18

vaktiyle bir 'atsız' varmış

"ilk düşünеcеğimiz şеy: türkiyе’dе türk kültürü’nü hаkim kılmаk, yаbаncı tеsirlеri silkip аtmаktır."

- hüseyin nihal atsız

hüseyin nihal atsız'ın 114. doğum günü kutlu olsun.

"yüksek tepelere kartal da çıkar, bazen yılan da çıkar ama kartal yükselerek, yılan sürünerek çıkar." (sevdiğim sözlerinden biridir.)
 • 0
  ofsaytsizburak 2 ay önce
  ruh adam kitabını saymazsak eserlerinin vasat olduğunu söyleyebiliriz. ayrıca düşüncelerini doğru bulmuyorum. bir türk evladı milliyetçi olacaksa eğer,atsız gibi ülkücüler gibi kafatasçı değil,atatürk tarzı milliyetçi olmalıdır. bu da kemalizm oluyor zaten. sağ sol,din,ırk gözetmeden tek bir vatan altında toplanmalı,birlik beraberliği savunmalı. tek bir gaye için olmalı bu da akıl ve ilimin ışığında türkiye cumhuriyetini emperyalistlerden korumak ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak. milliyetçilikten çok ulusalcılık,vatanperverlik daha doğru oluyor yani. ülkücüler damlamadan belirteyim dedim.
  2
  gaddarus 2 ay önce
  bozkurtlar ve bozkurtlar diriliyor benim favorim
  2
  unnamed 2 ay önce
  sana katılıyorum. ama türk olduğum için türk kültürünü ve türkleri daha fazla severim. bu demek değildir ki kürtleri sevmiyorum. diğer ırklara karşı nötrüm. ama tanrı türkü korusun diyorum. biz türküz ve bunun farkına varmalıyız. severim atsızı. varolsun.
  1
  karakartal1903 2 ay önce
  vasat ortalama demektir

  www.tdk.gov.tr/index.php
  1
  ofsaytsizburak 2 ay önce
  evet bilerek söyledim. kötü bir edebiyatçı kesinlikle değildi.
 • 4
  my7 2 ay önce
  🇹🇷🇹🇷🇹🇷varolsun🇹🇷🇹🇷🇹🇷
 • 2
  sjense 2 ay önce
  ne güzel cümledir... vaktiyle bir atsız varmış..
 • 1
  tesla52 2 ay önce
  kişileri değil fikirleri eleştireyim. müslüman olan birinün türkçü veya ırkçı olması kendisiyle çelişir ki, adem ve havvadan dolayı ırkları dahi reddetmesi gerekir öncelikle, ayrıca kimse kafatasını ölçtürmedi yani daha anne babanızın bile gerçek anne babanız olduğuna emin olmadan binlerce yıl geriye gidip burdan geliyorum demek ve bunu ısrarla savunmak ne kadar gülünç, en komik tarafı ise kimsenin kendi ırkını seçemiyo olması, insanın kendi seçiminin ve kendi başarısının sonucuyla gurur duyması ve övünmesi gerekir. modernizmin ve bizim, birbirimize koyduğumuz isimlerle kavga ediyoruz başka bişe değil. elbet birgün insanlık kazanacak.
 • -2
  karaatli 2 ay önce
  gördüğüm en barbar ve en bağnaz kafa ve ideoloji.fazlasina gerek yok sanırım açıkça ırkçı olduğunu beyan etmiş ve ırkçı değilseniz türk ırkının dusmanisiniz demiş bir kişidir kendisi.ayni zamanda ıstiklal harbini beraber kazandığımız çerkez etheme,ıstanbul daki itilaf devletlerinin silah deposundan vurgunlar ile silah kaçıran lazlar düşmanimiz demiştir.siyaset ve diplomasiden bir ülkenin nasıl yonetilebileveginden habersizdir.soguk savaş yıllarında hem sscb hem abd ye hem çine düşmanca bir tavır sergilenmesi gerektiğini söylemiştir ki bu kesinlikle surrealdir
 • -3
  aramiss 2 ay önce
  unutuldu olum böyle adamlar olması gerektiği gibi. izinden giden olmasın zaten asdgdxz
dün
 • tarihte bugün

  Tarihte bugün ne oldu?

  16 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  tombalaci
  keyiftuccari

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.

  • paylaşacağınız içeriklerde tarihin yanı sıra bilgi de olmalıdır.
  • yazı olarak paylaşılırsa daha verimli olacaktır.
  • başlık seçimine özen gösterin. eklediğiniz tarihin yanına "tarihte bugün" diye eklemeler yapmayın.