10
facebookta aşırı tepki toplayan yazımı sizlerle de paylaşayım
öğretmenlik adına hiçbir şey bilmeyen amortiden öğretmen olmuş insanlardan bir şeyler öğrenmeye çalışmak ne acı ... ve bu şekilde öğretmen olduğunu kendisi de bildiği halde her türlü hava ve cakasıyla öğrenciyi ezmeye çalışan ama zeka seviyesinin sürekli gerilediği örümcek bir zihniyete dönüşmüş beyinleriyle senelerdir aynı branşın tek kelimesinin tam anlamıyla hiçbir yerini bilmeyen buna rağmen ısrarla onu bunu hor görme çabası içerisinde ve ölene kadar mesleği yerlebir edesiye emekli olmamakta ısrarcı hem dersine girdiği öğrencinin hem devletin hemde atanamayan binlerce gencecik taptaze ve öğretme arzusuyla dolu insanların hakkına giren öğretmenlerimiz. anlamsız siyasi görüşleriniz ve daha kendi uygulayamadığınız hayat felsefeleriniz inanın bizi hiç ilgilendirmiyor . katıldığınız ,yaptığınız hiçbir topluluk hiçbir etkinlikte bizi ilgilendirmiyor .bize bir şeyler katmaktan çok bir şeyler sömürüyorsanız ve sanki sürekli allahın bir lütfuymuş gibi davranan bir öğretmenseniz üzgünüm siz olmamışsınız .ve yine çok üzgünüm ki bu yaşa kadar olmadıysa bundan sonrası malum .yazık varlığınızın tükettiği oksijene .ve bir öğrenciyi aşağılamayı büyüklük sanan rezil öğretmenlere yazık .atatürkçü geçinip sabahtan akşama kadar okulda vakit değerlendirmeye gelenlere ve oturduğu yerden her dakika ülkeyi kurtarma potansiyeline sahip üstün güçlere yazık .dinden bahsedip etrafındaki tüm olayları göz ardı edip kendine müslümanlara .tek tek bunların herbirinden utanıyorum . şahsım elbette şuan bir hiç .belki bu sözler haddim değil belki sadece onyedi yaşındayım ama emin olun derste uyuyanınıda gördüm hayatı öğretmek olanıda fedakarınıda gördüm cefakarınıda .en rezilinden en türküne kadarını ... ne öğretmenler gelip geçti ömrünüzden değil mi ? kime neler söylüyorsunuz ?? nasıl anıyorsunuz ??
türk evladını bitiren bu yukarıda bahsettiğim vasıfızlardır . türkü mahvedecek olanda yüceltecek olanda öğretmenlerdir .ben ne öğrendiysem de okulda neyi öğrenemediysemde okuldadır. kimse kimseye müfredat böyle safsatası yapmasın lütfen .ve kimse bana gelipte canını dişine takmış tek amacı karşışındakine bir şeyler katmak olan insanlarla bu vasıfsızları bir tutmasın .
ve lütfen bu yazıyı gerçek öğretmenlerim üzerine alınmasın . benim sözüm sadece vasıfsızlaradır . küçük kardeşimin öğretmeninedir . bana senelerce dersime girmesine rağmen tek kelime katamamışlaradır . dersi öğrenciye anlattırıp yazılıda düşük not vermeyi öğretmenlik sananadır .ne yapsamda bugünde derste oturup oturup gitsem diyenedir . hakkım asla helal değil vasıfsızlara . ve varlığım son zerresine kadar kölesi olsun bu toprakların vefakar ve cefakar öğretmenlerine . ve rabbim korusun hepimizi böyle vasıfsız olmaktan .al maaşı dönsün dünya tavrından .
ve hiç ölmesin benim güzel memleketimin hakikatli öğretmenleri
güzel insanları .
 • -10
  babates 1 yıl önce
  özet geç
 • 1
  80kiloysa79udassak 1 yıl önce
  çok güzel yazı +1 ama sanki ben seni tanıyorum :) en azından bu yazıyı yazanı tanıyorum
  0
  heylano 1 yıl önce
  ahahah 80ciğim oraları çok karıştırmasak :))
  1
  80kiloysa79udassak 1 yıl önce
  tamam tamam sustum çıkarmıyorum sesimi
 • 1
  kullanici 1 yıl önce
  geçenlerde öğretmen olan amcam ve 2 tane okulun müdürü ile oturup sohbet ettik biraz. öğretmenlerinin neler yaptıklarını gayet iyi biliyor adamlar. kimisi derste yatıyormuş kimisi telefonuyla uğraşıp duruyormuş. okulların başarısı da düşükmüş. yani maalesef öğretmenliği hakkıyla yapan, kendisini öğretmenliğe, öğretmeye adayan hoca sayısı az. insan çoluğu çocuğu olunca nerede okutacağım diye düşünmüyor değil.
  1
  heylano 1 yıl önce
  bunların hepsine rağmen çok fazla cefakarlarıda var ama işte hepsinin bir arada bulunduğu yeryüzünde kalmadı sanırım.bu nesil her şeye rağmen iyi yetişiyor sanki
  0
  kullanici 1 yıl önce
  tabiki işini hakkıyla yapan da çok. inşallah yeni nesiller bizlerden daha iyi yerlere gelecekler.
  1
  heylano 1 yıl önce
  biz daha iyi çalıştıkça olucak inanıyorum
 • 1
  serious 1 yıl önce
  o kadar güzel yazmışsın ki sonuna kadar okudum helal olsun
  2
  heylano 1 yıl önce
  teşekkürler .ne yazıkki bazı hocalarım bu yazıyı hadsiz ve bayağı bulmuştu keşke onlardan da böyle yorumlar duyabilseydim
 • 2
  keyiftuccari 1 yıl önce
  keyiftuccari tarafından 1 yıl önce düzenlenmiştir.
  3
  heylano 1 yıl önce
  bu senaryoyu hepimiz defalarca izledik ama bazılarımız hiç alınmıyor özenmiyor işte bu yazıyı direk nerdeyse sadece adını eksik ettiğim öğretmenler dahi alınmadı insanlar iyice aldırış etmez olmuş
 • 0
  eltac 1 yıl önce
  8. sınıfımın ilk haftası türkçe öğretmenim dedi sınıfın çöpü dedi. tüm okul güldü o okula bir daha gidemedim, gitmedim. aylin yaşar veya kaşar emin değilim 1 cümlesi tüm okul sevgimi bitirdi. geçende yolda gördü beni sırıttı ters ters. bakıyorumda bir yol olamamışın dedi. haklıydı olamamıştım .
  1
  heylano 1 yıl önce
  işte tam olarak ona asıl senden bir halt olmadı ve sen bu geçici hayattan hiçbir umudu olmamış vasıfsız olarak gideceksin demek için harekete geçmelisin farkına varman gerekiyor sadece potansiyelinin
  0
  eltac 1 yıl önce
  ne potansiyeli tüm özgüvenimi kaybettim o orospunun yüzünden
  0
  heylano 1 yıl önce
  kendi elinle güldürmüşsün düşmanı yazık olmuş gerçekten
 • 0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  subliminale bak insan hem müslüman hem atatürkçü olamaz demi iki ayrı çatışan kavramlar bunlar
  0
  heylano 1 yıl önce
  farklı bir yorum olmasına rağmen aşırı yanlış bence atatürkçü olmak müslümanlıkla çatışmaz aynı zamanda müslümanlığı atatürkçülüğün karşısında görenler yüzünden her gün analar ağlar mehmetler tek tek ebediyete yol alır. ne kadar acı gün varsa müslümanlığı saptırıp atayı anlayıp dinlemediğimizden yaşanır.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  lan nesi yanlış iğnelemeyi de anlamayıp benim fikrimi bana satıyon bide eksiliyon daha da yazmış bi paragraf
  -1
  heylano 1 yıl önce
  çok özür diliyorum bu aralar gerçekten hiçbir şeyden anlamaz bir insan oldum ve bu konu gerçekten beni hiddetlendirdiği için bir anda parladım kusura bakma
 • 1
  tswayne 1 yıl önce
  öğretmenler; öğrenciyi ezen, kendisini bir şey sanan, iki paralık aklı ile sadece bulunduğu mevkiiden öğrencileri ezmeye çalışan, üstünlük kuran birer zımbırtıdır.

  okul hayatım boyunca asla öğretmenlik mesleğini benimsemedim, (ülkemiz için) onlar benim gözümde bir inşaat işçisi ya da bir çiftçiden daha aşağı pozisyondadırlar.(istisnalar hariç(hakkıyla görevini yerine getiren öğretmenler hariç))

  haberlerde görüyoruz "şu ülke de şu öğrenci öğretmenini dövdü."

  bu haberler bi 10 yıl önce olsa öğretmen haklıydı diyebilirdim ancak şimdi baktığım da öğrencilerin haklı olduğunu görüyorum ki hiç bir öğrenci iyi-görevini layığıyla yerine getiren öğrenci dostu öğretmene el kaldırmaz onu terslemez.

  yani devir değişti kelimesi sadece gençler değil tüm alan-yaş-pozisyon sınıfında yaşanan değişimdir.

  ne mutlu şimdi ki öğrencilere....

  sonuna kadar sana hak veriyorum kardeşim.
  tswayne tarafından 1 yıl önce düzenlenmiştir.
  1
  heylano 1 yıl önce
  öyle öğretmenler var ki hala önünde saygıyla eğilebileceğiniz ağzından çıkan her kelimeden bir şeyler öğreneceğimiz ama bunlar gerçekten azınlık olarak kaldı artık ama hiçbir şey bir insanın bir insanı dövmek yoluyla terbiye etmesini gerektirmez bence öğretmenin öğrenciyi dövmesi yeterince korkunçken öğrencinin öğretmeni dövmesi daha feci bir halde olunduğunu gösterir, oluşan otorite boşluğunu ve saygınlığın yitirilişini gösterirki buda öğretmende bulunması gereken özelliklerin başıdır yazık arada kaybolan yitirilen yüce türklere
 • 0
  yepyeni 1 yıl önce
  iyi öğretmen çoğu zaman iyi öğrenci demektir. yazın buda benim söz.
  0
  heylano 1 yıl önce
  aynen öyledir iyi öğretmenlerle karşılaşırız umarım


 • karışık

  Karışık

  26 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...