toz dolum makinası çeşitleri nelerdir?

  2
  renasmakina 16.3.2017 13:34 ~ 13:35
  toz dolum makinası modelleri ile akışkan veya viskositesi yüksek olan tüm toz ürünlerin çeşitli kaplar içerisine doldurulma işlemleri yapılabilmektedir. toz dolum makinaları yarı otomatik toz dolum makinaları ve tam otomatik doz dolum makinaları olarak iki ayrı kategoriye ayrılmaktadır. bu kategoriler içerisinde ise farklı işlev ve özelliklere sahip olan toz dolum makinaları vardır. tartım özellikli vidalı toz dolum makinası, vidalı toz dolum makinası bu kategoride yer alan makina modellerine örnektir. toz dolum makinaları ile toz baharatların, yapı kimyasallarının, pudra şekeri, un, mısır unu, sporcu takviye besinlerinin, bebek mamalarının, toz kına, toz bitkisel çayların, toz cilt maskelerinin, toz ilaçların ve benzeri çok çeşitli ürünlerin doldurulma işlemleri yapılabilmektedir.

  toz dolum makinaları gıda sektöründen kimya sektörüne, kozmetik sektöründen ilaç sektörüne kadar birçok farklı işletmenin hizmetlerine hitap etmektedir. toz dolum makinaları seri dolum yapabilen servo kontrollü dozaj sistemine sahiptir. yani bu makina çeşitleri ileri teknoloji ürünü olan servo motor yardımıyla dozajlama yaparak, art arda yapılan dolum işlemlerinden motorda ısınma meydana gelmemektedir. ayrıca seri dolum işlemlerinde yüksek gramajlı dolumlarda ürün kaybı yaşanmamaktadır. toz dolum makinaları kolay kullanım sağlamak adına dokunmatik operatör paneline ve plc kontrol ünitesine sahiptir. bu özellikler kullanıcılara tam kontrol imkanı vermektedir. ayrıca bu kolay kullanıma sahip kontrol panelleri sayesinde toz dolum makinalarında dolum işlemlerinde dozaj miktarlarında yapılacak değişimler basit bir şekilde yapılabilmektedir. ayrıca kontrol ünitesi sayesinde üretim adetleri takip edilebilir, zaman aralıklı çalışma komutu verilebilir ve dolum hızı ayarlanabilmektedir. toz dolum makinalarının stok haznesinde yer alan bütünleşik karıştırıcı ile dolumu zor olan toz ürünlerde dahi kolay ve sorunsuz bir şekilde dolum işlemleri yapılabilmektedir. ayrıca karıştırma hızı ayarlanarak, farklı ürün çeşitlerinde basitçe çalışılabilmektedir. toz dolum makinası modelleri düşük güç tüketimine sahip makina çeşitleridir.

  toz dolum makinaları bazı özellikleri itibariyle farklılıklar göstermektedir. bu özellik farklılıkları itibariyle de toz dolum makinası fiyatları da farklılaşabilmektedir. örneğin; ryd-v30l tartım özellikli vidalı toz dolum makinası 21.850 tl iken ryd-v30 vidalı toz dolum makinası 17.000 tl gibi bir fiyata sahiptir. bu iki toz dolum makinası da yarı otomatik toz dolum makinası modelidir. ancak görüldüğü üzere ikisi arasında fiyat farkı vardır. bu iki makina modeli arasındaki öne çıkan temel farklara göz atacak olursak; ryd-v30l tartım özellikli vidalı toz dolum makinasının diğer modelden en büyük farkı tartım özelliğine sahip olmasıdır. yüksek hassasiyetli yük hücresine sahip olan bu makina modeli tartım ünitesi sayesinde son derece hassas bir şekilde tartım yaparak, ürün dolum işlemi gerçekleştirmektedir. yüksek gramajlı dolumlar da dahi %0,5 oranında hassasiyet seviyelerine ulaşabilmektedir. yine bu toz dolum makinası iki farklı çalışma modu özelliğine sahiptir. aynı özellik ryd-v30 vidalı toz dolum makinasında yoktur. iki farklı çalışma modu ise kullanıcıya istenirse terazi ile tartım yaparak, istenirse dolum burgusunun tur sayısına göre dolum yapma imkanı tanımaktadır. toz dolum makinası çeşitleri arasında bu gibi teknik özellikler ile makinalar birbirinden ayrılmaktadır. hepsi aynı kalitede olan toz dolum makinalarında bu teknik farklılıkların olmasının sebebi ise çalışma kapasitesi farklı olan tüm firmalara hitap eden toz dolum makinalarına sahip olunabilmesi için yaşanmaktadır.

  firma üretim kapasitenize ve ürün çeşitliliğinize göre toz dolum işlemlerinde iş yükünüzü azaltacak, üretim hacminizi arttıracak ve size zaman tasarrufu sağlayacak olan toz dolum makinası modellerini indirimli fiyatlar ile renas makina’dan satın alabilirsiniz.

  kaynak : toz dolum makinası çeşitleri