12

doğaçlama kurgu

elinde sarap şişesiyle oturan ayyaş çıkmaz, sokakta kalmış tinerci. hani anka diyorduk ya anka bu düşmüş insanlar için ya kurtuluşsa mrs.unicorn cerberus onları defalarca parçalarkan anka neden surekli onlara yaşam veriyor. bu evrende düşmüş bir ayyaş ya paranormal evrende çok dahi biriyse. bu evrende katil olan biri paranormal evrende ya hakimse. neyi biliyoruz ki biz anka neden bu insanların kurtulmasına izin vermiyor.


(pi: @kayipunicorn) devan ettir.
 • 0
  kayipunicorn 3 ay önce
  karanlık, ışığın olmadığı yerlerde oluşur mr parodi. güneş’in vurmadığı o kaldırım taşlarında ne bir dahi, ne bir ayyaş, ne de katil aydınlığı görebilir. normal sayılan kavrama uymak insan oğlunun doğasında varken, gerçek doğruyu arayanlar dahiler değil cesurlar ve korkusuzlardır. işte onlar karanlıktan aydınlığa ve aydınlıktan karanlığa geçebilenlerdir ki onlar her zaman suçludur. anka değildir bunu yapan ve anka değildir bunu kurtaracak olan. bu bir işarettir, insanlığın silineceği günün yaklaştığının işareti...
  0
  parodi 3 ay önce
  peki o zaman isigin olmadigi yerde karanlik diyorsun ama dahilik mertebesini fazla asagilamadın mi? bir dahi aynı zamanda bir kaçıktır kaçık insan o korkusuz ve cesur dediklerimizden daha fazlasini yapamaz mı? her insanin korktuğu şeyler yok mu? her cesur insanin da yapmaktan cekindigi seyler yok mu? o zaman neye gore dahiligi hice sayıyoruz. anka karanlığı aydinlatabilecek kadar guclu degil mi? o zaman anka kurtuluş icin gereken yol değil ki?
  0
  kayipunicorn 3 ay önce ~ 3 ay önce
  dahi insanların çoğu bulundukları dünyanın ne denli boş olduğunun farkındalardır. çoğu dünyadan soyutlanmak için içkiyi tercih eder (hatta öyle ki ünlü ressam van gogh tablolarını bir içki parasına satıyordu). van gogh, sonunda kendini öldürdüğünü söylememe ise gerek yok... nadiren çıkan cesur dahiler, küçük yaşlarda karşılaştıkları toplum baskılarına rağmen dünya için bir şeyler yapmışlardır fakat bu yaptıklarını kapitalist sistem yok saymıştır (bkz nikola tesla).
  güneş her zaman vardır, güneş herkese doğdu... onu reddedenler güneşi kovdular. sonunda kendilerinin geldikleri nokta ise onların cezalandırılmasına neden oldu. pompei kenti ise bunlardan sadece biri.
  anka, efsanelerde var olan mucizevi yaratık... bizim bu dünyada görünmemizi yasaklayan insanoğlu, bizi silen insanoğlu şimdi bizim bir efsane olmamıza neden olmuş ve mutsuzluğa hapsolmuştur.
  0
  parodi 3 ay önce
  o zaman senin dediğin sonucunda dahi insanlar aynı zamanda ayyaş insanlar oluyor... çıkmış olan nadir cesur dahiler asil ve soyluların baskılarıyla yok olduğunu söylüyorsun. güneş herkese doğdu evet ama insanlar azgınlıkları yüzünden o güneşi göremediler. bunların en somut örneği pompei kenti haklısın. anka mucizevi kutsal kuş olarak görünüyor. ama pegasus ta bir kutsal hayvan neden pegasusdan gitmiyoruz ki pegasus tek boynuzlu ve kanatları olan bir hayvan mrs.unicorn yani sen unicorn dediğin asıl şey kutsal bir hayvan olan pegasusdur. insanoğlu görünmemizi yasaklamasının sebebi buna bizim izin vermiş olmamız. biz kendi yeteneklerimizi göstermeyip sessizce oturmayı seçtiğimiz için bizi bu mutsuzluğa hapis ettiler şimdide o demir parmaklıkları kırmaya çalışıyoruz. kendi gücümüzün farkına vardık. insanlık titanlar tarafından yok edilmeyi hak etmişti. bizim saf düşüncelerimizi, iyi niyetimizi kullandılar buna göz yummaya devam mı edeceğiz?
  0
  kayipunicorn 3 ay önce ~ 3 ay önce
  biz bu dünyaya gönderilenleriz. kimine göre tarı, kimine göre efsaneyiz. lakin bizim görevimiz hükmetmek değil sevgili anka, bu yanılgıya düşmemeliyiz. biz yaratıcı değil yaratılanız. şeytan ismi senin bu yanılgın gibi düşünen kişilere verilen genel bir addır ve bütün şeytanlar kovulanı takip ederler. bizse anka, biz son görevimiz için bekliyoruz. kurtarılacak son kabile için...
  0
  parodi 3 ay önce
  bizi hatırlayan kalmadı pegasus bu dünyada bizi sildiler, kovdular. oysa bu dünyada en güçlü canlıları bizdik ama biz ise son görevimiz olan son kabileyi bekliyoruz bunu ne için yapıyoruz gerçekten kurtuluş olacak mı? bizi tekrar görebilecek insanlar gelecek mi? biz şeytanları kovmak ve insanları korumak için yaratılmadık mı? ama neden onlar bize işkence edip bizi kullanmayı seçiyorlar. buna çok fazla göz yumuyoruz pegasus. son kabile gelecek mi artık emin bile değilim. biz okyanuslarda, dağlarda saklanmaya devam ettikçe onlar daha fazla karanlığa gömülüyor bizim onlara ışık olmamız gerekmiyor mu? belki çoktan son kabile geldi bizim çıkmamızı bekliyorlardır.
  0
  kayipunicorn 3 ay önce
  inanmak sevgi anka, inanmadıkça göremezler ki bizleri. nasıl ki bir karınca geziniyorsa yerde, nasıl bir böcek uçuyorsa göklerde öyleyiz biz de. büyük resme olan aşk onları kör eden. oysa küçük şeylerdi dünyayı var eden. yok etmek istedikleri toz, uzaklaştırdıkları böcekler, kıymetini bilmedikleri hava... zevk peşindeler sevgili anka, zevk. zevk almak için para biriktiriyor hatta her şeyi geçtim zevk için kendilerine zarar veriyorlar. bir sigaranın dumanında buluyorlar mutluluğu, bir kadehin son damlasında veya bir toz tanesinde. kan için yalvarırken beyaz odadakiler, kendilerine zarar veriyor karanlıktakiler. iyilik kazanırdı ya her daim? işte kötülük ele geçirdiğinde bütün dünyayı, sonu geldiğinde dünyanın, daha fazla güce ihtiyacımız olacak sevgili anka... belki de bu yüzden bekliyoruzdur, beklememiz gerektiği için bekliyoruzdur...
  0
  parodi 3 ay önce
  söyle bana pegasus dünyanın dört bir tarafına ne için dağıldık biz tekrar bir araya gelmemiz gerekmiyor mu? dostlarımızı bulmak için yola çıkmalıyız pegasus kanatlarımız bile durdukları yerde çürüdüler tekrar kanatlarımızla uçmamız gerekiyor her engele, düşmana karşı birlikte savaşmamız gerekiyor onlar kötülükten mutluluk buluyorlarsa bizim beklemeyi bırakıp iyiliği yayma zamanımız geldi. kaldır artık uyuşuk poponu gidelim. iyiliği yaymak için uyanalım dostlarımızı bulalım. okyanustaki dostlarımızı, çöllerdeki dostlarımızı bulalım artık.

  0
  kayipunicorn 3 ay önce
  senin istediğin gerçekten iyilik yapmak mı yoksa dünyayı fethedip kendi doğru bulduğun düzeni yaymak mı? kendine gel anka! biz geleceği değiştiremeyiz. dünya kaç kere yok oldu sonra kaç kere yenilendi. biz tek gönderilenler değildik ve son da olmayacağız. kendine gel! hades ola niyetinde misin?
  0
  parodi 3 ay önce
  pegasus sen fazla yatmaya alışmışsın kusura bakma ama gerekirse seni öldürüp gene giderim. ben bu kadar yatmaya gelemiyorum. sen kendine gel artık yatmaktan başka bir iş yaptığın yok anca yattın yerde elma yiyorsun. bilmişlik yapıyorsun dünya yok oluyor uyan artık uykudan
  0
  kayipunicorn 3 ay önce
  eğer dünya yok oluyorsa bizim yapabilecek bir şeyimiz yok! eğer olsaydı burada olmazdık. ayağa kalktın diyelim nereye gideceksin anka! kime yardım edeceksin! onlar seni reddettiği için bulunduğun yerdesin. dünyaya artık gidemezsin. sana git denilene dek de orada kalacaksın. kabul etsen bunu olmaz değil mi?
  0
  ghostrider 3 ay önce
  ahh pegasus...
  sen hiç ayın mehtaba bakışına ya da güneşin her gün yeni bir fenalığa uyanışına şahit oldun mu? ben fenalığı ve mehtabı özledim. ne kadar çirkin olsa da bazı şeylerin yokluğu kafamın içinde tahta kurusu gibi dolaşıyor ve her yerimi kemiriyor. ait olduğum yere kızıl gökyüzüne gidip, ayla güneşin sevişmesini izleyeceğim. sende gelirsen batıp çıkmaları izleriz.
  0
  kayipunicorn 3 ay önce
  sevgili ghost, elbette izleyeceğiz turuncu ve morun uyumsuz sandığımız uyumunu... içimize çekeceğiz bulutsuz gökyüzündeki o temiz havayı... sevgili ghost elbette gözlerimizi yeşille, bedenimizi o sıcak masmavi akarsularda dinlendirdiğimiz zaman da gelecek... ama şeytanın yaptığı gibi karışırsak dünyaya daha da çok gecikecek yok oluş... yok ediyorlar kendilerini ve beraberlerinde dünyayı... kara bulutlar altında nasıl izleyeceksin ayı ve güneşi, nasıl alacaksın nefes, nasıl açacaksın gözlerini? o zaman keşke demez miyiz sence? beklemek değil mi kurtuluş, eğer öyle değilse neden kaybolduk biz? neden kimse görmüyor bizi ve neden adımız sadece efsanelerde geçiyor...
  0
  parodi 3 ay önce ~ 3 ay önce
  bu arada ghost erkeksin ama genede sana mitolojiden bir canlı vermek istiyorum. white lady (ghost) - beyaz kadınlar- dames blanches (fransız mitolojisi) (pi: @ghostrider)

  ah ghost'cum benle aynı fikirdesin ama pegasus anlamıyor görmüyor. dünyadaki insanlara biz dur demezsek dünyayı o insanlar yok edecek ondan sonra ne mehtabı görebileceğiz ne de kuzey ışıklarını. her şeyi solduruyor insanlar buna dur dememiz gerekmiyor mu? pegasus sen fazla tembelleşmişsin nerede o eski pegasus boynuzunda insanları ipe dizen sen değilmiydin nooldu. kötülük ve karanlığın yayılmaması için binlerce insanı katlederken. şimdi ise bize karanlığın ve insanların dünyayı yok etmesini beklememizi söylüyorsun yapma bunu. ben daha fazla beklemeyeceğim içim içime sığmıyor gerekirse seni karşıma alırım. yüzyıllardır bekliyoruz neden kurtuluş gerçekleşmiyor pegasus o zaman bizim harekete geçmemiz gerekiyor belki de.
  0
  kayipunicorn 3 ay önce
  sevgili (pi: @ghostrider) ve sevgili anka... görmek istemediğiniz şey yeni atlantikin yok oluşu mu? tanrı dünyayı yeniden yaratacak neden bu endişeniz? son kabileyi kurtardığımızda onların temiz yürekleri ile yeni bir dünya yaratılacak baştan ve yaratılan yeni dünya daha temiz, daha güvenli ve huzurlu olacak...
  0
  adolfbey 3 ay önce
  hee tmm o zaman
 • 0
  ghostrider 3 ay önce
  devam ettirecektimde siz başlamışsıznız ve güzel gidiyor.
  0
  parodi 3 ay önce
  senide dahil edek
  0
  kayipunicorn 3 ay önce
  gel güzel insan hiç problem olmaz. son kişinin altından devam et ;)
 • 0
  umutbaygeldi 3 ay önce
  boş bir senaryo içerisinde bilim kurgu, ve herşey doğaçlama. kimse rolünü taşıyabilir bir endama sahip değil. yeni kurgular ile yeni bir senaryo. belkide yeni bir imkan. herkese bol şans..
  0
  parodi 3 ay önce ~ 3 ay önce
  sen olayı çok yanlış anlamışsın hocam. " kimse rolünü taşıyabilir bir endama sahip değil " bak bu kullandın kelime çok yanlıştır. biz doğaçlama kurgu yapıyoruz tiyatro çekmiyoruz yada kullandığımız karaktere bürünmüyoruz. " boş bir senaryo içerisinde bilim kurgu, ve herşey doğaçlama " burada ne yaşadın acaba merak ediyorum başlık zaten doğaçlama kurgu. senin yaptığın olay hocam başlığa bakmadan yorum yapmak fikrin var evet ama doğru olup olmadığı kuşkulu.

  " yeni kurgular ile yeni bir senaryo. belkide yeni bir imkan. " bu kelimelerine gelecek olursak öncelikle bir kurgu üzerine yazı yazmıyoruz. kurgu üzerine zaten ghost düzenlemiş olduğu yarışmalarda kurgu üzerine yazan kişiler var. doğaçlama bir senaryo sadece bizimki 2 - 3 hatta daha fazla kişinin doğaçlama olarak yazdığı bir senaryoda mantık arıyorsun. yani ne kurgu, ne de senaryo yok herkes kafasındaki ne göre karakterleri çekiyor. bunu yazılardan anlayabilirdin. gelelim " belkide yeni imkan " dedin kısma başlık ve yazdığın yorumla bir alakası olduğunu göremiyorum sadece hoş olduğu için eklenmiş olduğunu düşünüyorum. aksi taktirde ne imkanından bahsediyorsun hocam buraya istediğin zaman girer başlık açar yorum yaparsın. saçma ve gereksiz cümleler ekliyorsunuz bazen yanıtlarınıza.

  he bide bu bir yarışma yada bir etkinlik değil herkese bol şans biraz değil baya baya gereksiz bir cümle.
  0
  umutbaygeldi 2 ay önce
  bu yorumda bahsettiğim cümleleri nasıl kullanmam gerektiğini gayet iyi biliyorum ve ben hiç bir zaman yaşamımla bağdaşmayan bir şeyleri dile veya kelimelere dökmem yazmışsam vardır bir bildiğim. ve bu arada ben yarışma mizacında değilde görüşeceğiz şeklinde bol şans yazdım.

 • yazmak üzerine

  deneme, makale, fıkra gibi konular hakkında yazıların yazıldığı bölümümüzde amaç öğretmeyi ve bilgilendirmeyi gütmektedir.

  192 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ghostrider

  plumerion
 • =>konu dışına çıkılması yasaktır.

  =>paylaşılan yazılar bölümle alakasız ise kaldırılır. 

  =>+18 paylaşımlarda +18 ibaresi işaretlenmelidir.

  =>küfür, hakaret vb. söylemler kesinlikle yasaktır.

  =>yazarlar uzman olduğu veya deneyimi bulunduğu konular hakkında yazılar yazmalıdır.

  =>yazılan yazının mutlaka bir başlığı olmalıdır.