşar ezberci eğitim milli olduğu yönünde açıklamalarda bulumuştu.. gerçekten bu kafa yapısının değişmesi lazım.. uygulamaya dayalı eğitime geçilmesi gerekiyor..

  edit: kaynak
  0
  zehraauslu_ 1 yıl önce
  evet çok yanlış gençlerin programlanmış bir robota dönüştürülmesi.
 • 0
  bilgeayran 1 yıl önce
  sistemin çok etkisi var tamam katılıyorum ama size yetki verseler daha iyisini yapabilir misiniz?
  1
  sonjedi 1 yıl önce
  bu bir kişinin değiştirebileceği şey değil, üzerinde uzunca araştırmalar yapılmalı, pilot bölgeler seçilip test edilmeli ve sonrasında uygulanmalı..
 • 0
  yuppi 1 yıl önce
  eğitimimiz ileri seviye olsaydı herkes okurdu

  ama şimdi sadece çalışanlar çabalayanlar okuyor!!

  onun dışında bir de torpille okuyanlar var tabii ama bunun konumuzla ilgisi yok
 • 2
  tersbalik 1 yıl önce
  kitap fiyatları. okuyan, düşünen, kendi fikirleri olan bir toplum istemiyorlar.
  0
  kucukastronot 1 yıl önce
  katılıyorum.
 • 0
  siyahkalemler 1 yıl önce
  yetersiz öğretmnler ve kalitesiz eğitim
 • 0
  yarasa_lee 1 yıl önce
  ailevsel nedenler başka bir şey değil ...
  0
  sonjedi 1 yıl önce
  tek sorunun bu olduğunu düşünmüyorum. evet bizim aile yapımızda da yanlışlıklar var. aman oğlum sen yapamazsın diyerek yetiştirdiğimiz çocukların bir şeyler yapabilmesini umut ediyoruz ama olmuyor. 30 yaşına gelen adam daha ayaklarının üstünde duramıyor...
 • 0
  ateistsantor 1 yıl önce
  inanç meselesinin eğitimden üstün olması ve her sene açıklanan eğitim öğretim müfredatının sadece öğretimden ibaret olması.
 • 1
  hatipa 1 yıl önce
  her meslek edinemeyenin "o halde öğretmen oliyim amk" demesi
  1
  zehraauslu_ 1 yıl önce
  ve sonrada öğretmenleri gereken bilgiyi verimli bir şekilde öğrencilere verememesi
  0
  sonjedi 1 yıl önce
  malesef öğretmenlerde çok kalitesiz dediğiniz gibi. ben hükümetin yerinde olsam, öğretmen bölümlerini olabildiğince azaltır, puanlarını yükseltir ve maaşlarını artırırım. ancak belli bir kapasitenin üstündeki kişilerin öğretmen olabilmesi için.
  1
  zehraauslu_ 1 yıl önce
  evet mantıklı öğretmenlerin zanaatkâr olması lazım. ögrencilere verimli bilgilerle şekil verilmesi.
 • 0
  slmsgtc 1 yıl önce
  meslekleri seçmek yerine tağut sistemin sizi istediği mesleğe seçmesi 😉
 • 2
  kusret 1 yıl önce
  ezberci sistemden dolayı gerideyiz
 • 0
  yazgului 1 yıl önce
  eğitim sisteminde aksaklik ve bozukluklar bütün sistemlerdeki gibi bu da sıkıntılı
 • 0
  e_kmksz 1 yıl önce
  eğitimin olmaması
 • 0
  mustafabas 1 yıl önce
  her sene değişen eğitim sistemi, yetersiz müfredat ve öğretmenlerin kendini geliştirmemesi.
  0
  sonjedi 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  aslında öğretmenler için her yaz seminer, konferans tarzı bişey olmalı. eğitimciler her sene bir araya gelip, nasıl daha iyi eğitim verilmeli, araştırmalı, eğitim planları hazırlanmalı. birlikte hareket edilmeli.. böyle yaparsak ülke genelinde üst düzey ve homojen bir eğitim sağlanabilir.

  sokrates- platon- aristo örneğinde olduğu gibi, hoca ne kadar iyi eğitim verirse, öğrencisi de o kadar başarılı olur.
 • 2
  devrimm 1 yıl önce
  uygulamalı meslek seçimine göre eğitim ve öğretim verilmemesi. efendime söyleyeyim almanyada mesela 2 meslek grubu seçip ona göre eğitim veriliyor. ayrıca uygulamalı olarak da eğitim veriliyor. bu sadece bir örnekti. bizde bir de zenginle fakirin ayrımı da çok. zengin olan parayı verip istediği dersten geçebiliyorken fakirin emeği boşa gidiyor. finlandiyada böyle bir sistem yok. başbakanın çocuğuyla halktan çocuklar hepsi devlet okullarında okuyor. özel okul diye bir şey yok. yani şartlar eşit şekilde başlayıp o şekil devam ediyorlar. bir de bizim olmayan sisteme bakın. ab'ye girememizin en büyük sebeplerinden biri eğitim bence. örnek macaristan eğitim sistemini değiştirip ab'ye anında girmiştir. gerçi bizim eğitim sistemi değişse ne olcak ekonomi, adalet yerlerde sürünürken... ülkeye reset atmak lazım, sıfırdan başlamak.
  0
  sonjedi 1 yıl önce
  malesef ekonomi ve hukuk sistemi gün geçtikçe batıyor.. ama eğitimi kurtarabilirsek ben diğerlerinin de peşi sıra geleceğine inanıyorum.
  0
  devrimm 1 yıl önce
  kesinlikle eğitimli nesle bırakılan bir ülkede rayına girmeyecek şey olmaz kanaatindeyim.
  1
  zehraauslu_ 1 yıl önce
  katılıyorum sana
  1
  kahvelipuding 1 yıl önce
  işte 3 yıldır değiştirip duruyorlar hangisi tutarsa hadi bakalım.
  0
  devrimm 1 yıl önce
  bunların yaptığı eğitim sistemini değiştirmek değil ki. sınavı değiştirmek sistem aynı, konular aynı. tabi atatürk'ün ve evrimin kitaplardan çıkarılması dışında. ben mesela sbsye giren bir insan olarak bana sorulmadan denek olarak kullanıldığımı düşünüyorum. teog ve lgsye girmiş ve girecek olan öğrenciler de denek olarak kullanılıyor. hiçbirinin haberi yok üstelik para felan da verilmiyor. ki onlara para verilip bana verilmese tepki gösterirdim açık ve net. hepsini geçtim sistem artık köleleştiriyor bizi. hepimiz okuyup para kazanmak istiyoruz ama çoğumuz ( kendi işini kuranlar hariç ) hep başkalarına çalışmış olacağız. üniversite mezunları iş bulamıyor. güya devlet bizim üniversitedeki masa sıra eğitim masrafımımızı karşılıyor. sebebi de orta ve üst düzey eleman yetiştirmek. alt düzey işçi oluyor zaten insandan sayılmıyorlar kısaca. oysa içlerinde üniversite mezunu olan da var kendini geliştiren de. kimse de bana sormuyor orta ve üst düzey eleman (yönetici) olmak istiyor musun? diye. ben yönetici olmak istemiyorum kardeşim. yöneticiye ihtiyacın varsa milletin hedeflerinden değil de cidden hedefi yöneticilik olan insanları eğitip yönetici yap. saçma yani parayla amelelik yapıyoruz. para kazanmak için para ödüyoruz üstüne çekmediğimiz çile kalmıyor. yere batsın yani.
  0
  kahvelipuding 1 yıl önce
  nitelikli niteliksiz okullar yok öğretmenlerin o okuldan o okula gitmesi yok sinav şöyle olacak artik , tarihte bir takim oynamalar yapmalar bunlarin hepsiyle oynanarak kafasi karışık bi gençlik üretiyorlar. ne demişler ikna edemezsen kafaları karıştır. vala haklısın puvo net özet.
  1
  devrimm 1 yıl önce
  nitelikli okul olsa ne olur nitelikli eleman olmadıktan sonra. sözde müfettişler denetliyor. öğrencisine tecavüz eden öğretmenler akdı başını gidiyor. baştan işe alınmadan önce bi denetlenmeleri lazım. aynı şekil okullar da öyle. teşekkür ederim güzel sohbet için (pi: @kahvelipuding)
 • 1
  dirik02 1 yıl önce
  zorla istemediğin şeyleri öğretmeleri
  1
  sonjedi 1 yıl önce
  :(
  0
  dirik02 1 yıl önce
  😟
 • 0
  umutdzlts 1 yıl önce
  beyinin olmaması
  1
  sonjedi 1 yıl önce
  bence zeki bir milletiz, ama zekamız yanlış eğitim politikaları yüzünden köreltiliyor. aksi halde bir milletten bu kadar yaratıcı fikirlere sahip olan dolandırıcılar nasıl çıkardı ?
  0
  umutdzlts 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  yanlış anlaşılmış üzgünüm.. eğitim sistemine yön veren kurum liderlerine demek istedim.yoksa gençlerimiz süper zeka hiçbir ülke de olmayan şeyler burada oluyor.bile bile bu eğitim sisteminin üzerinde durulduğunu düşünüyorum.sistem değişirse cepleri yeteri kadar dolmaz diye kimse kılını kıpırdatmıyor.iyi bir eğitim yurt dışında bulunuyor.burada eğitim yok,köreltme var.
  1
  sonjedi 1 yıl önce
  malesef haklısın puvom, siyaset yapmadan söylüyorum çünkü bütün dönemlerde böyleydi.. dediğini gibi yöneticiler ceplerini değil gelecek nesilleri düşünseydi şuan çok farklı bir noktada olabilirdik
  0
  umutdzlts 1 yıl önce
  işte bu yüzden de gelecekten pek umutlu değilim.
 • 0
  thebugrahan 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  eğitilmemiş bireylerin yönetilmesinin daha kolay olduğunu anlamıştır yönetenler
  1
  sonjedi 1 yıl önce
  bana eski enerji bakanımızın şu vecizesini hatırlattınız.
 • 0
  happyendtomorrow 1 yıl önce
  bence oldukça zeki bir milletiz ve herşeyin daha iyisini yapabilecek potansiyeldeyiz. sadece türkiye'deki eğitim sistemi yanlış.
  1
  sonjedi 1 yıl önce
  peki düzeltmek için neler yapılabilir ?
  0
  happyendtomorrow 1 yıl önce
  çoğu şeyi zaten avrupa dan aldık eğitim sisteminide tamamen köklü bir değişimle avrupa'daki gibi yapmalıyız.
 • 0
  gheddogospel 1 yıl önce
  15 senedir hicbir öğrenci başladığı sistemde mezun olamadı da ondan
 • 0
  fatih_dk 1 yıl önce
  sistem geliştirmek yerine durmadan sistem değiştirmek
  0
  bir_garip 1 yıl önce
  sistemleri denemeden, tecrübe etmeden nasıl geliştirsinler.
  0
  fatih_dk 1 yıl önce
  ama burda denenen sadece sistem degil insanlar deneniyor resmen. 15 yıldır hic bir öğrenci basladığı sistemle mezun olamadı. her seferinde sistem degistirmek kimseye hiç bir şey kazandırmadı ki. değiştirmek yerine geliştirmek gerekiyor var olanın üzerine artılar eklemek gerekiyor. 1 sene içinde yaklasik 4 kere teog sistemi değişti son olarak tekrar yine aynı sisteme geri dönüldü. bence bu değişiklikler sadece ülku gündemini değiştirmek için
  0
  bir_garip 1 yıl önce
  adamlar geçmişteki şeylerin olmaması için çabalıyor. herkese adaletli olmaya çalışıyorlar ama nafile. yapabilecekleri bu kadar gerisi öğrencilerin gayretine
 • 3
  nuktedan 1 yıl önce
  balığın baştan kokmasıdır.
  emniyet gücünün başındakilerin polisliği bilmemesi.
  eğitim bakanının ekonomist olması.
  rektörün üniye dair birşey bilmemesi.
  turizm bakanının bambaşka biri olması.
  felan filan.
  1
  hido_o 1 yıl önce
  daha çok da yazarsak sıkıntı bizim oluyo aq
  1
  sonjedi 1 yıl önce
  bunu da anlamıyorum. koskoca ülkeyi yöneten insanlar neden böyle gariplikler yapıyorlar ? mesela fetö olayları sırasında hayvanat bahçesi müdürü neden tübitakın başına getirildi ? en kötü, basit şirketler bile, bir temizlikçiyi dahi işe alırken mülakattan geçiriyor, kaç yıl nerede çalıştığını tecrübesini soruyorlar.. buna rağmen bu insanlar böyle cafcaflı makamlara nasıl sorgusuz sualsiz getirilebiliyor ? neden liyakat ilkesi idarenin en esaslı ilkelerinden biri böyle ayaklar altına alınıyor ? neden her gelen hükümet, bürokrasi bende olsun ama nasıl olursa olsun mantığıyla hareket ediyor ? gülün dediği gibi.. insan gerçekten hayret ediyor..
  0
  nuktedan 1 yıl önce
  şaşırmamak elde değil. bir şey değil, insan konuşmaktanda korkuyor artık.
  -1
  sonjedi 1 yıl önce
  son 50 yılda yaşananlar aslında bizim için bir ders.. eğer adam akıllı bir hükümet başa geçerse yapacağı ilk iş çok katı bir bürokrasi kurmak olmalı. çoğunluğun oyunu alan iktidarlar bir çırpıda tüm tüm sistemi kendi çarkları ile değiştirememeli. hoş öyle bir hükümet gelir mi ? bu da ayrı bir soru..
  0
  nuktedan 1 yıl önce
  rezerve alıyorum. kendimden örnek vereceğim bir yazı yazacağım. uzun sürer biraz. buraya link koyarım.
  0
  bir_garip 1 yıl önce
  eğer dediğin o fazla oyu alan iktidarlar gelmeseydi şu an okul bulamazdın.
 • 0
  hanin 1 yıl önce
  insanların hayalleri, yetenekleri, ilgi alanları doğrultusunda değil, bilmem şu meslekte şu saat çalışıp şu maaşı alırsın diyerek kalıpçı düşünce yüzünden. ayrıca herkes üniversitede okuyarak iş sahibi olması gerektiği fikri de bence yanlış, usta-çırak yöntemli zanaatların can çekişmesi.
 • 0
  samet_can 1 yıl önce
  sabah 8 akşam 5 okula gidiyorum böyle egitimmi olur iş mesaisimi yapıyorum okulamı gidiyorum belli değil
 • 0
  puvvera 1 yıl önce
  psikolojinin alt üst olduğu bir sistemde, zorla beynine bir şeyler sokulup, düşünmene izin verilmeden ezberci bir makine gibi şekillendirilmen
 • 3
  supr34 1 yıl önce
  beni yazılım mühendisi yapmak yerine uluslararası ilişkiler okutan sistem bu sistem.

  sonuç : yazılımla uğraşıyorum.
  1
  sonjedi 1 yıl önce
  trajik.. bende yazılım mühendisi olmak istiyorum.. ama yaptığım iş bambaşka..
  1
  supr34 1 yıl önce
  sırf eşit ağırlık okuyorum, fizik kimya biyoloji sorusu çözemiyorum diye beni yazılım mühendisi yapmadılar. diyecek lafım yok bro.
  1
  sonjedi 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  saçma sapan işler.. nerede gerekecek çok merak ediyorum ??

  + db bağlantısı için ayrı bir sınıf oluşturalım, db bilgilerini ise config dosyasından çekeriz ?
  - ama bipolar tripolar ? eşeyli üreme ??
  + !!??

  saçma sapan şeyleri ezberlemekten ve unutmaktan başka yaptığımız bir şey yok.. okul ve sınavlar sadece gelişimimizi engelliyor..
  1
  supr34 1 yıl önce
  oyun yazarken bile sadece geometrik bilgi yetiyor. fazlası ne ?
 • 0
  yunusemre5948 1 yıl önce
  yeni yeni kendine gelen osmanlı torunları🇹🇷
 • 0
  fehva 1 yıl önce
  sabit duran hiçbir şeyin olmaması

  "yetkililerin bilgisi yok , bilgi lilerin ise yetkisi yok "

  bu yüzden sıfır ilerleme
 • 0
  dontbetraymind 1 yıl önce
  insan çeşitliliği, batıya imrenme, yetersiz kaynaklar, haksızlık, yolsuzluk
 • 0
  elpatron 1 yıl önce
  bak şimdi sen eğitimli olursan bazılarının işine gelmez. sonuçta makarna beyine faydalı birşey , kömür kokusunu günde 5 fırt alırsan o da zihni aciyormus öyle okulda felan eğitime gerek yok.
 • 0
  suveyda 1 yıl önce
  yap-boz olduğu için düzelmez
 • 1
  soganpro 1 yıl önce
  senin dersin başında değilde burda olman :)
 • 0
  k0zm0s 1 yıl önce
  zorunluluk kesinlikle ders saatlerinin fazlalığı ve kişinin yeteneklerini kullanamaması kesfedememesi.
 • 0
  zekibiri 1 yıl önce
  anne babalar
 • 0
  eaalmlr 1 yıl önce
  eğitimcileri, eğitimden soğutacak yaptırımların olması. mesleklerini artık severek icra ettiklerini düşünmüyorum. onlar gibi her okulda üç öğretmen olsa, üç sınıfı kaybettik demektir bu. ciddi bir sıkıntıdır. ki güncel bilgi kaynaklarını kullanmayan, 2-3 sene atama bekleyip atandıktan sonra mesleğini sadece maddi olarak icra eden, araştırmaya ve soruşturmaya merakı kalmamış eğitmenler oldukça, eğitim sistemi asla düzelmeyecek. bizler hep devleti suçluyoruz, müfredatı suçluyoruz. ancak bir sürü güzel örneğini de görüyoruz türkiye’de. isteyince oluyor. sevmek, benimsemek lazım
 • 0
  thelaaps 1 yıl önce
  bize aşıladıkları gelecek kaygısı.
 • -1
  meliheren 1 yıl önce
  sen sensin. önce kendini degistirmelisin. kimse o nasıl bir şey demesin. onun kıymeti o öldükten sonra anlaşılacak.oludugunde değil öldükten sonra mezarına kırmızı güller bırakacaksınız. insan yaşamadan anlamıyor. rte
 • 0
  recep_bayir55 1 yıl önce
  yaşlı kafalar. genç ve dinamik bir bürokratlara ihtiyaç var daha genç, eğitimli bir parlemantoya
 • 0
  atanuryagmur 1 yıl önce
  çünkü biz turküz herşey farklı olmalı 😋
 • 0
  akif0718 1 yıl önce
  uygulama 0 beceri 0 neden oluyor ezberci eğitimden
 • 0
  yusuf_gracza 1 yıl önce
  biyoloji, kimya,fizik gibi bölünlere gereken değer verilmiyor ve diğer meslekleri okuyanlara iş vaadedilmiyor bilim insanları hep yurt dışında araştırma yapıyor
 • 0
  pensochesia 1 yıl önce
  bir eğitimin olmaması :/
  0
  sonjedi 1 yıl önce
  :( kıssadan hisse..
 • 0
  nefa 1 yıl önce
  avrupa bizi daha fazla kıskanmasın diye
 • 1
  albay1971 1 yıl önce
  çocuk ve gençlerin eksikleri ve isteksizleri yüzünden eğitim ilerleyemiyor bazı imkansızlıklar, okul dışı baskı uygulanması, yalnızlık vb durumlar. öğrencilerin sigara, alkol ve çesitli maddelere bağımlı çocuğa biyoloji dersinde sigaranın ciğere zararını anlatıyosun hoca senin üzerinden sınıfa örnek veriyor bakın sigara içerseniz dişleriniz böyle sararır, leş gibi kokarsınız. şu bilgiyide eksik etmeyeyim 10 yıl boyunca ilkokul, ortaokul, lise de ingilizce eğitimi alıp ingilizce öğrenemiyoruz fakat lisede 4 yıl almanca dersi görüp almanca hakkında ingilizceye nazaran daha çok bilgiye sahip oluyoruz işte bunun sebebi insanların geç farketmeleri
  neyi diye sorarsanız üniversitenin hayatı değiştireceği sizleri bir meslek sahibi yapacağını veya lisede fen lisesini kazanırsanız daha iyi bir eğitim alacağını fark edip son sene çalışmaya başlamaları ama bu sayede bazı insanların başarılı bazılarınınsa başarısız olduğunu gözlemliyoruz
  işte bu yüzden duygusal zeka ıq dan daha önemlidir. yani öncelikle sayın milli eğitim bakanlığı çocukların önyargılarını ortadan kaldırmalı ve okullarda daha kaliteli eğitim verilmesidir. öğrencilerin zekasından çok bilinçaltında yatanlar önemlidir.
  bir liselinin isyanını okudunuz
 • -1
  addmath 1 yıl önce
  aşırı dinci duygular, dindarlara sevgiler..
 • 2
  bir_garip 1 yıl önce
  kuşa yüzmeyi, balığa uçmayı öğretince bir yere gelinemez. bizim burda kartal ihl diye bir uluslararası bir lise var. bu liseden genelde profesörler vs. kişiler çıkıyo ve orada ezbere değil pratiğe dayalı eğitim veriliyo. ayrıca ingilizce ve arapça konuşma öğretiliyor. işte bunun gibi eğitim yerleri artarsa kurtulabiliriz bu gerilikten.
  0
  mavi_var 1 yıl önce
  güzel bir bilgi icim rahatladı cidden
 • 0
  orhan35 1 yıl önce
  türkiye olması
 • 1
  blancetnoir 1 yıl önce
  eğitimin göstermelik verilmesi. 8 sene boyunca ingilizce gören bir çocuk neden ingilizce konuşamaz ? dersin gramerden öğretirsen ve onuda çankırı şivesiyle öğretirsen anlamaz. o kadar sene beden dersi görüp sadece sahilde kız tavlamalık voleybol veya halısahada kaleye geçmeyecek kadar futbol öğrenen öğrencilerin midir suç ? hayır tabi ki . bu derslerin içinin dolması ve kaliteleşmesi gerekirken felsefe dersini çıkarıp din dersini bütün derslerden fazla gösterirsen o parlak beyinleride kaybedersin.
  0
  monalisa 1 yıl önce
  kanka dil farkıda etkiliyor ama dediğin doğru
  0
  mavi_var 1 yıl önce
  din dersinin fazlaca gösterildiği yok. gösterilenden de bir halt anlaşılmıyor zaten.
  ama bir yerde doğru , adı din kültürü ve ahlak dersi olan bir ders 12. sınıfın sonuna kadar aynı konuları işliyor ve yine 12. sınifın sonuna kadar 5. sınif ögrencisine ögretilecek ahlak kuralları öğretiliyor.
 • 0
  hasankartal 1 yıl önce
  müfredatın sürekli değişmesi
 • 0
  gypsydanger 1 yıl önce
  şimdi halk olarak çocuklara ders vb. şeyler ile büyümeyi değilde küfür vb. ileri zamanda öğrenmesi gereken şeyleri öğretiyoruz. çocuk 5*5=25 cevabını bulamayınca çabalamak yerine hay amk dersi diyip okuldan soğuyor.
 • 0
  memetasp 1 yıl önce
  sistem
 • 0
  cestir 1 yıl önce
  laboratuvar yok.
 • 0
  bbcn 1 yıl önce
  ben
 • 0
  winston_12 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  işini iyi yapacak hevesli idealleri olan öğretmenlerin atanmaması ve onların yerine torpille iş başına gelen uyuşuk kolpa öğretmenlerin iş başına gelmesi ve bunların yetiştirdiği gençlik...
 • 1
  topal__solucan 1 yıl önce
  öğretmenlerin zihniyeti resmen. ilk tablet dağıtıldığında kullanmayı bildikleri halde tahtayı bile açmıyorlardı. tableti filan zaten kullanmıyolar. bizim okulda tabletleri kullanamayalım diye internetin fişini çektiler. boş derste fizikçiye gittik dedik hocam dersimiz boş bi girin şu konuları bidaha anlatın dedik devlet bana para vermiyor niye giriyim ki dedi. ve bu şehrin 5. anadolu lisesinde yaşanıyor.
 • 0
  youcantseeme 1 yıl önce
  saçma sapan ülkeler dediğiniz en önemli ve de masrafsız olan “eğitim” den başlamıştırlar.çünkü geleceği düşünmüşler zaten dibe batık olduklarından bizimkiler ise hep geçmişe ya da içinde bulunduğu güne bakıyorlar gelecek kimin umrunda? beniö umrumda.
 • 0
  kurdancii 1 yıl önce
  milli eğitim ve diğer eğitimle ilgili kurumların başına işi bilmez eğitimden anlamaz kişilerin getirilmesi bence
 • 0
  siyahojelikiz 1 yıl önce
  hocaların öğrenciden ziyade maaş ve tatil odaklı olmaları
  öğrencilerin boş dersi bayram ilan etmeleri
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1881 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..