15

puiverion [bölüm-5] [iyilik için kötülük]

Bölüm-1: https://www.puiv.com/i/PBZ88O1F
Bölüm-2: https://www.puiv.com/i/191PLGUZ
Bölüm-3: https://www.puiv.com/i/27GURJZW
Bölüm-4: https://www.puiv.com/i/OLYPC5X7

Son erzaklarını da tükettiklerinde , ren'in kaşları hala çatıklardı. İkisi de akılalmaz yeteneklere sahip olmalarına rağmen beş parasızlardı. Beyazlar içindeki kız sonbahar mevsimindeki bu uzun koşuşturmanın ardından pek de iyi bir durumda değildi sabah uyandığında ateşi vardı ve öksürüyordu, haftalardır her gece buz gibi geçiyordu yine de ren'in yaralarını sararken hiç de umutsuz görünmüyordu. Rencrow Durum değerlendirmesi yaptı. İnsanların ülkesi olan vanar'da asla güvende olmayacaklardı. Ro'kların krallığı olan mit-doren ihtimal dahilinde bile değildi. Belki de anamaki... Ancak o kadar uzun yolu gitmek aylarını alırdı. Henüz acıkmamıştı, yıllar süren zorlu eğitimi sayesinde ekstrem şartlara alışkındı. Lunaria'nın acıksa da bunu kendine belli etmeyeceğini biliyordu. Beyazlar içindeki kızın güzelliğine hayrandı, bugüne kadar asla birine aşık olabileceğine ihtimal vermezdi. Rencrow, aşık olmayı bir zaaf olarak görüyordu. Yine de Lunaria için gözünü bile kırpmadan canını vermeye hazırdı. Peki ya kendisine bir şey olursa, beyazlar içindeki saf kız, onsuz hayatta kalamazdı, muhtemelen taraflardan birinin emellerine alet olmak amacıyla konuşana kadar ona işkence edeceklerdi.

Bütün bunları düşünmek bile yumruklarını sıkmasına neden oldu, gözleri eskisinden de çatıktı. Bir anda sıktığı elinin üzerinde kızın pamuk gibi elini hissetti. "Merak etme" dedi beyazlar içindeki kız. "Ben iyiyim." ren başını silkeledi. Lunaria, yaralarını geçici olarak sarmıştı. Bir günahkar olmasaydı bu yaralar onda hayati hasarlara yol açabilirdi. Ellerindeki son para ile önlerindeki kasaba'da bir handa kalmaya karar vermişti ren, bunun ne kadar tehlikeli olduğunun farkındaydı, ancak çaktırmadan öksürmek için kendini zorlayan lunaria'nın sıcak bir yemeğe ve yatağa ihtiyacı vardı. Yine de bu riski almalı mıydı? Hanlarda haberciler kol geziyordu. Para karşılığında annelerini bile satabilirdi bu yeraltı ucubeleri.

Sessizliği bozan, lunaria'nın öksürmemek için kendini zorlaması sonucu aralıksız birkaç saniye öksürmesiyle bozuldu. Soluk beyaz teni, sanki daha da solmuştu, rencrow daha da endişelendi. Çaresiz olmak onu delirtmek üzereydi. Eğer yalnız başına olsaydı, kimseye görünme'den anamaki'ye kadar yol alabilirdi. Avlanarak ve toplayarak açlığını giderebilirdi. Hızlı koşardı, iz bırakmazdı, kolay kolay yorulmazdı ve en önemlisi, günahkar'ın amblemini çizdiğinden beri uykuya bir daha asla ihtiyacı olmamasıydı. Ancak yalnız değildi, başını sallayarak bu düşünceyi anında unuttu. Bu esnada öksürmekten nefes nefese kalan beyazlar içindeki kızın kurduğu cümleyle, gözleri ardına dek açıldı.

"Öldür beni, ren..."


~~~~~
Kimlik değiştirme konusunda fazlasıyla iyi olduğunu, gittiği hanlarda kendini sıradan, güzel bir kadından fazlası olarak görmeyen yolcular sayesinde pekiştirmişti kraliçe beatrice. Komutan kurt zaten başlı başına iri yarı bir tüccarı andırıyordu. Para konusunda en ufak bir sorunları olmadığından at arabaları ve hanlar aracılığıyla kâhin'in en son görüldüğü yere yakın olan bu kasabaya varabilmişlerdi.
"Kızı ele geçirirsek ne yaparsınız?" komutan kurtun burada olma sebebi, kızı ele geçirmekten çok kraliçeyi korumaktı. Gerçi, beatrice kılıcı ondan daha iyi kullanıyor bile olabilirdi. Her ne kadar biraz kibirli ve asi de olsa, onu yalnız bırakmamayı tercih etmişti. "Belki bir kaç yaratık keser, kafamı dağitırım , daha ne olsun" demişti gelmeden önce.

"Hiçbir fikrim yok" dedi beatrice. Kız ona kendi ve puiverion'un geleceği hakkında bilgi vermeyi reddederse ne yapacaktı? Kraliçe olarak, genç bir kıza işkence edebilecek miydi?" vicdanını rahatsız eden bu düşünceden bir an önce kurtulmak istedi. "Bir hana gidelim" dedi, komutan kurt'a dönerek. "Emriniz olur efenim" komutan kurt'un cevabı resmiyetten uzak samimi bir cevaptı. Beatrice yürürken aklında hala o soru vardı.

"Kahin kızın da kendi problemleri var mıydı acaba?"

~~~~~
Akademisyen madoka, ne idüğü belirsiz, tehlikeli görünümlü ancak tanıyınca öyle olmadıklarını düşündüğü iki garip adamla birlikte yola çıktığına inanamıyordu. Profesör 8bit, oschemat veya gözlüklü döndüğünde ona epey kızacaklardı. Yine de elinde koca bir araştırma yazısıyla dönmeyi hedefliyordu. Ne yapıp edip, kahin kızın sırrını çözmeliydi. Suikastçi darkier başta ona pek sıcak davranmasa da, adam'ın onun kahin'in yerini kendi başına nasıl tespit ettiğini anlatması fikrini az da olsa değiştierebilmişti. Kumarbazın neden kahinin peşinde olduğu hakkında bir fikri yoktu, ancak amacı her ne ise bu yolda epey tecrübeli olduğu belliydi. Madoka'ya gelince ondan endişe duymasına gerek olmadığına kanaat getirdi. Aklı bir karış havada olan akademisyen, macera arıyordu, ayak bağı olmamasını umarken aynı anda kahini ele geçirdiğinde ne yapacağını düşünüyordu. Onu suikastçiler tarikatı olan kızılkara'ya ulaştırmayı planlıyordu. Suikastçi yeminlerinin masumlara zarar vermeyi yasaklamasına rağmen, suçsuz bir genç kızı neden alıkoyması istendiğini anlayamamıştı. Aslında çok iyi anlıyordu, herkes gibi tarikat da kızın yetenegini kendi emelleri için kullanmayı arzuluyordu.

"Lanet olsun" diye mırıldandı kendi kendine.


~~~~
Hiçliğin kara yaratığı, normal insanların anlayamayacağı bir dilde, yankılanan sesiyle gaddarus'un kulağına fısıldıyordu. Anlatması bittiğinde, yeraltının lordu eliyle uzaklaşmasını işaret etti ve yaratığın ayrılmasıyla kendi kendine konuşmaya başladı. "Demek ki o kadar da uzakta değil."
Gaddarus ayağa kalkarak kalın uçlu mızrağını eline aldı. "Zaten oturmaktan çok sıkılmıştım" kızı bizzat kendi elleriyle yakalayacaktı. Kızın gücünden çok, diğerlerinin ele geçirmemesini istiyordu. Zaten gelecek veya geçmişten nefret ediyordu. Onu bu hale getiren de zaten günahkarın amblemiydi. Sevdiklerini korumak için bunu yapmak zorunda kalmıştı, ancak sırtından vurulduğunda insanların lanetli bir ırk olduğuna inanmıştı. Derin bir nefes verirken burnundan kara dumanlar çıkıyordu. Artık yola koyulma zamanı gelmişti.
~~~~~

Kurtların hanımı, korucu hedap ile birlikte geceyi en yakın handa geçirmek zorunda kalmışlardı. Onlar da aynı beatrice ve komutan kurt gibi kimlik değiştirmek için kukuletalı pelerin kullanıyorlardı. On kurt onun çıkarları uğruna telef olmuştu. Artık kendini eskisi gibi hissetmiyordu, kendinden nefret etmeye başlıyordu. Usta korucu hedap bile, onun bu olaydan bu kadar çok etkileneceğini tahmin edememişti. Onlar şehrin aksine ormanda yaşayan halklarının iyiliği adına savaşıyorlardı. Kraliçe ve şehirlilerden hep nefret etmişlerdi. Bu nefretin sebebini ise geçmişteki olaylardı. Bir daha kimseyi feda etmemeye karar vermişti. Kahin kız da buna dahildi artık, söylediği gibi en uzun geceye az bir zaman kalmıştı ve o anda beyaz kuğu'da olacaktı" ellerine bakarken artık kanlı eller görmüyordu. Her şeye yeniden başlayabilmesi için fırsatı vardı. Kaşlarını kararlılıkla çattı. Yanındaki orman korucusunun şaşkın bakışları altında şu sözler dökülüverdi yüreğinden

"Kendilerini iyi birer insan olarak göstermeye çalışarak vicdanını tatmin eden biz bencil ve çıkarcı insanlara lanet olsun."Tam burayı yazarken, dışarıdaki rüzgar sesi pencereleri tokatlıyordu arkadaşlar, mutfakta yazarken bir anda buzdolabının çalışmaya başlama sesiyle geberircesine irkildiğimi de yazayım, bütün bunları yazarken bana eşlik eden doğanın mucizeleri ve bilinmezliğe tatlı bir sitem içeren güzelim şarkıları söyleyen tatlış kıza da teşekkürlerimi iletiyorum. Sanırım kafam pek iyi değil. Yine de canımız saolsun. Bu arada bu, muhtemelen yazdığım son bölümdü.

Daha da önemlisi siz değerli okurlara yani yazarlara =)
Teşekkürlerimi sunuyorum ve değerli yorumlarınızı bekliyorum


Unutmadan=>>> bölümde ismi geçen yani hikayede rol oynayan yazarlarımız

(pi: @besiktasli) (pi: @bizanskurdu) (pi: @gaddarus) (pi: @darkier) (pi: @hedap) (pi: @shewolf) (pi: @8bit) (pi: @gozluklukedi) (pi: @adamlar) (pi: @madam_aylak) (pi: @oschemat) • 1
  oschemat 1 yıl önce
  ben yokum okumasam mı :)
  1
  plumerion 1 yıl önce
  bir kelime geçiyorsunuz metinde =d
  0
  oschemat 1 yıl önce
  madoka umarım ölür
  1
  plumerion 1 yıl önce
  (pi: @madam_aylak)

  bombayı bırakıp kaçıyorum =)
  1
  oschemat 1 yıl önce
  laf dinleseydi kardeşim bana ne.
  hem gaddarus'a da acıdım. adam kazık yemiş
  1
  plumerion 1 yıl önce
  ben büyücü olarak maaşımı alıyorum, gerisi beni alakadar etmez mi diyorsunuz?

  oldu mu hocam şimdi? yakıştı mı size?
  1
  oschemat 1 yıl önce
  aynen, ben sizi korumasam da paramı alırım çocuklar diyorum. ben çıkma dedim, o çıktı.
  1
  plumerion 1 yıl önce
  yaaalllaaaaannnnnn, hayalimdeki büyücü oschemat bu değil.
  1
  oschemat 1 yıl önce
  tamam ya asıl planı söylüyorum.

  madoka benden habersiz çıkabilir mi sanıyorsun, ben onun gitmesine göz yummasam gidebilir miydi sence?

  ben de kahini istiyorum ve madokanın peşinden yola koyuldum.
  1
  plumerion 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  kahini niye istiyonuz acaba =^)
  1
  oschemat 1 yıl önce
  onu diğerlerinden korumam lazım.

  belki de benim kızımdır bilmiyorum. :)
  1
  plumerion 1 yıl önce
  ne ara bu kadar iyi niyetli olduk ?
  1
  oschemat 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  tüm büyücüler şerefsiz mi kardeşim. şu ön yargılarınızdan kurtulun
 • 1
  gaddarus 1 yıl önce
  olaylar gittikçe hareketleniyor han da ortalık karışacak gibi :)
  1
  plumerion 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  çıkarır masaya vurursunuz duman edersiniz hocam ortalığı.

  mızrağı vurursunuz.
  2
  gaddarus 1 yıl önce
  artık elimde hangi mızrak varsa vururum masaya herkes ayağını denk alsın
  2
  plumerion 1 yıl önce
  =]

  bu arada kızı kim yakalayacak diye anket mi açsak acaba?
  2
  oschemat 1 yıl önce
  bahis oynat en az oynanana yakalat
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  ters köşe diyosun yani :)
  1
  plumerion 1 yıl önce
  şimdi rol oynayanların bile tamamı okumuyorken.

  muhtemelen herkes kendine 1 oy atacak ve öyle kalacak.
  0
  gaddarus 1 yıl önce
  yok bayağı katılan olur
  1
  plumerion 1 yıl önce
  açıyorum o zaman
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  aç ve yoruma da hikayenin bölümlerinin linkini koy merak eden okumayan oradan okur
  0
  gaddarus 1 yıl önce
  mantıklı olabilir :)
  1
  oschemat 1 yıl önce
  bi büyü yaparım elindeki mızrak başka bir şey olur, dikkat et
  1
  plumerion 1 yıl önce
  kütüphane'de kahvesini yudumlayan tumblr büyücüsü nasıl yapacak o işi?  gerci yola koyulmuş olma ihtimali de var ama onu şimdilik katmayalım.
  1
  oschemat 1 yıl önce
  sen de bilmediğin hikayeden spoiler vermeye çalışma :)

  benim şeyim kütüphaneden de yeter, büyüm.
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  bu mızrak senin bildiğin mızraklara benzemez
  1
  plumerion 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  şaka maka önceki bölümlerde uzun,kalın ve ateşli bir mızrak diye betimlemistim.
  2
  gaddarus 1 yıl önce
  yaaa işte uzuuuuun kalın ve ateşli gördün mü (pi: @oschemat)
  1
  oschemat 1 yıl önce
  ateşini alırız mayk. günaydın
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  alırsın ama neyi bilmiyorum
 • 1
  besiktasli 1 yıl önce
  bi daha ki bölümde şu kızı birimiz yakalayalım artık
  0
  plumerion 1 yıl önce
  kıza yazık değil mi?
  0
  besiktasli 1 yıl önce
  ben yakalarsam değil
  0
  plumerion 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ben zaten yazacağım da, yine de çok merak ediyorum, diyelim ki ele geçirdiniz ve yardım etmeyi reddetti.
  ne yapardınız?
  1
  besiktasli 1 yıl önce
  kimseye yar etmem gizlerim bi yerde
  0
  plumerion 1 yıl önce
  dikenli kırbaçla konuştururum gibi bir cevap bekliyordum =]
  0
  besiktasli 1 yıl önce
  hayır ya kızı gözümde çok saf, masum, küçük bişey olarak canlandırdığım için kıyamazdım
 • 2
  adamlar 1 yıl önce
  yanımda bir suikastçi bir de akademisyen var. umarım kavga çıkmaz :d yoksa madoka harcanır gibime geliyor :dd
  1
  plumerion 1 yıl önce
  nasıl bir takım ama di mi =d
  1
  adamlar 1 yıl önce
  harika ya :d
  0
  plumerion 1 yıl önce
  bu arada akademisyen neden katılsın yahu kavgaya =) onlar genelde kavga başlamadan bitirirler.
  0
  adamlar 1 yıl önce
  kaybolur diyorsun ha :d
  0
  plumerion 1 yıl önce
  ne bilim , akademisyen kızın gaddarusla falan kapışmasını istemiyorsunuzdur heralde =d

  bahsettiğim= akademisyenler, kaba kuvvetin sorunları çözebileceğine inanmadıklarından, isler o boyuta gelmeden önce kelimeler aracılığıyla olayı çözmeye çalışırlar.
  1
  oschemat 1 yıl önce
  madokanın kimin koruması altında olduğunu unutma adamım
  1
  adamlar 1 yıl önce
  kız kumarbazlarla geziyo büyücü kardeşş nerdesin sen :d
 • 1
  hedap 1 yıl önce
  "kendilerini iyi birer insan olarak göstermeye çalışarak vicdanını tatmin eden biz bencil ve çıkarcı insanlara lanet olsun."
  süperdi
  1
  plumerion 1 yıl önce
  çok teşekkür ediyorum, bu konuda gerçekten de öyleyiz ne yazık ki. belki istisnalarımız vardır ama... insanoğlu işte.
 • 1
  shewolf 1 yıl önce
  :) kimin kızı bulacağı falan pek te umrumda değil. şu başlığını yeni kısmında gezinmesem görmicem her ne olursa olsun. başarılar her zaman takdir edilmelidir. tebrikler :)
  1
  plumerion 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  saolasınız, siz birkaç okur içindi bunlar zaten.

  şu ana kadar yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum.

  bu arada anladığım kadariyla, etiketler çalışmıyor?
  1
  shewolf 1 yıl önce
  bende kesinlikle çalışmıyor. kafaya göre istediği zaman bildirim veriyor. dert etme şuan seni vitrine taşıdım :d
  1
  plumerion 1 yıl önce
  tekrar teşekkür ediyorum, kurtların hanımı. her zaman dediğim gibi. gölgeler ışık saçacak, hiç umut kalmadığında.
 • 1
  horseman 1 yıl önce
  haha o kadar içine dalmışım ki son paragrafı da masalın devamı şeklinde masal gibi okudum dedim ne alaka :d
  1
  plumerion 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  =d

  buradaki "d" büyüktü!
 • 1
  aydakigunes 7 ay önce
  en çok da karakterler yakışmış kurguya.
  film olsa soluksuz izlenir :)
  1
  plumerion 7 ay önce
  yok daha neler (°=
  0
  aydakigunes 7 ay önce
  şaka yapmıyorum plu :)