nba 2017 mvp si sizce kim olur

anketimiz sonlanmıştır. teşekkür ederiz.

 • 0
  sewo 13.2.2017 21:28
  mvp 3 ayrılır.

  1. allstar'ın en değerli oyuncusu.
  2. normal sezonun (81-82) maçta en çok sayı atan oyuncu.
  3. nba şampiyonu olan takımın, son maçta en çok katkı veren oyuncusu.

  ona göre sen hangisinden bahsediyorsun. onu söyle öyle yorum yapalım.
  1
  gmd 13.2.2017 21:41
  all star ztn şov amaçlı çok ciddiye almamalıyız bence normal sezonda en çok sayı atan oyuncu da mvp olucak diye bir kesinlik yok sayı kralı olur ztn all star dan sonra play off daki mvp ödülü gelio ve bence en önemli mvp ödülü bu çünkü o zmn a kadar yaptıkları ile ödül veriliyor 3. dediğine de finaller mvpsi şimdi son kısımla da değerlendirmek yanlis bence uzun oldu ama olsundu 😂😂😂 play off lari kastettim
  1
  sewo 13.2.2017 23:03 ~ 23:07
  maalesef seçkin yanlış bilgi.

  nba gönül vermiş birisi olarak sana biraz anlatayım.
  1.all star şpv amaçlı değildir. türkiye'de böyle bir kanı var sadece savunma yapmak ve faul almak yasaktır. '' eee savunma yapmak yasak.'' nasıl yani dokunmak ve savunmak yasak olunca şov mu oluyor. nba de şov yapmak yasaktır. şov yapan takım kovulur, ibaresi vardır. bilhassa harlem isminde güzide bir takımı zamanında ihraç etmişlerdi.
  yani birde şöyle düşünmek lazım. kevin love, lebron james, kevin durent, harden, curry...vb. adımlama adımını atmışsa ve atışa geçmişse durdurmazsın. lakin all starda hedef en kusursuz şekilde hücüm etmek yani rakibi bozarak oynanır ve en iyi taktiği yapan koç kazanır.

  2. normal sezonda en çok sayı atan oyuncu alcak diye bir şey yok ne demek. mvp lik kuralı bu dostum. normal sezonda en çok sayıyı atan mvp olur. sayı krali diye bir şey yok '' kral kelimesi nba yok neden olduğunu anlatcam birazdan''

  3. asıl en önemli olan son maçın en çok sayı atan oyuncusudur. ona ekstra olarak majesteleri yüzü verilir. asıl herkesin gönlünde yatan yüzük budur.

  şimdi krallık neden yok nba ona geleyim.

  bill russell
  wilt chamberlain
  larry bird

  bu isimlere kral denir. aslında king denmez ancak majesty denilir.

  micheal jordan majesteleri değil miydi? hayır değildir. sadece 1990 lardan sonra ortaya çıkmış ve sosyal ağların ve televizyonun en geliştiği zamana denk geldiği için efsane bir popülerlik kazanmıştır. böylece halk o kazanmadığı halde majesteleri ünvanın vermiştir. spor medyası ise kırdığı rekorlar hatırına buna ses çıkarmamış ve benimsenmiştir.

  peki majesteleri ünvanı kime verilir. 3 yıl arka arkaya mvp olana verilir. '' normal sezonda en çok sayı atan oyuncuya ''

  çünkü o zamanlar nba şampiyonu olan takımın en çok katkı veren oyuncusu denlinen bir ünvan yoktu 2000 lerden sonra basladı. neden başladığına gelirsek, bir fikrim yok ancak artık nba kimsenin 3 yıl arka arkaya kazancağını düşünülmediği için olabilir bir ithaf yüzüğü.

  bu arada majesteleri ünvanına gelirsek yanlış bilmiyorsam bir gelenek ve o geleneğe göre sadece majesteleri ''dream team'' formasını milli takımına giydirebilir ve bu giydirme olayı micheal jordan yapabilmesi için verildiğini düşünüyorum. çünkü halk dream team görmeyeli çok uzun yıllar olmuştu bunu baya baskıyla istediler. lakin gene gelenekler izin vermedi ve larry bird bir sefer mahsus milli takımdan istifa ettiği halde çağırıldı ve dream team formasını raftan çıkarıp amerika giydi.