10
türk gençlerin strateji oyunlarina ilgisi
Ben strateji oyunlarını çok severim.Çoğunu oynamasamda.Strateji oyunlarının diğer türlere göre oynamasi daha zor.Çünkü hersey sizin zekanıza,taktiğinize,hızınıza ve sabrınıza bağlı.Türkiye de stratejiye ilginin az oldugunu düşünüyorum cevrem bunu gösteriyor.Cogu kisiyle pes fifa vb oyunu oynadim ama strateji seven cok az arkadasim var.Sizce bunun sebebi nedir?
 • 1
  thelivingdead 1 yıl önce
  Vallaha benim oynamadığım strateji oyunu yoktur ve hala oynarım güzel ve gercekci
 • 2
  oschemat 1 yıl önce
  Stratejiyi Age Of Empires ten öğrendik la biz nasıl sevmeyelim
  2
  iloveimagine 1 yıl önce
  Age of empiresi hic oynamayan arkadaslarim var
  1
  hukuk582 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Age of empires 2 oynuyorum ben tum serilerini oynadım 2 farkli beyler
 • 2
  yusufir 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Düz mantık düz zeka olunmasi. Diğer oyunlarda strateji oyunlarina göre kullanabileceğin kombinasyonlar daha az. Meselâ generals zero hour ele alacak olursak(bence strateji oyunları arasında birincidir) 3 ülke 3 ülkenin 3 veya 4 er versiyonu var toplamda 12-14çeşitlik bir seçim söz konusu. Ama pes de al barcayi ve r.madridi kapış. Bu 15 çeşidin her birinin diğerine üstünlüğü veya zayıflığı var, saldırma stratejileri ve her birinin kendine özgü ekstralari ve sınıflandırmış veya belirli olarak kullanabildiğin silahları teknolojileri var. Kolay olarak görünse de karşıdaki birimlerle karşılaşma da önce hangi birimleri süreceğini, hangisini geri çekeceğini veya düşmanı bir şekilde tuzaklamayi oyun anında uzun sureli ve stratejik olarak her oyuncunun harcı değildir. Strateji oyunlarının diğer oyunlara gore tutulmamasının sebebi oyunlara düz mantıkla bakan oyuncuların fazla olmasından kaynaklanıyor bence.
 • 1
  kullanici 1 yıl önce
  Strateji oyunu oynamayanlar zaten oyun oynuyor sayılmazlar. Strateji oyunu nasıl bir şey görmeliler ki oyun nasıl oluyor görsünler. Çoğumuz age of empires ile kendimizi geliştirdik.
 • 1
  undrelax 1 yıl önce
  Middle-earth age of empires
 • 1
  mewthree 1 yıl önce
  World conqeror 3 mobil tavsiye ederim purolar
  0
  iloveimagine 1 yıl önce
  Bugün gördüm arkadasta sevdim
  0
  mewthree 1 yıl önce
  Politika olsa tam olur
 • 1
  tombalaci 1 yıl önce
  İlginin az olması türk insanının düşünmek için fazla tembel olmasıyla açıklanabilir.
 • 1
  alcatraz 1 yıl önce
  Bkz(age of empires) efsane
 • 1
  lethe 1 yıl önce
  Bu daha genel bir şey aslında. Çünkü "casual" dediğimiz yani günlük oyunları oynayanların çoğunluk olması normaldir. Ancak ülkemizde şu sorun var ki casual oyuncuların oynadığı oyun bile GTA. Bu video oyun kültürümüzle alakalı. Başka oyunlar bilinmiyor pek, bilinse de oyun gözüyle bakılmıyor. Mesela casual oyuncuları aslında Simcity gibi oyunlardan zevk alabilecekken oynamıyorlar bile. Aynı şey strateji oyunlarını sevebilecek insanların oynamıyor olması için de geçerli.
 • 1
  spinoza 1 yıl önce
  güzel bir tespit kardeş bu toprakların insanları sağlıklı düşünmez mesele oyuna indirgendiği takdirde o sadece bir oyundur kötü oynaman geri zekalı olduğunu göstermez iyi oynadığın takdirde ise zeki oldugun çıkmaz yorumu yapılır. Norveç okullarda online oyun bölümü açıyor ülkeyi temsil ettikleri için.
 • 1
  riseofhumanity 1 yıl önce
  Çevrenin gerizekalı dolu olması sanırım. Biz hep age of atarız arkadaşlarla.
 • 0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  Azıcık zekası olan adam zaten pes yerine gider halısaha da oynar futbolu ama hadi toplanın savaş simulasyonu yapacaz diyebilirler mi hayır
 • 1
  lehsuvarisi 1 yıl önce
  Bana kalırsa biraz kişilik meselesi strateji oyunları oynamak neden derseniz geleceği düşleyen adamlar red alert 3 oynarken benim gibi geçmiş çağlara özlem duyanlar total war oynuyor pes ve fifacılar da günümüzde kısılı kalmış popüler kültür kurbanları bana göre. Ayrıca aoe stranghold total war gibi oyunlar fazla cafcaflı grafiklere sahip olmadığı için taraftar bulamıyorlar mesela ben 8 yıldır aoe ce generals zero hour oynuyorum grafikler umarımda değil fakat pesçiler gelipte fifa 2005 oynamıyor sebebi ise yeni transferlerin olmaması ve grafik ayarları
 • 2
  alisekiz 1 yıl önce
  Sorunun cevabını zaten kendin veriyorsun. Türk gençlerinin yüzde kaçı düşünüyor,kendini geliştiriyor, üretim odaklı düşünüyor çok ufak bi kısmı. Burada amacım Türk gençlerinin kötülemek kesinlikle değil. Çünkü Türk genci burada mağdur yıllardır ona ezberci olmayı öğretmişler, çabalamamayı öğretmişler, o yüzden pes,fifa gibi oyunlar daha rahat o yüzden o oyunları oynuyorlar. Ama inanıyorum ki bu düzen çok yakında değişecek.
 • 1
  piuuuvv 1 yıl önce
  Yüzüklerin Efendisi ve Age Of Favorilerimdir :) :) İnternetten de Travian oynarım genellikle :) :) insanlar kendilerini oyunun içinde hissetmek istiyor. O yüzden Counter, Crysis, Call Of daha çok tercih ediliyor.
 • 1
  hukuk582 1 yıl önce
  warzone 2100 var onlinede oynaniyor baya ii bir oyun
  kendinizi biraz geliştirin yeter
  bereber başkalarına karşi oyniyalim
 • 1
  barzo22 1 yıl önce
  +1
 • 1
  mondragon 1 yıl önce
  savaşçı ruhumuzdandır
  0
  yaabakmabana 1 yıl önce
  tanrı türkü korusun
 • 0
  yorozuya 1 yıl önce
  strateji oyunlarına benim de ilgim var ama oyunun bana ilgisi yok galiba campagini zor bitiriyorum.


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...