6
karamanın koyunu sonra çıkar oyunu
karaman kalesi osmanlı ordusu tarafından sarıldığı zaman kale içindeki halk canını ve malını kurtarmak endişesine düşer.

bu arada bir sürü sahibi de sürüsünü kurtarmak hazırlığı içindedir. sürünün karaman kalesi’nin dışına açılan karanlık dehlizde yolunu bulabilmesi için keçilerin boynuzlarına yanan meşaleler takar ve bu suretle dışarıya çıkarlar.

kaleyi sarmış bulunan osmanlı askerleri arka tarafta ellerinde meşaleler bulunan bir ordunun kendilerine saldırmak üzere bulunduğunu sanarak kuşatmayı kaldırıp ağırlıklarını bırakarak kaçarlar. bunun bir sürü olduğunu iş işten geçlikten sonra anlarlar ve bu lafı çıkarırlar.
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  neden bu paylaşım aşkı.kardeş yanlış anlama ama paylaşım arttikça paylaşımin kalitesi azaliyor . bu hikaye mağara bilmeyen yoktur herhalde
  1
  magic 1 yıl önce
  ben bilmiyordum sorry. bence o kadar da mağara değil ama
  0
  ibrahimisbilir 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  başlık adı vererek tartışmaya girmek istemiyorum sende görüyorsundur açılan saçma başlıklar var onlara göre bilge içerikli başlıklar açıyorum. sosyal medya veya kendi çapımdaki araştırmalarımdan çıkardığım bilgileri sizlerle paylaşıyorum.
  1-2 saat önce kaldırdığım puiv yazarları yaş ortalaması anketindede katılan 24 kişiden 11'inin 13-18 yaş aralığını seçmesinden dolayı o onbir kişiden en azından yarısının bu lafın hikayesini bilmediğini düşünüyorum.

  bu sözü internette aratan birinin karşısına puiv sitesinde bu başlığın çıkma ihtimaliyle aramıza katılma şansı var.

  sözlüğün 2 yılı yakın bi geçmişe sahip olmasına rağmen genişlememiş bir yazar gurubu yok başlık açan yorum yapan yazarlar hep aynı kişiler.

  bu sözlükte başlık paylaşım yap diye kimse bana para vermiyor :)

  okulumun başlamasıyla bu kadar aktif olamıcam ama yaptığım paylaşımlar bu tarzda olacak.

  fikrin ve sorun için teşekkürler.


 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  108 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ibrahimisbilir

  nesquik
  hukuk582
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...