bu, burada dursun

  12
  sjense 27.9.2019 00:36 ~ 00:39
  içimde garip bir his var.

  hayatım boyunca hissetmediğim bir his, tarifi yok aslında. bunu nasıl anlatırım bilemiyorum. ne yaparım onuda bilmiyorum. sadece bu dünyadan olmayan hisler gibi sanki,

  hayatının gözünün önünden film şeridi gibi geçmesi efsanesi vardır ya dostlar, tam olarak öyle birşey değil aslında.

  lakin, son zamanlarda geçmişe gidip dönemediğim, an ve an bugünlere geldiğim, ötesine gidemediğim çok oluyor. hani insan bazen ilerisini hayal edemez ya, onun derin olduğu bir dönemdeyim. garip bir hüzün ve burukluk var içimde.

  kısacık ömrümde başardıklarım başaramadıklarımın yanına dahi yaklaşmamış gibi hissediyorum.

  aslında çok garip.

  çok az insan tanıdım ben ya. yani hiç böyle yapmak istediklerimi yapamadım. gitmek istediğim birçok yere gidemedim. bir çok şeyi başaramadım. en son ciddi anlamda güzel ve temiz bir insana ne zaman dokundum hatırlamıyorum. hep erteledim birşeyleri. hiç veda etme fırsatım olmayan insanlar oldu. çok kavga ettim insanlar ile. çok kalp kırdım.

  şaşkınlık var üzerimde biraz. böyle olmadı gibi sanki. böyle ne bileyim, hiçbir şey yapamadım ki,

  muhakkak allahın adaleti ve onun işleri sorgulanamaz. ama ben bir tartıya koyduğumda kendimde, çok ağır basan bir günahkar tarafım var. bunun için af dileyecek yüzüm var mı onu bilmiyorum. ama o affedicidir. muhakkak merhamet ve sonsuz kudret sahibidir. bir evladına sırtına dönmeyecek kadar büyük ve yücedir. seninle geldik seninle gideceğiz. göklerin ve bütün kainatın sahibi olan, her zerremin yaratıcısı olan sen,

  biliyorum, biliyorum..

  böyle olmasına hiç gerek yoktu. bu konuma düşmeme gerek yoktu. lisenin ilk günü konuşma yapan müdür gibiydin. seni sadece dinledik, oflayarak, sussada içeri geçsek diye. hiç haklı olabileceğini düşünmedik. umursamadık. ta ki bir nokta oluyor insana geliyor,

  havanın kokusu değişiyor.
  diyaloglar saçma geliyor.
  dönen şeyler tuhaflaşıyor.
  yediğin ve içtiğin şeyler boş geliyor.
  sürekli sesler duyuyorsun,
  herşey tuhaflaşıyor.

  insan kalbi ve beyni güçlü hislere sahiptir demiş bilim insanları, bazı insanlar bazı şeyleri daha baskın hissederlermiş. bazı insanlar hiç oralı olamazmış bazı şeylere aniden yakalanırmış.

  burası benim sahnem. ve bu satır sütunu benim mikrafonum ise, ki ben bunu daha önce hayatımda olan herkesin duyduğunu varsaymak istiyorum çünkü böyle düşününce bir nebze olsun ruhum huzur buluyor.

  seslenmek istiyorum,

  hayatında daha önce olduğum, şuanda olduğum, ve hiç olmadığım kim varsa,

  özür dilerim. bilseydim öyle davranmazdım.
  ve rica ederim. yine olsa yine yapardım.

  ve son birşey,

  hayat gerçekten kısa birgün öleceğiz. unutmayın. ve allah, yar ve yardımcınız olsun 😊

  - 27.09.19 - 00.35 - cuma
 • 1
  hedap 27.9.2019 00:49
  abi noluyor ya herkeste bir ölüm kalım meselesi bugün. az önce bı eski sevgilim de durduk yere mesaj atti ölümlü dünya dikkat et kendine diye.
  bu gece hep beraber gidicez herhalde. uyku da tutmuyor aksi gibi:)
  1
  sjense 27.9.2019 00:54
  dünyamız başımıza yıkılacak hedap. hissediyorum. hiç olmadığım kadar hemde.
  1
  hedap 27.9.2019 00:56
  bu gece için mi diyorsun?
  1
  sjense 27.9.2019 01:07 ~ 01:08
  bilmiyorum. sadece, ne bileyim aga ya, tamam biliyorum çok saçma gelecek belki ama, burnuma kan kokusu geliyor. gerçekten kan kokuyor sanki etraf, ne bileyim. cidden tuhaf hissediyorum. sanki yolunda gitmeyen şeyler var gibi geliyor. fırtına öncesi sessizlik gibi etraf çok sessiz geliyor.
  2
  ofsaytsizburak 27.9.2019 08:56
  aman hocam gözünü seveyim tuhaf hissetme. dünkü depremleri hissetmesem de oluşan atmosfer ve deprem gerçeği kadar bir şey beni gergin yapmamıştı bu kadar.
  herhangi bir yapısal zarar olmamasına rağmen trafik felç oldu,insanlar ne yapacaklarını bilmeden küçük alanlarda toplandılar,kimsede deprem çantası yoktu ve en rezaleti de gsm operatörleri çöktü. diğerleri düzeltti sonra en azından ama türk telekom depremden kaç saat sonra bile hizmet veremedi.
  cidden hiç hazır değiliz. ve uzmanların söylediğine göre bu depremler büyük depremi öne çekti.
  0
  sjense 27.9.2019 12:05
  o kadar haklısın ki.
  1
  hedap 27.9.2019 12:19
  yolunda giden şeyler var mı ki sanki. yılında gitmeyen şeyler olduğu zaman değil de yolunda giden şeyler olduğu zaman şaşırıyorum ben:)
  2
  etiam 27.9.2019 01:55
  titredik, gönül yaylarımız da titredi
  1
  sjense 27.9.2019 03:26
  ne cevap vereyim inan bilemedim. eyvallah.
 • 1
  panzehirr 27.9.2019 21:13
  emre, olm alta özet geçersen bu kafayla bu platforma girenler de daha rahat anlayabilir seni.. diye düşünüyorum. hadi artık kendini topla!
  1
  alkoritmaaa 27.9.2019 22:17
  ha yaşa
  1
  sjense 2.10.2019 23:33
  bu arada, bana emre diye seslenmen hoşuma gitti puvo. teşekkür ederim, gerçekten.