icarus

  11
  icarus 26.2.2018 23:55 ~ 27.2.2018 00:39
  ıcarus ve ıapyx adında iki oğlu olan daedalus'a, girit kralı minos bir labirent yaptırır. minos, eşi tarafından aldatılmış ve bu ihanet sonucunda yarı insan yarı boğa görünümlü minotaur adında bir çocuk dünyaya gelmiştir. minos bu yaratığımsı çocuğu saklamak için labirent yaptırmış ve onu içine hapsetmiştir. girit kralı minos'a yenilmiş olan atinalılar da her 7 yılda bir 7 kız, 7 erkek kurban gönderip bunları minotor'a yem ederlermiş. sonradan atina'nın kralı olan atinalı savaşçı theseus bu kurban işine son vermek istemiş ve labirente girip, minotor'u uyuduğu sırada daedalus'un yardımıyla öldürmüştür. hatta öykünün içinde minos'un kızı ariadne de vardır ki, kız theseus'a aşık olmuş ve beraber kaçmışlardır (ariadne, theseus'a yardım etmiş ve labirentin girişini,çıkışını daedalus'tan öğrenmiştir).

  efsane biraz muğlak kalsa da girit kralı minos, labirenti avcunun içi gibi bildiği daedalus'u kendisine ihanet ettiği gerekçesiyle affetmemiştir. oğlu icarus ve daedalus'u labirente hapsetmiş, bunun üzerine baba ile oğlu buradan tek çıkış yollarının havayolu olduğuna karar vermişlerdir. kuşların pencerenin önüne bıraktığı tüylerden oğluna kanat yapan daedalus, bunları balmumuyla ikarus'un sırtına takmıştır. uçmadan önce oğlunu uyarıp "ne yüksekten ne de alçaktan uçacaksın. yüksekten uçarsan güneş balmumu eritip kanatlarını yakar, alçaktan uçarsan da deniz balmumunu nemlendirir ve uçamazsın" demiştir. uçmanın büyüsüne kapılan icarus, babasının nasihatlarını unutup güneşe yaklaşınca kanatlarındaki balmumu erimiş ve ege denizi'ne düşerek ölmüştür.

  ayrıca kansas'ın az bilinen ama en sevdiğim şarkısıdır.

  ıcarus marka otobüster de bir süre yaşadığım şehirde dolmuş olarak kullanılmıştı. şimdi hepsi hurdalıkta çürümeye terkedilmiş.

  ayrıca benim nickimdir.
 • 1
  oric 27.2.2018 00:09
  son cümle benim için yeterli.
  1
  icarus 27.2.2018 00:16
  bu entaride ürün yerleştirme bulunmaktadır. ama çok az.
 • 1
  ultim 27.2.2018 00:32
  eline saglik...