haydut devlet amerika’nın ‘yaptırım yasası’ özeti: benim dediğim olacak!

  9
  systemfailed 14.7.2019 02:40
  türkiye'nin rusya'dan aldığı s-400 hava savunma sistemlerinin teslimatı başladı. abd uzun süredir bu sistemlerin alınması durumunda ankara'ya yönelik yaptırımların devreye sokulacağı belirtiliyordu.

  caatsa olarak adlandırılan yaptırımlar neleri kapsıyor, uygulanabilecek yaptırımlar konusunda başkan donald trump nasıl bir rol üstlenebilir?

  abd, türkiye'ye nasıl yaptırım uygulayabilir?

  türkiye'nin rusya ile yaptığı s-400 anlaşmasının, abd kongresi'nin ağustos 2017'de çıkardığı abd'nin hasımlarıyla yaptırımlar yoluyla mücadele etme yasası (caatsa) kapsamına girdiği ifade edildi.

  kongre'nin önceki açıklamalarında, türkiye'nin rusya'dan s-400 satın almasının caatsa'nın 231'inci maddesini ihlal edeceği ve yaptırımların gündeme gelmesi gerektiği belirtilmişti.

  bu madde, rusya'nın istihbarat veya savunma sektörleri ile alışveriş yapan kişi veya kurumlara yönelik yaptırım uygulanmasını öngörüyor.
 • 3
  lazcoder 14.7.2019 10:21
  hem rusya'dan korkuyorlar hemde tek başına ekonomiyi yöneten olursa böyle olur. çin bir an önce abd yi geçip iki tokat atmalı. rusya ekonomisi yetişmez, en yakın çin var.
  0
  everest 15.7.2019 02:13
  amerika 2 sene çinden ürün almazsa, çin diye bir şey kalmaz dünyada. her şeyi ona entegre. ürün almamayı geçtim, 3-5 ambargo yeter. tüm dünya birleşse, belki o zaman iki tokat atılabilir sam amcaya.
dün
 • gündem

  gündemi yakalayan ilgi çekici ve sıcak başlıkların eklenmesi gereken bölüm.