6
2023'de türkiye
evet sayın puivliler sizce 2023 den sonra türkiye de nasıl değişiklikler bizi bekliyor?
 • 3
  vasiliagayev 1 yıl önce
  100. yılımızda şampiyon oluruz
  0
  gaddarus 1 yıl önce
  :)
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  akp %50 yi aşar gibime geliyor bu ufak değişiklik dışinda baskada birşey olmaz
 • -2
  gaddarus 1 yıl önce
  ben tüm yer altı madenlerimizin işleve geçiceğini ve ekonominin yükseliceğini düşünüyorum (lozan antlaşmasından)
  1
  yepyeni 1 yıl önce
  yanlış bilgi. lozanın süresi yoktur yani 2023 geldiğinde bugün neyse odur. aynı şey madenler içinde geçerli.
  1
  vasiliagayev 1 yıl önce
  aynen aga ayrica zonguldaktan kimsenin haberi yok sanirim karaelmas derler komur madenlerimiz vardir bir suru.veya şu göcuk altinda kalan soma madencileri yeraltindan pamuk seker cikarmiyolardi bu nasil ustunkoru bakis anlamiyorum bu insanlari
  0
  gaddarus 1 yıl önce
  lozanın süresi yoktur ama bu lozan gibi antlaşmaların ömrü 100 yıldır istersen biraz araştır
 • 0
  hukuk582 1 yıl önce
  2023 lozan bitiyo oley
  tipik akpli cümlesi
  akp ile bi bok olmaz
  -1
  gaddarus 1 yıl önce
  yanlış düşünüyorsun bu lozan akp,chp,mhp nin değil tüm ülke için kara bir antlaşma ve bunun bitmesi ülkenin ticari,hukukî ve birçok anlamda serbest kalması anlamına geliyor..
 • 0
  infidel 1 yıl önce
  ıw part ıı
 • 0
  iloveimagine 1 yıl önce
  bor madeni çıkarma planı ortaya konur anca baska birşey beklemiyorum
 • 0
  gaddarus 1 yıl önce
  yav arkadaşlar biraz araştırma yapın bizim memelekette benim gördüğüm 10-15 tane açılmaya hazır altın madeni gördüm ve dağın etrafı tellerle çevrilir askerler,jandarma nöbet tutuyor..lozanın bir maddesine göre türkiye tek başına madenini çıkartamıyor,başka bir ülke yardımı ile çıkartıyor ve payın büyük kısmını o ülke alıyor anlaşma biterse tek başına çıkartabilecek ve tek pay sahibi olucak biraz da olumlu taraftan bakın
 • 1
  cemal_abi 1 yıl önce
  yemek yiyip geliyorum bu başlığa #rez
 • 8
  cemal_abi 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  beyler yemek işi biraz uzadı neyse ben kendi fikirleri sunup yavaşça uzaklaşacağım.
  2023'ü direkt olarak şudur diyemeyiz. bölüm bölüm inceleme lazım.
  7 yıl içinde ne olup ne biteceği bilemeyiz belki durakta bomba patlaması sonucu ölüp gideceğiz tesadüfen yaşıyoruz.
  illa ileriye dönük bakacak olursak;
  türkiye içinde paralel operasyonu adı altında yürütülen pek çok olay var. türkiye içerisinde paralel tarafından yerleştirilmiş kişiler mayıs ayına kadar tamamen temizlenmiş olur en geç haziran. bence böyle bir olay varsa temizlenmesini isterim çünkü ne zaman bir yapılaşma tükenmeye başlasa elinde kaybedecek birşeyi kalmadığı için daha agresif tavır içinde olur. devlet sırları yapılanmalar vs vs derken türkiye'yi diğer dünya ülkeleri karşısında kötü duruma sokabilecek durumlar yaşanabilir. diğer yandan devlet içinde paralel olarak görünen suçlu kalmamasıyla birlikte hükümetin suç atacak kimsesi olmayacaktır.
  paralel temizlendi diyelim devletin iç tehtidi kalmamasıyla beraber dış tehtide yönelmeye başlar. kaldı ki şu an pkknın doğuya inmesi kontrolü direkt olarak türk askerlerine verir. sınırda yapılan çatışmalarda sınır dışına kaçan gruplar sık kaç taktiği ile zarar verirken şimdi kaçabilecekleri yerlerin olabileceğini düşünmüyorum kaçsalar bile en fazla eve sığınırlar sınırı geçebilecek kadar kaçabilecekler mi ?
  doğu olayları 5 - 6 senede hafifletilse (terör bu ülkede bitirilemez çünkü terörü destekleyenler bitmez.) geriye 1-2 senesi kalacak.
  2023 'ün bize kazandıracağı nedir ? madenler, petrol rezervleri,boğaz fiyatlandırması.
  madenlere bakıyoruz;
  özelleştirildi.
  petrol rezervlerine bakıyoruz;
  karadeniz petrolünü ve doğal gazını rusya olduğu gibi vermez bir antlaşma gerektirir (türkiye'nin karadenize olan kıyı oranıyla avantajlı olması gerekir antlaşma kuralları böyledir her zaman. )
  boğaz fiyatlandırmasına bakalım;
  ruslar mutlaka ama mutlaka anlaşma yaparken boğaz geçişlerinden para indirimi isteyecekler ve bir 50 yıllık sözleşme ile bunu garantiye almak isteyeceklerdir. türkiye karşılığında petrol ve doğal gaz rezervlerinden fazla hak talep edecektir(sınır avantajımız bu noktada görmezden gelinip çok gülünç bir paylaşım yapılacaktır)  ya zaten biz petrol çıkartsak biyolojik araba seri üretime başlar.
  bor çıkartsak alternatif roket yakıtı bulunur.  bu söylediklerimin yaşanması için yönetimin sürekli kontrol altında olması gerekir. bu dönemler arası akp hükümetten inerse yerine gelecek hangi parti olursa olsun "akp şu kadar para yedi işte kanıtlar burda" diyebilmek için harcanan parayı hesaplamakla geçireceğinden bu ülke gerilemeye başlar ve bu seferde "recep tayyip erdoğanın yapılanmasını arındırmaya çalışıyoruz" diyerek yine bir sorun ortaya çıkacaktır. bu sefer ülke iç karışıklıktan kırılırken yeni gelecek hükümet ne zaman nereyi kontrol etmesi gerektiğini bilmediğinden ülkenin doğusu teröre, madenleri avrupalılar ve amerikalılara çiklet parasına satılacaktır.


  akpnin yönetim biçimini beğenmesemde durum bu. beni "akpli piç kurusu" gibi söylemlerde ezmeden önce size bir örnek vermek istiyorum.
  devlet üniversitelerinde okul müdürleri düzenli olarak değiştirilir. müdür yeni geldiği okulun sorunlarını çözmeyi bırakın okulun planlamasını zar zor öğreniyor. okulda düzeltilmesi gerekler listesi hep bir sonraki idareciye kalıyor.


  devlet yönetimi sizin düşündüğünüz kadar basit değildir.
  "salalım bordo berelileri dağıtsınlar ülkeleri fetih edelim bomlayalım döner bıçaklarıyla dalalım beyler döner bıçaklarıyla s*kelim belalarını. " diyerek çözülmez. şimdi söz bordo klavyelilerde.
  0
  klikpuv 1 yıl önce
  üşenmedim okudum ve iyi ki okudum. aynı düşünceleri paylaşıyoruz tebrikler.
  0
  cemal_abi 1 yıl önce
  düşüncelerime önem vermen mutlu etti okuduğun için de teşekkürler.
  0
  vejeteryanpirana 1 yıl önce
  arkadaşım görüyorum bu ülkede arkadaşlarının veya dolaştığı ortamda dominant karakterlerin düşünceleriyle çakışmamak adına sosyal medyada insanlar akp liyim demeye korkar olmuş hep özgürlük özgürlük diyorlar asıl akp destekçilerinin özgürlüğünü kısıtlıyorlar böylede iq su düşük gereksiz bir ortam sosyal medya..
  0
  cemal_abi 1 yıl önce
  görüşüm akp ile taban tabana zıt. sırf akpye karşıyım diye kalkıp gerçekleri gizleyecek değilim.
  0
  gaddarus 1 yıl önce
  çoğu düşünceni destekliyorum ve bir kaçı hakkında yorum yapıcam..(bu arada iyi yazmışsın benden de bir +)

  evet maden,petrol,gaz v.b enerji kaynaklarının çoğu özelleştirilmiştir fakat yabancı devlet şirketleriyle yapılan anlaşmaların yarısından fazlası 2023 tarihine kadar gelmeden bitecektir..ayrıcaa türk şirketleri ile olan anlaşmalar biraz daha uzun vadelidir..(araştırmıştım)

  ve seninde dediğin gibi bir hükümetin yerine başka bir hükümet gelince sürekli geçmişi tartışması ve bununla oyalanmasıdır inşallah böyle bir şey olmaz..ispanya örneğine bakacak olursak darbeden sonra gelen hükümet geçmişi tartışmayı yasaklamış ve gözden düşmüş bir devlet yerine şuan avrupanın gözbebeği haline gelmiştir.. birde en büyük isteğim inşallah o yıllara kalmadan eğitim sistemimizi düzeltir ve daha düzgün nesillerle devam ederiz...

  0
  cemal_abi 1 yıl önce
  "evet maden,petrol,gaz v.b enerji kaynaklarının çoğu özelleştirilmiştir fakat yabancı devlet şirketleriyle yapılan anlaşmaların yarısından fazlası 2023 tarihine kadar gelmeden bitecektir..ayrıcaa türk şirketleri ile olan anlaşmalar biraz daha uzun vadelidir..(araştırmıştım)"
  bilgilendirme için teşekkürler.
  ispanya... şu halkını futbol ile uyutan ülkeydi değil ?


  o eğitim sistemi nasıl düzelir bilinmez. zamanıdna köy enstitüleri varmış oradan yetişen kaliteli insanlar varmış(şekip hocamın gururla bahsettiği bir konuydu) onun gibisi lazım bizim ülkeye. hani eğitimi özelliklerine göre değil de her mesleği tanıtıp istediğine devam edebilecen "ne iş olsa yaparım" diyebilecek bir nesil yetiştirirdik(bu arada ne iş olsa gerçekten yapabilecek özellikte insanlar yetişirmiş)
  0
  gaddarus 1 yıl önce
  her ne kadar ülkesini futbolla uyutsa da avrupa arenasında diğer avrupa ülkelerine göre bayağı bir söz hakkı vardır..( bunu bilirim..)

  eğitimde de ise yorumlarına şöyle diye bilirim ülkede yeterli sayıda istihdam olmadığı için insanlar ne iş olsa yaparım diyor mecburiyetten..
  0
  cemal_abi 1 yıl önce
  her işte uzmanlaşmaktan bahsetmiştim aslında. eğitim sistemi çok gevşek olduğu için öğrenme gücümüz düşük kalıyor
  0
  gaddarus 1 yıl önce
  isteksiz,niteliksiz,ahlaksız,küstah ve beceriksiz (çoğunluğu) bir nesil yetişiyor ve onların yetiştireceği nesil nasıl olur bilmem
 • 0
  fenasikerim 1 yıl önce
  devleti yıkalım yerine sinema yapalım
 • 0
  vejeteryanpirana 1 yıl önce
  eskiden yapılan büyük hataları insanlar olarak hala çekiyoruz bir osmanlı torunu var başımızda menderese özala oynanan oyunlar tekrar ediyor fakat bu sefer daha güçlü bir liderimiz var! bu nedenle o güne savaşsız çıkarsak biz erdoğana adam dedik ilerki nesil atam diyecek..
 • 0
  araltiparmakk 1 yıl önce
  pozitif şeyler düşünmek lazım.ne demişler iyi düşün iyi olsun
  birkaç tane de ben yazayım 2023 geldiğinde dönüp kontrol ederim
  1)türk milli takımı uluslararası arenada şampiyon sıfatına kavuşmuştur (umudum euro 2016)
  2)galatasarayın cezası biter ve gerçek bir avrupa takımı olur (bu ancak yönetimde reform ile olur kanaatimce)
  3)terör denen beladan kurtuluruz
  4)ülke içinde huzur sağlanır.hiçbir kesim hiçbir kesimi aşağılamaz, hor görmez, dışlamaz
  5)dolar 2 tl nin altına iner (30.03.16 tarihinde 1 dolar 2,839 tl)
  bayağı temenni oldu bunlar.geleceğe de bir not düştük ilerde dönüp alay mı ederiz bilemem ama iyi düşünelim iyi olsun
 • 0
  8tga7cmind 1 yıl önce
  lozan bitmez ama isterseniz anlaşmayı delebilirsiniz.
  bir çok ülke deldi zaten.
  delmek sıkıntı değil deldikten sonra kimin kuyruğuna basacağınız önemli


 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  313 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  magic

  banabubade
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...